jak-dodac-muzyke-na-tumblr

Jak dodać muzykę na Tumblr?


Zakładam, że posiadasz już swojego mikrobloga! Jednak jeśli pierwszy raz zetknąłeś się z nazwą tumblr postaram się w kilku słowach wyjaśnić co to jest, czemu służy i czy warto poświęcić czas na ten serwis. Tumblr powstał w 2007 roku na przełomie lutego i pełni funkcje ogromnej platformy mikroblogowej.  Jaka jest różnica pomiędzy blogami stawianymi na WordPress’ie a serwisem Tumblr?  Łatwość udostępniania wszelkiego rodzaju treści. Masz ochotę podzielić się zdjęciem, cytatem, muzyką  lub wpisem ze światem? Teraz w bardzo szybki i przyjemny sposób możesz to zrobić, nie posiadając żadnej wiedzy technicznej związanej z podstawowym językiem programowania (html,php itp.) Ten portal społecznościowy stawia na aktywność pomiędzy użytkownikami, udostępniając im możliwość re – postowania innych wpisów. W bardzo łatwy sposób użytkownicy odnajdują osoby powiązane wspólnymi zainteresowaniami.  Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla facebooka, sprawdź Tumblr! Zakładam, że posiadasz już swojego mikrobloga – czas najwyższy dowiedzieć się jak dodać muzykę na tumblr!

Stwórz swojego własnego mikrobloga na Tumblr !

Zakładam, że są mogą znaleźć się osoby, które nadal szukają odpowiedzi na pytanie jak założyć swojego mikrobloga? Postaram się w krótki, prosty sposób przedstawić jak to zrobić.

Wpisz w swojej przeglądarce internetowej adres serwisu  – https://www.tumblr.com/register

jak dodać muzykę na tumblr?

Wypełnij poprawnie wymagane dane podczas rejestracji.

jak dodać muzykę na tumblr?

W prawym górnym rogu rozwiń listę i wybierz Utwórz nowy blog

 muzyka na tumblr

 

Następnie wymyśl oryginalny tytuł dla swojego bloga nadając mu odpowiedzi charakter. Wybierz pasujący adres url – czyli adres strony internetowej, który będziesz przekazywać znajomym.

muzyka na tumblr

Gratuluję ! Właśnie stworzyłeś własnego mikrobloga J Polecam skórkę – Minimalist jest zupełnie darmowa, przejrzysta i przyjemna dla oka. Oto efekty mojej pracy 😉

muzyka na tumblr

Jak dodać muzykę na tumblr?

Na przykładzie wyżej stworzonego bloga, przedstawię Ci prosty sposób na to jak dodać muzykę na tumblr. Gotowy? Świetnie, jeśli postąpisz zgodnie z niżej przedstawioną instrukcją już za chwilę będziesz cieszył się unikalną muzyką na swoim mikroblogu! Do dzieła!

Przejdź na stronę http://www.wikplayer.com/ – skopiuj lub wpisz ręczne adres do paska adresów.

jak dodać odtwarzacz muzyki na tumblr

Jak dodać muzykę na tumblr? Ustal swoją playliste w czterech prostych krokach.

Zakładam, że pierwszy raz jesteś na tej stronie, więc nie posiadasz swojego profilu z którego możesz zaimportować playlistę. Wybierz Create New Playlist

jak dodać odtwarzacz muzyki na tumblr

Następnie wybierz odpowiedni szablon WikPlayer’a. W tym przypadku wybieram klasyczny czarno – biały styl, ze względu na wygląd mojego bloga. Kliknij – Next

jak dodać odtwarzacz muzyki na tumblr

Stwórz swoją playliste. Istnieją na to dwie metody, możesz ręcznie dodawać  adres strony z klipem video lub piosenką w formacie .mp3 i umieścić ją w sekcji Song URL . Polecam jednak alternatywną metodę z której sam skorzystałem i jest w pełni zautomatyzowana. Wybierz swoją ulubioną playliste znajdującą się na Youtube a następnie skopiuj link w miejscu widocznym na obrazku.

WikPlayer

Ostatnim, czwartym etapem jest odpowiednia konfiguracja playera. Zaznaczam opcję autoplay, ponieważ chcę, aby odwiedzający automatycznie usłyszeli zespół The Weeknd, który uważam , że idealnie pasuje pod kolorystykę oraz klimat jaki znajduje się na blogu.  Potwierdzam swoje ustawienia przyciskiem – Next.

