instagram

Wielki przewodnik po Instagram – Uwieczniaj, Dodawaj filtry, Publikuj!

Serwisy społecznościowe już dawno zawładnęły współczesnym Internetem. Jesteśmy właśnie świadkami rozwoju sieci 2.0, w której to od użytkowników w dużej mierze zależy jakie treści i w jakiej formie publikowane są na stronach. Na fali popularności takich marek jak Facebook lub Twitter powstawać zaczęło wiele innych stron społecznościowych skierowanych do skonkretyzowanych grup użytkowników.

Dzięki temu znajdujemy witryny społecznościowe dla muzyków, grafików, sympatyków sportu, a także zdobywającego sobie międzynarodową popularność w niezwykle krótkim czasie Instagrama – prostą aplikację pozwalającą Ci cykać fotki, dodawać filtry i efektami dzielić się z całym światem!


Instagram to dzisiaj standard – posiada go praktycznie każdy. Jeżeli chcesz pozostać na topie i „nie wypaść z obiegu” również powinieneś zatroszczyć się o założenie konta! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wielki przewodnik po Instragram, w którym opisaliśmy wszystkie najważniejsze aspekty tej wyjątkowej aplikacji społecznościowej.

Po lekturze naszego poradnika będziesz wiedział dokładnie czym jest Instagram, dlaczego warto z niego korzystać, jak wygląda proces zakładania konta oraz dowiesz się kto z gwiazd i celebrytów najmocniej udziela się w jego ramach. Przed nami wiele ciekawych tematów do omówienia – nie przedłużamy i zapraszamy do lektury 🙂

Co to jest Instagram? Podstawowe zasady działania

co-to-jest-instagram
Created by Pakorn

Zanim na dobre się „zinstragramujemy” spróbujmy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest Instagram oraz jakie są jego podstawowe funkcje i zasady działania. Odpalamy więc przeglądarkę internetową i z ciekawością sprawdzamy jakie wyniki podrzuci nam fraza: „Instagram co to jest”.

Informacji najlepiej szukać u źródła, dlatego odwiedzamy stronę główną usługi instagram.com. Dowiadujemy się z niej między innymi, że Instagram to prosty, piękny i niosący ze sobą wiele radości sposób na dzielenie się najważniejszymi momentami życia z rodziną, znajomymi i całym światem.

Wystarczy nagrać materiał wideo lub zrobić zdjęcie, wybrać jeden z dostępnych filtrów, aby całości nadać unikatowy charakter i następnie dodać do Instagrama. Usługa połączona jest z najpopularniejszymi serwisami społecznościowymiFacebookiem, Twitterem oraz Tumblrem – dzięki czemu wszyscy mogą podziwiać Twoje wyjątkowe zdjęcia. Całość udostępniono oczywiście bezpłatnie a dedykowane aplikacje pobrać można z AppStore’a oraz Google Play.

Chcąc poznać trochę więcej szczegółów i sprawdzić czym w rzeczywistości jest Instagram pozwoliliśmy sobie zagłębić się w pliki licencyjne oraz regulamin usługi. Trzeba było przebrnąć przez dziesiątki stron, w końcu jednak się udało. Sam developer definiuje Instagram jako fotograficzny serwis społecznościowy służący do hostingu zdjęć współdziałający z aplikacją o tej samej nazwie. Całość umożliwia użytkownikom wykonywanie zdjęć, nakładanie na nie cyfrowych filtrów oraz udostępnianie ich poprzez różne kanały społecznościowe.


Jako ciekawostkę warto podać fakt, że w pierwszej połowie 2012 roku bijący kolejne rekordy popularności Instagram został wykupiony przez Facebooka za astronomiczną sumę 1 miliarda dolarów amerykańskich! Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby sam Instagram nie był niezwykle prostym i banalnym od strony kodowej pomysłem – w momencie przejęcia nad utrzymaniem całej sieci pracowało jedynie 13 pracowników!

Z Instagramu korzysta obecnie 100 milionów ludzi na całym świecie i jak można się domyślić liczba ta cały czas wzrasta. Po połączeniu z Facebookiem oraz Twitterem również Polskę dopadła „moda na Instagram” i dające się rozpoznać już z daleka zdjęcia wykonywane przy jego pomocy znajdujemy praktycznie wszędzie!

Jakie są zalety korzystania z popularnego Instagramu?

zalety-korzystania-z-serwisu-instagram
Created by Ddpavumba

Wszystko fajnie, ale na pewno wielu z Was w tym momencie zastanawia się: „Po co mi Instagram?”. W rzeczywistości jest to naprawdę bardzo dobre pytanie. Czemu tak prosta aplikacja jak Instagram zyskała sobie tak ogromną popularność w skali globalnej?

