flux

Zdradzę Ci dziś sekretny darmowy program – Flux

Wymaga to niesamowitego poświecenia znacznej ilości czasu w ciągu dnia na zwykłe czytanie (dla mnie niezwykłe) wspaniałej treści pojawiającej się nieustannie na branżowych witrynach ściśle powiązanych z technologią (m.in TechCrunch, Lifehacker, Mashable itd) w internecie.Problem pojawia się w momencie, kiedy przychodzi taka pora dnia jak wieczór i moje oczy, powoli odmawiają mi posłuszeństwa. Przedłużając swój pobyt przed monitorem do późnych godzin nocnych, często odczuwałem nieprzyjemny dyskomfort migających światełek podczas próby uśnięcia pod ciepłą kołdrą.Postanowiłem, że coś z tym zrobię i chciałbym również przy okazji pomóc również Tobie.

Jeśli czytasz dalej ten artykuł to najwyraźniej odpowiednio Cię zainteresowałem, cieszy mnie to niezmiernie, dlatego chcę przedstawić Ci oprogramowanie, które odmieniło w znacznym stopniu (pozytywnym) komfort pracy przy komputerze.


F Lux – Software to make Your Life Better

smart-better-faster-life
Created by SupaKitMode at FreeDigitalPhotos.net

Program który mam dziś przyjemność przedstawić nosi nazwę f lux i uważam, że jest rewelacyjnym, funkcjonalnym narzędziem.

Producent F lux stworzył program, który dostosowuje barwę światła Twojego monitora do aktualnej pory w ciągu dnia. Co to oznacza? Program wyraźnie odczuwalnie daje możliwość odpocząć oczom podczas pracy przed monitorem, szczególnie po zapadnięciu zmroku.

Praktycznie i z doświadczenia mogę polecić serdecznie korzystanie z tego świetnego oprogramowania. Już podczas pierwszego użycia, doświadczysz przyjemny efekt zmiany barwy monitora na zdecydowanie cieplejszy.

Opinie, które znajdują się w sieci mówią same za siebie. F lux niweluje zakłócenia rytmu dobowego, więc kładąc się do swojego przytulnego łóżka zaśniesz znacznie szybciej. Program jest dostępny dla większości najbardziej popularnych systemów m.in Windows, Mac, Linux, IPhone, IPad, kompletnie za darmo! Możesz pobrać go w tym miejscu.


Jak zainstalować program F lux?

Poznaj w jaki sposób zainstalować i poprawnie skonfigurować f lux.

Przejdź na oficjalną stronę producenta w tym miejscu – Just Get F Lux 

Nastepnie kliknij na niebieski przycisk – Download F lux

 download f lux

Potwierdź swoją decyzję wybierając opcje – Uruchom

 otworz plik f lux

Następnie potwierdź, że zapoznałeś się z warunkami użytkowania i licencją oprogramowania – F lux, wybierając – I Agree. 

Jak widzisz interfejs F lux jest czytelny i bardzo przyjemny w obsłudze. Obecnie masz możliwość manualnego ustawienia barwy światła bądź ustalenie lokalizacji w której się znajdujesz.

Z doświadczenia polecam ustalić lokalizację, ponieważ uważam, że jest to narzędzie typu – Install and Forget  – Zainstaluj i Zapomnij.  Po prostu po kilku dniach jestem już kompletnie przyzwyczajony do tej barwy i nie przeszkadza mi to w zupełności, wyłączam program jedynie w sytuacji, kiedy edytuję grafikę.Korzystam do tego z  trybu – Disable for hour, znadującego się pod prawym przyciskiem myszy na ikonce w tray’u. Polecam, więc wybór opcji – Change

 ustawienia barwy swiatla

Następnie wpisanie kodu pocztowego swojego miasta. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki kod pocztowy jest przypisany do Twojej miejscowości możesz dowiedzieć się, więcej na ten temat w tym miejscu – Wyszukiwarka kodów pocztowych 


ustawienia lokalizacji dla f lux

F lux jest małym, przyzwoitym programem spełniającym swoją funkcję. Jeśli na pierwszy rzut oka, świeżo po instalacji nie przypadnie Ci do gustu delikatnie zmieniona barwa monitora, odczekaj kilka dni.

Podobnie jak Ty również byłem sceptycznie nastawiony do tego typu oprogramowania. Jednak w tym wypadku warto wykształcić w sobie nawyk posiadania aktywnego F lux pracującego w tle.

Dodatkowo polecam zaznaczyć opcję  Transition Speed  – Slow (60m)

Aplikacja nieustannie pracuje w tle dbając o nasz wzrok i dodatkowo posiada możliwość regulacji szybkości zmieniania barwy światła ekranu, więc korzystając z opcji – Slow nie odczujesz nagłej różnicy zmiany barwy. Jestem niesamowicie wdzięczny za wdrożenie przez producenta tej dodatkowej opcji, ponieważ nie odczuwam natychmiastowej różnicy i nie wybija mnie to z rytmu pracy.

Badania potwierdzające skuteczność programu – F lux

badania-potwierdzajace-skutecznosc-f-lux
Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

Rada Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego ds. Nauki i Zdrowia Publicznego uznaje, że narażenie na nadmierne światło w nocy, w tym długotrwałe korzystanie z różnych mediów elektrycznych, może zakłócać sen lub nasilać zaburzenia snu, zwłaszcza u dzieci i młodzieży.

Lista wszelkich badań, które nawiązują ściśle do zaburzeń snu związanych z pracą przed komputerem oraz ich skutki uboczne, zostały przedstawione na stronie producenta oprogramowania F lux w tym miejscu – Badania finansowane przez NIH

Jeśli moja historia, pozytywne aspekty programu, badania potwierdzające skuteczność jego działania dalej nie przekonały Cię o tym, że chociaż warto spróbować. Polecam zaznajomić się z trzema ciekawymi komentarzami, które znalazłem w sieci i uważam, że idealnie odwzorowują to co ostatecznie pozyskałem dzięki f lux.

komentarz-

kom2

kom3

Jeśli masz jakieś pytania, propozycje odnośnie tematu bądź po prostu chcesz napisać co uważasz na temat programu F lux , śmiało zostaw po sobie ślad w komentarzach. Staram się w wolnych chwilach odpisywać na prośby oraz problemy pozostawione przez Ciebie. Propozycje, szczególnie te ciekawsze, analizuję i rozpatruję natychmiastowo.

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, serdecznie Ci dziękuje za spędzony czas na portalu Wirtualny Wojownik.

Uważam, że czas to najcenniejszy zasób jaki posiadamy, więc, aby oszczędzić kilka sekund Twojego czasu – pozostawię w tym miejscu link do pobrania programu F lux jeszcze raz, abyś nie musiał przewijać witryny do góry – F lux automatyczna magia w zasięgu ręki ;- )

 

Oceń post

3 komentarze

Zostaw komentarz