WikPlayer

Następnie kopiuję otrzymany kod html, który wklejam pomiędzy sekcjami <body> na swoim mikroblogu. Jak dodać muzykę na tumblr?

tumblr muzyka w tle

Otwórz swojego bloga w aktualnie używanej przeglądarce. Jak widać na załączonym obrazku , w prawym górnym rogu posiadasz mikro panel, który umożliwia wprowadzenie zmian lub przejście do kokpitu własnego bloga. Wybierz opcję dostosuj.

tumblr muzyka w tle

Następnie z prawej strony pojawi się panel w którym istnieje możliwość edycji szablonu HTML.  Wybierz Edytuj HTML

tumblr muzyka w tle

Następnie zobaczysz kod źródłowy swojej strony, spokojnie to nie matrix. To zbiór skryptów, styli i generalnych ustawień Twojego mikrobloga. Jeśli nie masz pojęcia na jakiej zasadzie to działa, nie przejmuj się.  Skopiuj otrzymany kod od Wikplayer’a a następnie wklej go w linijce kodu zaczynającej się od liczby 23.

odtwarzacz tumblr

Zaznaczyłem cały kod źródłowy skryptu odpowiadającego za Wikplayer’a, aby w prosty sposób przedstawić Ci jak tego dokonać poprawnie.  Najważniejsze jest to, aby kod znajdywał się pomiędzy sekcją <body> – </body>, jeśli znasz się na podstawach html – możesz wybrać zupełnie inne miejsce.

Teraz już wiesz jak dodać muzykę na tumblr? Jeśli, któraś przedstawiona informacja jest nie jasna lub wymaga uzupełnienia, proszę daj mi znać w komentarzu. Dodatkowo jeśli interesujesz się rozbudowaniem swojego Tumblr’a możesz mi przedstawić propozycje kolejnych wpisów . Z chęcią wykonam kolejne poradniki na ten temat. Mam nadzieję, że wyjaśniłem temat jak dodać muzykę na tumblr.

Jak dodać muzykę na tumblr? Dodatkowe serwisy, wtyczki umożliwiające dodawanie muzyki.

Oczywiście poza witryną, której sposób przedstawiłem powyżej (Wikplayer) istnieją inne serwisy oferujące podobną funkcję. Jak dodać muzykę na tumblr w inny sposób? Podam listę najpopularniejszych serwisów z których warto skorzystać. Metody działania tych witryn nie różnią się istotnie od tej którą przedstawiłem, więc warto sprawdzić, czy widget lub panel odtwarzacza będzie korzystniej wyglądał właśnie w którymś z niżej podanych stron. Zawsze możesz kontaktować się ze znajomymi po przez inne serwisy społecznościowe, warto się nad tym zastanowić, szczególnie od kiedy facebook intensywnie narzuca wpisy sponsorowane. Chcesz się go pozbyć? Sprawdź jak usunąć facebook

Dodatkowe serwisy uzupełniające temat jak dodać muzykę na tumblr?

 • Hypster.com
 • Grooveshark.com
 • BeeMP3.com
 • StreamPAD.com

Dodatkowe, uzupełniające informacje! Jak dodać muzykę na Tumblr w Praktyce! Filmik Instruktażowy

Pojawiło się kilka ciekawych komentarzy, poniżej 😉 Uwielbiam interakcję z osobami przebywającymi jakimś cudem na tej stronie, więc postanowiłem się odwdzięczyć, otworzyć i stworzyć filmik przedstawiający konkretnie jak wygenerować skrypt odtwarzający automatycznie muzykę na mikro blogu. W praktyce pokazuję gdzie dokładnie wkleić wygenerowany kod javascript. Jak włączyć opcję automatycznego odtwarzania muzyki oraz w trakcie poradnika, pokazuję kilka standardowych, popularnych skrótów klawiszowych, stosowanych w przeglądarce. Są to moje pierwsze kroki stawiane na YouTube, więc ostra krytyka oraz masa hejterów mile widziana 🙂


Oceń post

36 komentarzy

 1. jak mam zrobić by muzyka odtwarzała sie automatycznie po otworzeniu strony ? ponieważ u mnie jest sytuacja że muzyke trzeba otworzyć żeby grała .