Jakby nie było technologia mobilna pozwala nam wykonywać zdjęcia już od dobrych kilku lat. Istnieje cała gama programów i app’ek, dzięki którym możemy robić zdjęcia, jeszcze łatwiej zyskując dostęp do szerokiej gamy filtrów niż ta oferowana przez Instagrama. Czemu więc akurat on? Jak się okazuje, ciężko podać jednoznaczną odpowiedź. Na pewno sporą rolę odegrał czynnik szczęścia – w świecie aplikacji mobilnych już niejednokrotnie słyszeliśmy historie niewielkich developerów, których pomysły nagle zyskiwały sobie międzynarodową sławę. Podobna historia niezaprzeczalnie miała miejsce w tym przypadku.

Nie możemy jednak zrzucać wszystkiego na barki uśmiechu ze strony ślepego i nieprzewidywalnego losu. Instagram posiada wiele zalet i czynników silnie przemawiających na jego korzyść. Najważniejsze oraz te, które nam samym rzuciły się w oczy podczas przygotowywania tego przewodnika to:

 • prostota i intuicyjność – żadna dotychczasowa aplikacja do wykonywania zdjęć nie była tak prosta i intuicyjna w obsłudze jak Instagram. Wystarczy jedynie kilka uderzeń palcem, aby strzelić fotkę, wybrać filtr i udostępnić swoje nowopowstałe dzieło. Użytkownicy Instagramu na całym świecie zgodnie potwierdzają, że do tej pory nie spotkali się z tak łatwym w obsłudze i jednocześnie profesjonalnym narzędziem!
 • filtry, filtry i jeszcze raz filtry – O ile większość standardowych programów do obróbki zdjęć oferuje zestaw standardowych i niczym niewyróżniających się filtrów, to Instagram sprawia, że każdy z nas chce pobawić się w obróbkę zdjęć. Filtry takie jak 1977, Apollo, Nashville, czy też Gotham to już wręcz legendy mobilnej fotografii i są masowo kopiowane przez innych developerów
 • unikatowy kształt zdjęć – wszystkie zdjęcia wykonane przy pomocy Instagramu posiadają unikalny kształt przypominający kwadratowe zdjęcia wykonywane przez aparaty marki Kodak z serii Instamatic, czy też aparaty Polaroid do wykonywania błyskawicznych fotografii, które wywoływało się zaraz po naciśnięciu spustu migawki. Nadaje to zdjęciom wyjątkowy charakter i niezaprzeczalnie wyróżnia je od standardowych zdjęć w formacie 4:3
 • darmowe rozwiązanie – Instagram zawsze był, jest i najprawdopodobniej będzie bezpłatny. Dzięki temu wygrywa z innymi narzędziami mobilnymi, które oferują podobne rozwiązania wymagają jednak uiszczenia opłat licencyjnych
 • globalny zasięg – podobnie jak inne najpopularniejsze produkty społecznościowe również Instagram zrzesza miliony użytkowników na całym świecie. Dzięki temu znajdziesz tutaj nie tylko swoich najbliższych i znajomych, ale również dziewczynę, która wpadła Ci w oko, ulubione gwiazdy i poznasz wielu wspaniałych ludzi.

Tak naprawdę chcąc się przekonać co może zaoferować Ci Instagram oraz jak wiele zalet kryje się za jego użytkowaniem musisz przetestować usługę na własnej skórze. Nie przejmuj się jeżeli nie masz pojęcia od czego zacząć i jak założyć konto. W kolejnej części poradnika przedstawiliśmy jak krok po kroku przejść proces rejestracji i rozpocząć swoją przygodę z Instagramem!

Jak poprawnie przejść proces rejestracji konta w Instagram?    

jak-poprawnie-przejsc-proces-rejestracji-w-instagram
Created by Master Isolated Games

Nie taki diabeł straszny jak go malują! 😉 Wielu użytkowników nie wie jak zainstalować Instagrama gdyż nie zdają sobie sprawy, że należy dokonać tego z poziomu urządzenia mobilnego. Łap więc za swojego smartfona lub tablet, odpalaj sklep z aplikacjami i jak najszybciej pobierz oficjalną app’kę!

