jak usunąć aska

Jak Usunąć Aska? – Instrukcja Krok Po Kroku

Czy po uruchomieniu przeglądarki, okazało się, że Twoją dotychczasową domyślną wyszukiwarkę zastąpiła bez Twojej wiedzy wyszukiwarka Ask.com?

Najprawdopodobniej została ona zainstalowana na Twoim komputerze wraz z darmowym programem lub aplikacją.

Po uruchomieniu przeglądarki może Ci się także pokazać dodatkowy pasek narzędzi, który również nieopatrznie został zainstalowany jako wtyczka do Twojej przeglądarki.

Pamiętaj, żeby podczas instalowania oprogramowania freeware zawsze uważnie śledzić proces instalacji i odhaczać wszystkie dodatki, które mogą niepotrzebnie zainstalować się na komputerze wraz z programem. Niestety odinstalowanie programu, z którym zainstalowała się wyszukiwarka Ask.com i toolbar nic nie daje i trzeba je usunąć oddzielnie. Jeśli więc nie chcesz, żeby Ask.com była Twoją domyślną wyszukiwarką, ale nie wiesz, jak się jej pozbyć, kieruj się poniższymi wskazówkami.

 


 

Jak Usunąć Aska z Komputera?

Windows XP

1. Wybierz menu Start, następnie Panel sterownia i przejdź do listy Dodaj lub usuń programy.
2. Wyszukaj na liście Ask toolbar i wybierz Usuń.

Windows Vista

1. Wybierz menu Start, a następnie Panel sterowania.
2. Wybierz Programy.
3. Spośród programów wybierz Ask toolbar i Odinstaluj.

Windows 7

1. Wybierz menu Start, następnie Panel Sterowania, dalej Programy.
2. Wyszukaj na liście Ask toolbar i odinstaluj program.

Windows 8

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekranu, przejdź do Panelu sterowania.
2. Następnie wybierz Programy, znajdź Ask toolbar i kliknij Odinstaluj.

Uwaga: Po usunięciu programu mogą pojawić się komunikaty o kontynuowaniu instalacji.

W takim przypadku skorzystaj z aplikacji Windows Installer Cleanup. Znajdź niepotrzebny program i usuń go.

 


 

Jak Usunąć Aska z Przeglądarki?

jak usunąć aska z przeglądarki

Usunięcie niechcianego programu z komputera, to nie wszystko. Ask.com może nadal wyświetlać Ci się jako domyślna wyszukiwarka. Musisz się jej pozbyć z przeglądarki. W zależności od tego, jakiej używasz, proces ten może przebiegać nieco inaczej.

Internet Explorer

1. Po uruchomieniu przeglądarki wybierz menu Narzędzia, następnie Zarządzaj dodatkami i rozszerzeniami lub Opcje internetowe, następnie Programy i Zarządzanie dodatkami.
2. Znajdź aska i wyłącz.
3. Ustaw dotychczasową stronę startową, wybierając menu Narzędzia, następnie Opcje internetowe i Ogólne.
4. Przywróć dotychczasową wyszukiwarkę, klikając strzałkę po prawej stronie lupy i wskazując polecenie zmiany domyślnej wyszukiwarki.

Mozilla Firefox

1. Po uruchomieniu przeglądarki wybierz Narzędzia, a następnie Dodatki i rozszerzenia.
2. Znajdź aska i odinstaluj lub wyłącz.
3. Ustaw dotychczasową stronę startową, wybierając Narzędzia, następnie Opcje oraz Ogólne.
4.Przywróć dotychczasową wyszukiwarkę, w pasku adresu wpisując: about:config, a następnie, klikając prawym przyciskiem myszy na wpisy zaczynające się od browser.search, browser.startup.homepage, keyword.url i wybierz: modyfikuj lub resetuj, pozamieniaj te wpisy na wpisy preferowanej wyszukiwarki.
5. Wejdź także w C:/Program Files/Mozilla Firefox/searchplugins i usuń niepotrzebną wtyczkę wyszukującą.

Google Chrome

1. Po uruchomieniu przeglądarki kliknij ikonę Menu, wybierz Narzędzia, a następnie Rozszerzenia
2. Poszukaj rozszerzenia ask.com i kliknij na kosz lub wyłącz.
3. Teraz możesz przywrócić swoją dawną stronę startową, wybierając Ustawienia, a następnie w opcji Po uruchomieniu, oznaczając Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i wybierając preferowaną stronę startową.
4. W tych samych Ustawieniach znajdź opcję Szukaj i kliknij na Zarządzaj wyszukiwarkami, a następnie ustaw swoją dawną wyszukiwarkę jako domyślną, a Ask.com usuń z listy.

Opera

1. Wejdź w Ustawienia, a następnie w Preferencje
2. wybierz Ogólne i zmień stronę wyszukiwania

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]

Skorzystaj z Ask Toolbar Remover lub Innego Programu

Jeśli powyższe metody odinstalowania Ask.com nie przyniosły rezultatu, spróbuj sposobu polecanego przez twórców wyszukiwarki. Pobierz darmową aplikację do odinstalowania aska. Po zainstalowaniu na komputerze uruchom program i wybierz opcję „Execute removal”. Program automatycznie usunie aska.

Niechcianą wyszukiwarkę i toolbara możesz także spróbować usunąć przy pomocy programu do usuwania oprogramowania, np. AdwCleaner. W tym celu zainstaluj program na swoim komputerze.

Usuń z Listy Programów Startowych

Jeśli po odinstalowaniu Ask.com, program nadal uruchamia się przy każdym włączeniu komputera, pomóc może usunięcie go z programów startowych. W takim wypadku wybierz Start, następnie Uruchom i msconfig. Znajdź Ask.com i odhacz.

Usuń Złośliwe Oprogramowanie

usuń złośliwe oprogramowanie

Jeśli mimo dezinstalacji, nadal nie możesz pozbyć się aska, niewykluczone, że to sprawka wirusa. Pomóc może jeden z programów do wyszukiwania i usuwania złośliwego oprogramowania. Gdy wyszukiwarka nadal się ujawnia, użyj jednego z nich, np. SpyBot – Search & Destroy, czy SpyHunter. Przeskanuj system i usuń problem.

Zainstaluj Przeglądarkę na Nowo

W Twoim przypadku może być to jedyny sposób na pozbycie się wyszukiwarki i toolbara. Odinstaluj i zainstaluj na nowo swoją przeglądarkę.
Instalujące się na Twoim komputerze niechciane programy i dodatki potrafią skutecznie utrudnić życie, być uciążliwe i spowalniać Twój komputer. Niekiedy próby ich odinstalowania kosztują Cię mnóstwo zmarnowanego czasu i zszarganych nerwów. Uważaj więc na to, co instalujesz. A jeśli już niechcący na Twoim komputerze znalazła się nieproszona Ask.com, mam nadzieję, że jeden ze sposobów na pozbycie się jej zadziałał.

Oceń post

Zostaw komentarz