  • Hey Olga 🙂
   Czy problem, który opisujesz znajduje się na stronie podanej w opcji komentowania? – vistaax3.tumblr.com? Jeśli tak, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Sprawdzałem stronę czterema przeglądarkami, które obecnie posiadam w systemie (IE/Chrome/FireFox/Opera – aktualnie najnowsze wersje) – muzyka odtwarza się zupełnie automatycznie, nie widzę tutaj problemu. Wyloguj się z swojego panelu administracyjnego i sprawdź stronę jako zwykły użytkownik. Czy zaznaczyłaś opcję – Autoplay? Jeśli nie pamiętasz, bądź nie jesteś pewna – stwórz nową playlistę i w kroku czwartym (Configure Settings) zaznacz tę opcję. Powinno pomóc, jeśli problem dalej istnieje. Dziękuje za komentarz, jeśli to czytasz, daj znać czy problem rozwiązany 🙂

  • Hey Roksana 🙂
   Sugeruj się zrzutem ekranu, który przedstawia (widać?) wklejony kod do sekcji body na mikroblogu. Dokładnie w 22’giej linii kodu, kończąc na 27’dmej. Przeczytaj dokładnie wpis, doskonale napisałem ” Jeśli nie masz pojęcia na jakiej zasadzie to działa, nie przejmuj się. Skopiuj otrzymany kod od Wikplayer’a a następnie wklej go w linijce kodu zaczynającej się od liczby 23.” w którym miejscu, masz tego dokonać. Mam nadzieję, że poradzisz sobie z tym wklejaniem skryptu, jest to naprawdę łatwe, wystarczy, odrobina cierpliwości! 🙂

 2. Jestem w ostatnim etapie i nie wiem gdzie i jak mam wkteić ten kod html :c
  Pomiędzy 22 a 27 tylko jak daje kopiuj i wklej to nie chce tego wkleic :c Co mam zrobić ?

  • Cześć Zuzza! Dostaję coraz więcej e-maili z prośbą o dokładne sprecyzowanie tego, gdzie wkleić kod html. Postaram się do wieczora, podrzucić filmik wyjaśniający jak tego dokonać.

 3. hej. Nie wiem co się stało, ale kiedy wkleiłam html coś się stało i gdy weszłam na mojego tumblra pojawiły się tylko napisy z html.. NIE WIEM CZY TYLKO U MNIE TO TAK WIDAĆ, CZY U ODWIEDZAJĄCYCH TEŻ! Ale oby tak nie było. Dodatkowo piosenka chyba się nie zmieniła. pomóż! :/

  • Hey Natalia 🙂 Niestety u odwiedzających (sprawdziłem) również jest ogromny problem i Twój mikroblog nie działa na tą chwilę poprawnie. Najwyraźniej wdrożyłaś niepoprawnie kod, złe miejsce? Cały czas mam nadzieję, że Twój problem dotyczy stronki, którą podałaś pod swoim pseudonimem. Jeśli tak, proponuję założyć bloga od nowa – wieczorem podeślę filmik przedstawiający proces od A do Z umieszczania muzyki na Tumblr 🙂

  • Hej Natalia,

   Mam nadzieję, że skorzystałaś z Wikplayer’a, którego przedstawiłem właśnie w tym artykule. Wystarczy, aby w konfiguracji ( Step 4 : Configuration Settings) zaznaczyć opcję Autoplay. Odpowiada za aumatyczne włączenie playlist’y jak tylko użytkownik pojawi się na Twoim Tumblrze. By the way, bardzo ciekawie stowrzyłaś swojego mikrobloga ;- )

 4. zrobiłam listę, wkleiłam i była przez kilka dni, nagle znikła i w html pojawiło się takie coś w miejscu playlisty: /\——-///______\\\\/\/\/\”’/____ .

 5. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC. Przejrzałam kilka stron z poradnikami i już traciłam cierpliwość, ale wszystko jest tutaj świetnie opisane. Pozdrawiam 🙂

 6. hej ; ) mam problem . . . robie wszystko tak jak ty piszesz by dodać muzekę na tło w tumrelu i nie działa mi to nie wiesz daleczego ?

 7. Hey.
  Nie wiem… Jakaś przygłupia jestem, czy co, ale… Jak wklejam ten kod (choć nie mam pojęcia gdzie on powinien być… Na każdej stronie co innego. Ale gdziekolwiek bym nie wkleiła- ten sam problem) to po otwarciu tego tumblra pojawia się odtwarzacz, zaczyna ładować do 1 sekundy, (choć nie zawsze) nie gra nic i się zacina. Jak klikam następną piosenkę, to wyskakuje w czasie NaN:NaN… Błagam oświeć mnie.