Po raz kolejny z pomocą przychodzi nam wszechwiedzący Internet. Wklepujemy: „Instagram rejestacja” w okno wyszukiwarki i wiemy wszystko! Aplikacja pobiera i instaluje się automatycznie – jedyne co musisz zrobić to uzbroić się w cierpliwość. Teraz przed nami ostatnie zadani – założenie konta. O ile możesz rejestrować się od samego początku to chcielibyśmy polecić Ci zsynchronizowanie Instagrama z kontem na Facebooku. I tak i tak jest to jedna firma więc nie musisz obawiać się, że jakiekolwiek poufne dane wyciekną na zewnątrz.

Rozwiązanie takie ma też szereg plusów. Przede wszystkim od razu wiesz kto z Twoich znajomych na Facebooku posiada Instagram i możesz im dać znać, że także i Ty dołączyłeś do tej dynamiczniej rozwijającej się społeczności. Co więcej synchronizacja konta umożliwia automatyczne publikowanie zdjęć wykonanych przez Instagram na tablicy FB. Łatwiej, prościej i przyjemniej się nie da!

Nie martw się jeżeli posiadasz jakiekolwiek problemy z zainstalowaniem Instagramu. Jakiś czas temu na naszej stronie publikowaliśmy tekst, w którym krok po kroku wytłumaczone jest jak założyć konto na Instagram – zachęcamy do lektury 🙂

Jak drukować zdjęcia z Instagramu? Z Internetu na papier w kilku prostych krokach!

Instadruk - Drukowanie Zdjec z Instagramu
InstaDruk

Pomimo tego iż Instagram jest aplikacją w pełni zintegrowaną z zewnętrznymi serwisami internetowymi to i tak każde z wykonanych przez Ciebie zdjęć przechowywane jest w pamięci urządzenia mobilnego oraz w chmurze. Dzięki temu drukowanie wykonanych wcześniej zdjęć jest niezwykle proste! Wystarczy, że zsynchronizujesz swojego smartfona z komputerem i możesz wydrukować każdą fotkę w nieograniczonej ilości kopii!

Prędzej czy później pojawi się jednak spory problem – zbyt mała rozdzielczość, która uniemożliwia powiększenie zdjęć do zadowalających nas rozmiarów (na przykład w celu oprawy, wykonania plakatu lub kalendarza). Co prawda istnieje wiele serwisów oferujących wydruki bezpośrednio z Instagramu, wszystkie działają jednak za granicą i posiadają bardzo wysokie jak na nasze warunki ceny.

Po raz kolejny nie masz jednak powodów do rozpaczy! Tam gdzie istnieje zapotrzebowanie wkrótce pojawiają się nowe inicjatywy. Na takiej zasadzie powstał między innymi instadruk.pl, pierwszy polski serwis umożliwiający drukowanie zdjęć bezpośrednio z Instagramu! Świat i w tym Polska tak mocno pokochały Instagram, że zdjęciami chcemy chwalić się nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, ale również przenieść je do rzeczywistości w postaci zaskakujących swoją formą i świeżością wizytówek, kolaży oraz plakatów.

Wydruk Instagramów w standardowym punkcie fotograficznym jest niemożliwy. Instagramy potrzebują unikatowego formatu, dobrego jakościowo papieru i pięknego opakowania. Nawet nie wyobrażasz sobie jak świetnie mogą prezentować się Twoje instagramowe fotki po wydruku. Również nie dowierzaliśmy i dlatego postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się i na własnej skórze (czy może bardziej na własnym Instagramie) przetestować ofertę instadruku.pl 😉

Na pierwszy ogień oferta. Pozytywne zaskoczenie – naprawdę rozbudowana. Do wyboru mamy fotoramki, kwadraty o różnych wielkościach, memoprinty, miniprinty, plakaty a nawet możliwość wykonania popularnej gry memo z naszymi własnymi fotosami! Bardzo fajnie, że ktoś pomyślał o różnych rozmiarach. Dzięki temu niezależnie od tego czy potrzebujesz wielką fototapetę pełną Instagramów czy niewielki obrazek na biurko na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pozytywnym zaskoczeniem okazały się również ceny przesyłki – od 4 zł (poczta Polska) do 14 (przesyłka kurierska) to naprawdę uczciwa stawka!

Od wyboru zdjęć do otrzymania gotowego produktu minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin. Co prawda instadruk.pl wymaga od nas założenia konta co może nie spodobać się najbardziej leniwym, ale jest to dodatkowa forma zabezpieczenia. Posiadając konto możemy bezpośrednio odwiedzić Instagram wybrać wszystkie interesujące nas zdjęcia, produkt i jego rozmiary oraz ewentualnie sposób ułożenia zdjęć.

Szybko, prosto, elegancko i konkretnie! Czy można chcieć czegoś więcej? Oczywiście, że tak – niskich cen! Gdy początkowo przyglądaliśmy się cenom zagranicznych serwisów tego typu wtedy nasze miny trochę zrzedły. Wierzcie lub mnie stawki za jedną fotkę pobraną z Instagram mogą być naprawdę wysokie. Jak to wygląda w przypadku instadruk.pl? Na całe szczęście bardzo przyzwoicie! Pakiet pojedynczych zdjęć w ilości 42 sztuk (wymiary 5,5cmx8,5cm) możemy nabyć już za 50 złotych. Jedna fotka kosztuje nas więc 84 grosze co przy na przykład 50 amerykańskich centach jest dla nas o wiele tańszą alternatywą.

Jeżeli chcesz więc wykorzystać zdjęcia ze swojego Instagramu lub Instagamów znajomych w unikatowy i oryginalny sposób powinieneś dokładniej zapoznać się z ofertą instadruk.pl. Wirtualny Wojownik testował, potwierdza jakość i poleca! 😉

Krok po kroku ulepsz swoje zdjęcie, czyli jak wykorzystać filtry w Instagramie?

wykorzystaj-filtry-ulepszajace-zdjecie
Created by Boians Cho Joo Young

Kiedy udało Ci się już zrobić zdjęcie to tak naprawdę niczym nie różni się ono od standardowej fotki, którą wykonasz jakimkolwiek smartfonem. Magia rozpoczyna się dopiero w momencie kiedy do głosu dochodzą filtry oraz narzędzia obróbki zdjęć oferowane przez Instragram. Podstawowe z dostępnych opcji to:

 • Obrót zdjęcia zgodnie z ruchem wskazówek zegara o 90 stopni
 • Dodanie lub usunięcie obramowania
 • Rozmycie lub wyostrzenie fragmentów zdjęcia
 • Uaktywnić funkcję Lux, która podsyca naświetlenie fotografii nadając jej specyficzny klimat i całkowicie zmieniając jej wydźwięk

To co interesuje nas jednak najbardziej to filtry. Obok specyficznego kształtu zdjęcia rodem z Polaroida to właśnie one sprawiają, że Instagram cieszy się tak dużą popularnością i jest aktywnie używany przez prawie 100 milionów osób na całym świecie. Filtry dostępne są na pasku aplikacji – przesuwając palcem w bok możesz natomiast zobaczyć filtry alternatywne. Najpopularniejsze z dostępnych filtrów postanowiliśmy dokładniej Wam przybliżyć oraz opisać. Możecie nie wierzyć, ale będziecie z nich naprawdę często korzystali:

1977

już sama nazwa może sugerować, że filtr ma nadać fotografii postarzały, retro-wygląd. Nakładając ten filtr będziesz mógł przenieść się do czasów, w których kolorowe zdjęcia dopiero zaczęły zdobywać sobie popularność. W odróżnieniu od podobnych efektów tego typu nie modyfikuje jednak głębi barw – zdjęcie po zastosowaniu filtru jest więc autentyczne i prezentuje się jakby rzeczywiście zostało wykonane starym aparatem. Wszystko to sprawia, że może posiadać naprawdę wiele różnorodnych zastosowań – zaczynając od wzbogacenia rodzinnych fotografii po artystyczne przedstawienie wyjątkowych krajobrazów.

Apollo

Starych zdjęć nigdy za dużo! Jest to kolejna wyśmienita propozycja dla tych, którzy lubią nadawać fotografiom wyjątkowy klimat. Delikatne nutki szarości nie powinny Ci zniechęcić – zdjęcie nie staje się bowiem całkowicie czarno-białe, ale do złudzenia przypomina fotografie wykonywane pierwszymi kolorowymi aparatami w historii. Filtr świetnie sprawdza się w każdym rodzaju zdjęć – baw się, testuj i dowiedz się gdzie pozwala osiągać najlepsze efekty.

Earlybird

Prosty i jednocześnie potężny filtr, który całkowicie zmieni nawet najbardziej przeciętne zdjęcie. Modyfikując paletę barw fotografii otrzymujemy jaskrawość i kolory, które widzimy w słoneczny jasny poranek wychylając się przez okno. Tym razem należy jednak odpowiednio wybrać fotografię – filtr nie będzie sprawdzał się bowiem dobrze w przypadku każdego zdjęcia. Jeżeli jesteś jednak sympatykiem krajobrazów, martwej przyrody lub miejskich pejzaży wtedy powinien przypaść Ci do gustu

Gotham

Ponurość i tajemniczość strzeżonego przez Batmana Gotham City zamknięta w jednym prostym filtrze. Nakładając go na fotografię otrzymujesz efekt starego filmu. Odcienie czerni i bieli nie będą jednak całkowicie pozbawiały zdjęcia kolorów, ale jednocześnie pogłębiały te dwie z najbardziej charakterystycznych barw. Gotham sprawdza się więc idealnie jeżeli chcemy uwydatnić kształty lub zwrócić uwagę na konkretny element zdjęcia. Chcąc z niego korzystać efektywnie niezbędne są już pewne umiejętności fotograficzne – nie zmienia to jednak faktu, że zawsze można spróbować się nim pobawić i również osiągać ciekawe wyniki.

Hefe

Hefe to niezaprzeczalnie najbardziej uniwersalny pośród wszystkich filtrów oferowanych przez Instagram. Wyostrzaj zdjęcia, poprawiaj głębię odcieni oraz eksperymentuj z dowolnie dobranymi fotografiami – efekty naprawdę potrafią powalić z nóg. Hefe nada Twoim zdjęciom nie tylko niepowtarzalną głębię, ale dodatkowo całkowicie zmienią jego wydźwięk. Jeżeli chcesz nadać swojej fotografii romantyczny charakter to Instagram z pewnością nie zaoferuje Ci lepszego filtru!

Inkwell

Kiedy po raz pierwszy testowaliśmy ten filtr wydawało się, że nie wprowadza tak naprawdę żadnych zmian. Szybko jednak zmieniliśmy zdanie – wystarczyło przetestować jego działanie na czarno-białym zdjęciu! Twój Instagram dzięki Inkwell’owi stanie się bardziej nasycony, a skale czerni i bieli niezwykle żywe. Oczywiście możesz stosować go również do zdjęć kolorowych – ciekawe efekty daje między innymi w połączeniu z rozległymi krajobrazami.

Lomo-Fi

Zdjęcie pełne jaskrawych kolorów? Lomo-Fi w takim razie jest jedyną słuszną odpowiedzią! Wyostrzenie barw pozwala uzyskać fotkę o niezwykle charakterystycznych odcieniach. Efekty są najlepsze kiedy jaskrawe obiekty posiadają za sobą ciemniejsze tło – wszystko staje się dzięki temu jeszcze bardziej wyraźne a fotografia posiada naprawdę ujmujący klimat.

Lomo-Fi przypadło nam chyba najbardziej do gustu i właśnie tutaj spędziliśmy najwięcej czasu na eksperymentach pod różnymi kontami. Na pewno filtr godzien polecenia!

Lord Kelvin

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Instagram zrobił nam psikusa i opublikował dwa filtry pod innymi nazwami. Lord Kelivn wygląda bowiem łudząco podobnie do filtru 1977. Po raz kolejny okazało się jednak, że nasz zmysł „artystyczny” czasami szwankuje i zupełnie nie mieliśmy racji. Zdjęcia przy jego wykorzystaniu nabierając zdecydowanie ciemniejszych odcieni, światło jest głębsze, a całość wygląda tak jakby stare zdjęcie wykonano nowoczesnym aparatem.

Im szersza paleta kolorów i odcieni na zdjęciu tym lepsze efekty osiągane przy pomocy Lorda Kelivna (swoją drogą osoby stojące za projektem Instagram wykazali się sporą kreatywnością przy nazywaniu filtrów).

Nashville

Jeżeli kiedykolwiek widziałeś zdjęcie wykonane poprzez Instagram to najprawdopodobniej posiadało nałożony filtr Nashville. Nie ma popularniejszego i powszechniej stosowanego narzędzia niż ten tworzący fotografie o wyblakłych odcieniach filtr. Ponownie przypominają one stare zdjęcia, posiadając jednak całkowicie inne głębie kolorystyczne. Mimo swojej popularności nadal nie jest wyświechtany i wręcz idealnie sprawdzał będzie się w przypadku zdjęć dobrze i naturalnie doświetlonych – zachód słońca, pobyt na słonecznej plaży i tym podobne. Wręcz nieograniczona gama możliwości!

Poprocket

Wesoło, kolorowo i dynamicznie. Taki właśnie jest filtr Poprocket, który oferuje nam Instagram. Nieco filetowe zabarwienie zdjęcia, modyfikacja ostrości poszczególnych odcieni i tak naprawdę szereg niespodziewanych zmian zależnych od rodzaju zdjęcia. To właśnie dlatego Poprocket stał się jednym z naszych ulubionych filtrów. W przypadku każdej fotki dawał zgoła odmienne efekty i do teraz nas zaskakuje. Naprawdę warto przetestować.

