dysk ssd toshiba q300 ranking

Ranking dysków SSD – TOP5. Jaki dysk SSD kupić

Prezentujemy poradnik dotyczący zakupu dysku SSD oraz ranking dysków SSD. Wprowadzenie na rynek dysków SSD zrewolucjonizowało światową informatykę. Komputery indywidualnych użytkowników zyskały drugie życie, dzięki czemu po dokonaniu niewielkiej modyfikacji możliwe było dalsze korzystanie ze znacznie szybszego sprzętu. Wciąż jednak są osoby, które nie posiadają dysku SSD w swoim laptopie lub komputerze PC, ale zastanawiają się nad jego zakupem. Ten wpis poświęcimy na przekazanie Wam informacji o obecnie najlepszych dyskach SSD w sprzedaży.

samsung 850 evo dysk ssd

Miejsce 5 w rankingu: Samsung 850 EVO 500 GB – bezawaryjny demon (Cena ok. 600zł)

Samsung 850 EVO jest jednym z najpopularniejszych, a zarazem najlepszych dysków SSD obecnych na rynku. Konstrukcję tą zna chyba każda osoba, która w ostatnim czasie składała nowy komputer lub udoskonalała dotychczas posiadany. Dysk ten zyskał swoje uznanie głównie ze względu na wysoką bezawaryjność. Po instalacji najważniejszych programów nie musimy się o nic martwić, ponieważ wszystkie dane są zawsze bezpieczne.

Samsung 850 EVO jest również bardzo wydajny. Oferuje znacznie wyższe prędkości odczytu i zapisu w porównaniu do swoich odpowiedników. Właściwość to potwierdzają liczne testy przeprowadzane oprogramowaniem takim, jak PCmark7, czy AS SSD Benchmark.

drugie miejsce w rankingu dysków ssd sandisk extreme pro

Miejsce 4 w rankingu: SanDisk Extreme PRO 512GB – ponadprzeciętna wydajność (Cena 1020zł)

SanDisk jest firmą znaną głównie z produkcji pamięci Flash. Wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przedsiębiorstwo to produkuje również bardzo wysokiej jakości dyski SSD. Jednym z nich jest właśnie Extreme PRO, czyli, jak jest określany w wielu testach – nośnik pamięci przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Ciekawym aspektem jest fakt, że w wielu porównaniach dysk ten wypada znacznie lepiej niż wcześniej opisywany Samsung. Różnice są jednak niezauważalne.

Jeśli chodzi o kwestie użytkowe, warto wspomnieć, że SanDisk Extreme PRO występuje w wielu konfiguracjach, co pozwala na dobranie najlepszego dysku SSD do planowanego zastosowania. Ponadto urządzenie to objęte jest aż 10-letnią gwarancją producenta.

dysk ssd toshiba q300 ranking

Miejsce 3 w rankingu: Toshiba Q300 480 GB – najnowsze technologie w służbie użytkownikowi ( 520 zł)

Zaawansowane technologie związane z zapisem danych, czy niewielka obudowa to tylko niewiele zalet, jakie oferuje najlepszy dysk SSD Toshiba Q300. Ponadto producent przeprowadził również optymalizację procesu odczytu, dzięki czemu dostęp do danych jest znacznie szybszy. Całość, wraz z elektroniką wysokiej jakości zamknięta jest w obudowie, której dopasowanie do wielu obudów nie sprawi problemu.

miejsce w rankingu ssd wd blue ssd

Miejsce 2 w rankingu: WD Blue SSD 500 GB ( Cena ok.640 zł )

Western Digital jest obecnie niekwestionowanym liderem w zakresie produkcji dysków twardych i dysków SSD. Spod rąk projektantów i inżynierów tego przedsiębiorstwa wyszedł dysk WD Blue SSD 500 GB. Oferuje on zarówno szybki odczyt danych, jak i zapis. Ponadto producent dostarcza zaawansowane oprogramowanie, które w czasie rzeczywistym analizuje stan techniczny dysku i wskazuje ewentualne problemy. Korzystanie z tego dysku nie sprawia nawet najmniejszych problemów, dlatego praca przy użyciu wielu aplikacji przebiega swobodnie nawet w trudnych warunkach.

kingston hyperx savage

Miejsce 1 w rankingu: Kingston HyperX Savage 480 GB – cieniutki, ale szybki ( Cena ok. 800 zł )

Niewątpliwie jednym z najlepszych dysków SSD obecnie dostępnych w sklepach jest Kingston HyperX Savage. Bazuje on na interfejsie SATA, dlatego możliwe jest podłączenie go w niemal każdej jednostce. Główny element dysku tworzy zaś czterokanałowy, ale ośmiordzeniowy kontroler Phison S10. Szybkość odczytu, jak i zapisu znacznie przewyższają 500 MB/s, co pozwala na pracę w bardzo komfortowych warunkach. Na koniec pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że dysk ten mierzy jedynie 7 mm grubości, dlatego zamontować go można w znacznej większości laptopów.

Przedstawione w artykule najlepsze dyski SSD niejako są reprezentacją topowych urządzeń tego typu na rynku. Zakup ich gwarantuje bezproblemową pracę przez wiele lat.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz