Jak zmienić wygląd facebooka? Poznaj Stylish!


W tym poradniku, przedstawię prosty sposób na to jak zmienić wygląd facebooka. W sieci istnieje mnóstwo osób korzystających z tego serwisu skocznościowego przez długie, długie godziny. Istnieją również osoby, których praca związana jest z profesjonalnym prowadzeniem fanpage’y. Kilka innowacyjnych zmian wprowadzonych w wyglądzie z pewnością odmieni szarą, nudną, oklepaną facebook’ową rzeczywistość. Jesteś ciekawy jak tego dokonać? Świetnie! Znam prosty sposób i nie zawaham się go użyć oraz pokazać Tobie! Jak zmienić wygląd facebooka?

Stylowy dodatek do przeglądarek – Stylish

stylowy-dodatek-do-przegladarek
Created by Brilletje

Czym jest Stylish? W skrócie jest to bardzo przydatny, funkcjonalny menadżer motywów, stylów oraz skórek dla popularnych serwisów internetowych m.in. Google,Facebook,Twitter,Tumblr i tak dalej.. Po prostu umożliwia modyfikację wyglądu stron internetowych oraz interfejsu przeglądarki.

Za pomocą kilku kliknięć automatycznie instalujesz totalnie darmowe motywy, zupełnie odmieniające wygląd oklepanych już okien oraz stylów znanych gigantów w sieci. Dodatkowo możesz pozbyć się nachalnych, agresywnych reklam, więc uważam, że rozszerzenie Stylish również pełni świetną dodatkową funkcję antyreklamową.

Jak zmienić wygląd facebooka?

Do wykonania tego procesu, musisz poprawnie zainstalować oraz zaopatrzyć się w powyżej opisane rozszerzenie. Przedstawię w tym artykule metody dla obydwu przeglądarek internetowych, zacznę od Google Chrome. 

Zainstaluj rozszerzenie Stylish w Google Chrome

Otwórz swoją przeglądarkę Google Chrome

Zainstaluj rozszerzenie Stylish w Google Chrome

Skopiuj ten adres :

https://chrome.google.com/webstore/category/apps 

i wklej w pasek adresów stron internetowych

W sklepie skorzystaj z wyszukiwarki aplikacji oraz rozszerzeń wpisując – Stylish

chrome-stylish

Delikatnie przesuń pasek nawigacyjny niżej, aby przejść do listy rozszerzeń w której na pierwszym miejscu znajduje się pożądane oprogramowanie Stylish !

stylish-chrome-extension-

Potwierdź instalację nowego rozszerzenia, naciskając – Dodaj

chrome

Uruchom ponownie przeglądarkę Google Chrome i przejdź do artykułu poniżej.

Przeprowadź instalacje Stylish w Mozilla FireFox

Uruchom przeglądarkę Mozilla FireFox

Przeprowadź instalacje Stylish w Mozilla FireFox

Następnie wpisz ten adres :

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/

stylish-mozilla

W wyszukiwarce wpisz – Stylish. Jak widać już na pierwszy rzut oka, na pierwszym miejscu plasuje się nasze porządne rozszerzenie, które umożliwi Ci dokonanie niesamowitych zmian w wyglądzie portali społecznościowych. Kliknij na zielony przycisk lub skorzystaj z klawisza – Enter.

Na pierwszym miejscu, znajduje się rozszerzenie, które Cię interesuje.

jak zmienić wygląd facebooka

Zainstaluj dodatek do Mozilli Firefox, aby tego dokonać skorzystaj z przycisku – Zainstaluj. (Widoczny na zdjęciu)

program-godny-zaufania

Firefox ze względu na Twoje bezpieczeństwo otworzy okno dialogowe, które przedstawia warunki na które musisz się zgodzić podczas instalacji. Stylish nie należy do niebezpiecznego oprogramowania, jednak jeśli czujesz zagrożenie, zawsze możesz przeskanować system po instalacji rozszerzenia.

Moim zdaniem, komunikaty tego typu powinny być ograniczone dla aplikacji, która jest zaznaczona jako Polecana a jej liczba ściągnięć wynosi 548 707. Absurd, według mnie te statystki są godnym źródłem zaufania.

Uruchom ponownie przeglądarkę.

Jak zmienić wygląd facebooka? Zabawę czas zacząć !

Nudny proces przygotowań za Tobą! Jak zmienić wygląd facebooka, najwyższy czas zobaczyć jak to wszystko działa w praktyce. Przejdź na stronę, skorzystaj z Google Chrome’a lub Mozilli FireFox z zainstalowanym rozszerzeniem Stylish.

Adres strony :

http://userstyles.org/

Userstyles zawiera zbiór motywów, stylów stworzonych przez użytkowników dla osób pragnących odmienić standardowy wygląd wielu serwisów internetowych. Proces jest zautomatyzowany i wystarczy kilka kliknięć, aby zainstalować wybrany motyw pod rozszerzenie obsługujące style, czyli Stylish.

Wybór odpowiednich motywów zostawiam Tobie i nie naciskam na siłę, abyś wybrał dokładnie takie same, które przedstawię w tym poradniku. Kwestia gustu, jak już wcześniej wspominałem uwielbiam, czarno-białe designy, layout’y, logotypy więc dla strony logowania się dla facebook’a wybrałem motyw :

Annonymous Black Facebook Login Page

Motyw jest dla mnie idealny i w pewien sposób czuje się z nim powiązany, zresztą lubię Anonymous’ów ze względu na to jaki zamęt wprowadzają w sieci. Chętnie dołączę do grupy, która sprzeciwia się ograniczaniu wolności obywatelskiej, korupcji, konsumpcjonizmowi. Polecam film V jak Vendetta jeśli ktoś preferuje tego rodzaju klimaty, jest świetny. Jako ostatnią ciekawostkę dodam, iż magazyn Time w 2012 roku zaliczył grupę Annonymous do 100 najbardziej wpływowych jednostek na świecie. Imponujące jak wiele potrafi stworzyć grupa ludzi, zrażonych rządami swojego państwa.

Wpisz, bądź skopiuj ten adres w wyszukiwarkę :

 http://userstyles.org/styles/81939/anonymous-black-facebook-login-page

Annonymous Black Facebook Login Page

Od tego tajemniczego logowania dzieli Cię zielony przycisk – Install with Stylish

Jak to zawsze bywa z instalacjami aplikacji bądź oprogramowania, trzeba potwierdzić swoje zamiary, w tym wypadku naciskając Instaluj.

Annonymous Black Facebook Login Page

Motyw działa wyłącznie pod domenę facebook.com. W poradniku, poniżej znajdziesz również styl, który zmienia motyw logowania się dla domeny z końcówką .pl, więc wystarczy, że przeczytasz do końca artykuł, aby zmienić również style dla naszego języka.

Prezentuje się doskonale! Annonymous we are Legion

jak zmienić wygląd facebooka

Jak zmienić wygląd facebooka? Interfejs na stronie głównej

To dopiero początek, możliwości Stylish! Sprawdź następny motyw jaki wykorzystam do zmiany mojego interfejsu głównego facebook’a! Wybierz motyw dla siebie z strony internetowej userstyles.org lub skorzystaj z mojej propozycji :

http://userstyles.org/styles/59339/blacked-out-rounded-corners-no-ads

Przejdź na wyżej podaną stronę. Ważne jest to, aby mieć poprawnie zainstalowane rozszerzenie – Stylish. Jeśli jesteś przygotowany, skorzystaj z przycisku – Install with Stylish.

Sprawdź efekty swojej pracy, przechodząc do logowania się na portal facebooka. Skorzystaj z końcówki – pl.

jak-zmienic-wyglad-facebooka

Logowanie prezentuje się równie dobrze, jak wcześniej ustawiony motyw z Annonymous. Zaloguj się poprawnie do serwisu, aby zobaczyć, czy odpowiada Ci zmiana interfejsu głównego!

jak-zmienić-wygląd-facebooka

Na pierwszy rzut oka oraz kilka minut użytkowania jestem zadowolony, mam nadzieję, że Ty również. Jeśli masz jakieś problemy z tematem Jak zmienić wygląd facebooka, proszę pozostaw komentarz, postaram się pomóc! Zawsze możesz podzielić się swoimi dokonaniami i przedstawić wygląd Twojego interfejsu! Czy teraz już wiesz, jak zmienić wygląd na facebooka? 

Uzupełniające informacje  w praktyce

Nic tak dobrze nie przedstawi rozwiązania problemu jak film instruktażowy 🙂 Jesteś wzrokowcem i preferujesz tego rodzaju metodę pozyskiwania informacji? Napisz co o tym myślisz w komentarzach! Chętnie poznam Twoje zdanie na temat zmiany wyglądu facebook’a! Przygotowałem krótki materiał video uzupełniający powyższy artykuł


Oceń post

Jeden komentarz

  1. Czesc, dzieki wielkie za informacje :)Czy mozesz podac jak sie nazywa skórka facebooka, która była przed wprowadzeniem zmian / co moge wpisac na http://userstyles.org zeby ja znalezc.
    Ps. Czy po zmianie zostaje język pl ?

Zostaw komentarz