Sutro

Instagram był tworzony najprawdopodobniej przez miłośników starych fotografii. Jak inaczej bowiem wytłumaczyć obecność tylu filtrów „postarzających” zdjęcia. Tak, dobrze się domyślacie – Sutro dołącza do 1977 i Apollo nadając fotkom podobnego klimatu. Niektórzy uważają, ze to jednak on daje możliwość osiągnięcia najlepszych efektów. Osobiście nie chcemy uchodzić za ekspertów, ale kilka fotek miejskiego krajobrazu i w szczególności starszych budynków zdaje się w pełni potwierdzać te słowa.

Toaster

Jeżeli pomyślałeś, że nazwa Toaster na pewno nie ma nic wspólnego z efektem tego filtru to byłeś w błędzie… Podobnie z resztą jak my 😉 Instagram rzeczywiście „tostuje” nasze fotki i „przypieka” je – całość utrzymana jest więc w ciepłych barwach i wygląda jakby właśnie zachodziło słońce. Nie bylibyśmy oczywiście sobą gdybyśmy nie zrobili zdjęcia zachodzącego słońca filtrem symulującym efekt zachodzącego słońca. We need to go deeper Instagram! 🙂

Walden

Walden pozwala nam po raz kolejny wejść we fiolety. Dzięki temu nasz Instagram może nabrać magicznego i tajemniczego klimatu – nieważne czy fotografowaliśmy przyrodę, miejski krajobraz czy własną facjatę w lustrzanym odbiciu. Po raz kolejny filtr świetnie sprawdził się w połączeniu z dawną architekturą. Walden + stara kamienica = świetne zdjęcie wykonane zwyczajnym smartfonem!

X-Pro II

I na sam koniec filtr o dosyć tajemniczej nazwie X-Pro II. Jednocześnie jest to najciekawszy z filtrów, który do zaoferowania posiada Instagram. Co prawda wykorzystuje wyświechtany motyw pod tytułem: „sprawmy, żeby zdjęcie wyglądało na stare”. Robi to jednak w taki sposób, że nawet najwięksi „instagramo-sceptycy” będą musieli przyznać, że pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe efekty. Wyraźniej, głębiej i bardziej klimatycznie – czego chcieć więcej?

Najbardziej popularne Instagramy w sieci! Sprawdź czy Twój idol korzysta z Instagramu

fame-instagram
Created by Stuart Miles

Podobnie jak Facebook i Twitter pozwala nam bliżej poznać nasze ulubione gwiazdy i zobaczyć je od „bardziej ludzkiej strony” tak samo Instagram pomaga dotrzeć bezpośrednio do wielu światowych oraz krajowych celebrytów. Prawdziwą królową społecznościowego portalu do hostowania zdjęć została między innymi Madonna. Instagram Beyonce również cieszy się ogromną popularnością w sieci i jest followany przez setki tysięcy osób z całego świata.

W odróżnieniu od oficjalnych publikacji prasowych lub zdjęć na głównych profilach gwiazdy korzystają z Instagrama jak „normalni ludzie”. Publikują tutaj swoje własne, samodzielnie wykonywane zdjęcia i dzielą swoimi przemyśleniami, problemami oraz radościami.

Za zagranicznymi gwiazdami podążać postanowili oczywiście polscy celebryci. Instagram Anna Przybylska, czy też Instagram Doda to dwie z najpopularniejszych polskich gwiazd, które najczęściej śledzone są właśnie na Instagramie.

W wielu przypadkach publikowanie przez gwiazdy zdjęć w takich miejscach przysparza im więcej kłopotów niż pociechy, to jednak już nie nasz problem – jeżeli jesteś sympatykiem, któregokolwiek z wielkich nazwisk świata rozrywki i show-biznesu wtedy warto przejrzeć Instagram. Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz tutaj swojego idola!

Widget własnego Instagramu na Twoim blogu? Żaden problem!
widget-instagram-na-Twoim-blogu
Creative Commons by Wikipedia

Posiadasz stronę lub bloga i chciałbyś umieścić na nich instagramowe zdjęcia całkowicie bezpłatnie? W takim razie skorzystaj z darmowej i funkcjonalnej wtyczki, dzięki której inni użytkownicy będą mogli uzyskać łatwy dostęp do Twojego Instagrama lub tysięcy Instagramów z całej sieci.

Zasada działania wtyczki jest niezwykle prosta. Wystarczy, że:    

 • Podasz nazwę swojego użytkownika – profil Instagram musi być publiczny w innym razie wtyczka nie zadziała. Dzięki temu możesz podawać nazwy profili innych publicznych użytkowników, gwiazd, itp.
 • Wybierzesz ile zdjęć, w jakim rozmiarze i na jakim kolorze tła ma być wyświetlane
 • Podejrzysz końcowy efekty przed zatwierdzeniem
 • Potwierdzisz generowanie kodu HTML poprzez naciśnięcie guzika Generuj

Wtyczka, o której mowa dostępna jest na stronie http://www.instagram24.pl/instagram-na-twoim-blogu.html. Nie martw się, że będziesz miał kłopoty z jej zastosowaniem – krok po kroku opisaliśmy bowiem sposób użycia dzięki czemu nikt nie będzie miał z tym problemów! 🙂

Krok 1: Przejdź pod wskazany adres

Odwiedź stronę instagram24.pl korzystając z adresu podanego powyżej

Krok 2: Uzupełnij wszystkie pola sekcji wygeneruj widget

Dostępne w tym miejscu opcje to:

 • Nazwa użytkownikawpisz nazwę użytkownika Instagram
 • Wielkość miniaturpodaj wielkość wyświetlanych zdjęć w px
 • Układ podaj ilość zdjęć w jednym wierszu oraz ilość wierszy (maksymalnie 30 zdjęć)
 • Obramowanie miniaturpodaj czy zdjęcia mają posiadać obramowanie
 • Kolor tławybierz kolor tła prezentacji zdjęć podawany w formacie RGB (6 znaków)
 • Odstępy między miniaturami podaj odstępy między poszczególnymi zdjęciami w px
 • Efekt podświetleniazdecyduj czy chcesz dodać efekty najazdu myszką na zdjęcie czy też nie

W naszym przypadku całość wygląda następująco:

wygeneruj-widget-na-instagram

Krok 3: Podgląd generowanego widżgetu

Po wprowadzeniu swoich ustawień i podaniu właściwej nazwy konta klikamy przycisk podgląd, aby sprawdzić efekty.

zdjecia-instagram-na-Twoim-blogu

Nieźle prawda? Poniżej prezentujemy efekt przy innej konfiguracji:

jak-moga-wygladac-zdjecia-w-widgetcie-instagram

Możliwości jak widać jest tutaj naprawdę bardzo dużo

Krok 4: Generacja widżetu

Kiedy stworzyłeś już najbardziej odpowiadający Ci graficznie widżet, wtedy naciśnij guzik generuj. Wyświetlić powinno się okienko z kodem HTML (iframe) do skopiowania. U nas całość wyglądała tak:

kod-widegta-html-instagram

Kod oczywiście zaznaczasz, naciskasz na klawiaturze CTRL+C (kopiuj) i naciskasz guzik Zamknij.

Krok 5: dodawanie widżetu do Twojej strony lub bloga

Kod HTML w takiej formie możesz dodać do każdego CMS, platformy blogowej lub własnoręcznie stworzonej strony. Dla celów tego przykładu skorzystamy z WordPressa, w którym stworzymy nowy wpis zawierający w sobie widżet Instagram.

Przechodzimy do tekstowego wyglądu nowego wpisu i wklejamy nasz fragment kodu HTML. Wygląda to mniej więcej tak:

wdrazanie-kodu-html-widgeta-instagram

Krok 6: Podziwiamy gotowe efekty!

Po opublikowaniu postu i wejściu na stronę główną całość prezentuje się następująco:

prezentacja-wtyczki-instagram-na-blogu

Jak widać wtyczka działa prosto, szybko oraz sprawnie!

Wszystkim użytkownikom platformy blogowej WordPress chcielibyśmy polecić również skorzystanie z napisanej specjalnie pod tego CMSa wtyczki o nazwie Instagram Picture. Dostępna obecnie w wersji 2.1.1. pozwala na wiele ciekawych sposobów wykorzystać Instagramy podczas tworzenia postów, podstron lub layoutu całej witryny. Link do widżgetu znajdziesz tutaj – Instagram Picture

Instagram jest również dostępny na komputer! Sprawdź jak tego dokonać! 

instagram-na-komputer-windows-mac
Created by Jomphong

Chociaż większości z nas wydaje się, że Instagram to aplikacja, do której dostęp możemy uzyskać tylko i wyłącznie online poprzez oficjalną stronę internetową lub serwisy poboczne to jak się okazuje istnieje również szereg klientów instalowanych bezpośrednio na komputerze. Dzięki temu Instagram znajdzie się zawsze pod ręką a Ty możesz uzyskiwać informacje o nowych zdjęciach, powiadomieniach lub wiadomościach nawet kiedy nie korzystasz z przeglądarki.

Instagram dostępny na komputer? Zaraz udowodnimy Ci, że jest to możliwe – zainstalowanie odpowiednich aplikacji na pewno nie sprawi Ci większych problemów!

Coś dla użytkowników Windowsa

Jeżeli korzystasz z Windowsa wtedy powinieneś zaopatrzyć się w aplikacje Pixsta. Jest całkowicie darmowa i dostępna w języku polskim – do tej pory pobrało ją prawie kilkaset tysięcy użytkowników warto więc dołączyć do ich grona. Dzięki Pixsta będziesz mógł odkryć innowacyjny sposób przeglądania zdjęć oraz materiałów wideo publikowanych przez swoich znajomych – komentuj, lajkuj i udostępniaj swoje ulubione fotki.

Pixsta została stworzona specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów stacjonarnych. Dzięki temu Instagram oraz jego wygląd dopasowany jest do rozdzielczości nawet największych ekranów. Obojętnie czym się zajmujesz w każdej chwili możesz otrzymać powiadomienia w czasie rzeczywistym wyświetlane na pulpicie lub dodawać i pobierać zdjęcia przy wykorzystaniu technologii drag-and-drop!

Produkt wykorzystuje API oryginalnej aplikacji Instagram nie jest jednak rozwijany przez te same osoby ani licencjonowany przez właściciela marki.

Coś dla użytkowników Maca

Jeżeli jesteś użytkownikiem komputera z nadgryzionym jabłuszek nie musisz obawiać się, że zostałeś pominięty. Dzięki aplikacji Carousel również możesz cieszyć się dostępem do Instagramu bezpośrednio z powierzchni swojego komputera.

Niestety w odróżnieniu od oprogramowania dla Windows wersja pod OX 10 jest płatna. Możesz skorzystać z 15-dniowego okresu próbnego a następnie dokonać zakupu w sklepie z aplikacjami Mac za 3,99$. Nie jest to tak naprawdę dużo a software sprawdza się naprawdę wyśmienicie.

Posiada wszystkie z Twoich ulubionych funkcjonalności Instagramu a oprócz tego dopasowany jest w pełni do przeglądania desktopowego na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Powiadomienia w czasie rzeczywistym na pulpicie, zapis zdjęć poprzez ich przeciągnięcie oraz szereg skrótów klawiszowych znacznie przyspieszających i ułatwiających korzystanie z aplikacji!

Twój Instagram PC bardzo szybko może zamienić się w wygodne narzędzie do przeglądania oraz zarządzania Instagramami. Niezależnie od tego czy jesteś sympatykiem Windowsów, czy Maców zaproponowane przez nas aplikacje powinny przypaść Ci do gustu!

Insta-gram, Insta-dostęp do tysięcy zdjęć! 

instagram
Created by Jscreationzs

To już koniec wielkiego przewodnika po Instagram. Wirtualny Wojownik ma nadzieję, że znalazłeś w nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej jednej z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych i nie będzie ona miała przed Tobą już żadnych tajemnic.

Dzięki nam dowiedziałeś się między innymi czym jest Instagram, jaka jest jego podstawowa funkcjonalność oraz krok po kroku przeszedłeś przez proces rejestracji i założenia nowego konta. Oprócz tego zaproponowaliśmy Ci możliwość tworzenia wspaniałych kolarzy i innych wydruków przy wykorzystaniu zdjęć pochodzących z Twojego Instagramu – świetnie sprawdzą się jako prezent dla najbliższej osoby lub pamiątka przypominająca najmilsze chwile.

Posiadając swój własny Instagram możesz swobodnie śledzić konta setek celebrytów z całego świata. Na Instagramie znajdziesz między innymi Rihannę, Justina Biebera, Dodę, czy też Madonnę. Sprawdź jakie zdjęcia z prywatnego życia publikują największe gwiazdy i poznaj je od wcześniej niedostępnej strony!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami lub poinformuj nas o tym w komentarzach. Korzystaj z Insta-gramu i zapewnij sobie Insta-dostęp do tysięcy zdjęć rodziny, znajomych oraz swoich prywatnych kolekcji!

 

Oceń post

2 komentarze

Zostaw komentarz