  • Sprawdziłem Twojego Tumblr’a nie jest jeszcze całkowicie zbudowany i rozwinięty, posiada bardzo nietypową strukturę. Proponuję przejść przez cały proces jeszcze raz, spokojnie i poprawnie czytać oraz wykonać wszystko zgodnie z instrukcją bądź stworzenie całkowicie nowego Tumblra. Wybór należy do Ciebie 🙂

  • Hej Anita,

   Niestety musisz sprecyzować czy chcesz zmienić wyłącznie kolor tła, czy wdrożyć tam obrazek. Tego typu zabiegi wymagają podstawowej znajomości HTML – która nie jest trudna, więc spokojnie. Jeśli chcesz dokonać tego sprawnie i porządnie, polecam zaznajomić się z treścią tego artykułu – How to change Tumblr Background

 8. Gdy wchodzę na tumblra otwiera się playlista, ale słychać tylko parę sekund utworu, a później wszystko znika i zostaje tylko tło. Może Pan temu jakoś zaradzić?

 9. Cześć 😉 Mam problem z moją playlistą .. otóż do pewnego czasu wszystko było świetnie aż tu nagle kilka dni temu wchodzę na blog i muzyki nie słychać .. a pokazuje że jest odtwarzana i nie wiem czy to tylko u mnie czy i u innych jaki jest tego powód i jak to zmienić ? Usuwałam już playlistę i robiłam ją od nowa i nic ;/ Pomocy !!

  • Hej Marga,

   Przypomnij sobie przede wszystkim jakie zmiany ostatnio dokonywałaś na swoim blogu. Prawdopodobnie wystąpił konflikt. Dodawałaś kolejne skrypty na swoją stronę?

 10. Hej 🙂 Mam taki problem, z którym się borykam i do tej pory nie doszlam do tego dlaczego akurat tak jest w moim przypadku. Mianowicie chodzi o to, że zalożylam tumblra, mam wszystko idealnie tak jak chcialam, wyjątkiem jest playlista. Na wikplayer.com ją robilam, wszystko jest jak powinno, kopiuję otrzymany kod, kopiuję gdzie przedstawileś, aktualizuję, zapisuję i…. nic. Playlisty u góry gdzie powinna być nie ma. Na nowo zakladalam konto i usuwalam bloga, zakladalam dugiego i caly czas to samo. Może szablon, który jest na początku (optica) jest problemem?

  A może na ten szablon wklejanie kodu z playerem jest gdzie indziej? Pomóż mi, nie chcę innego szablonu, gdyż nie odda tego, co chcę przedstawić. Gdzie leży problem?

  • Hej Daria ! 🙂

   Dziękuje, że korzystasz akurat z informacji przedstawionych tutaj. Jestem mile zaskoczony 🙂
   Czy możesz podać adres swojego tumblra? Czy korzystasz z funkcji odświeżania – ctrl + f5? Często nie widać wprowadzonych zmian, ponieważ zapisane są pliki cookies, które zapamiętały stary widok strony. Polecam inną przeglądarkę, może wykonałaś wszystko prawidłowo, tylko nie widzisz efektów swojej pracy 🙂 !

   • Tutaj najlepiej jest to opisane :)Mój adres tumblra to shagona.tumblr.com
    Patrzylam na operze, google chrome i mozilli czy widać moją playlistę, ale nadal nic pomimo, że kod html playera jest wklejony w miejsce gdzie podaleś. Tak samo nawet na innym komputerze sprawdzalam i też nic, nie wiem co jest grane :/

  • Daria sytuacja dokładnie jak powyższa – Nie widzę tego Twoimi wzrokiem, więc przyczyny, bez szczegółowych informacji nie jestem w stanie ustalić. Uważam, że wina będzie leżeć po stronie szablonu i prawdopodobnie wdrożenie kodu dla tego wypadku powinno przebiegać inaczej, choć są to wyłącznie moje przypuszczenia.

   • Rozwiązałam już problem, winą było to, że tam gdzie masz podane wklejenie kodu, u mnie w szablonie nie rozpoczęła się sekcja – więc wkleiłam w miejscu, gdzie kod jest wklejony pomiędzy tą sekcją i teraz normalnie mam playlistę. 🙂 Bez tej informacji na Twojej stronie bym nie doszła do tego, więc dzięki! 🙂

    • Czasami tak bywa widzisz. Staram się od jakiegoś czasu intensywnie skupić i przeczytać kilka razy dany temat / zagadnienie, jeśli wykonuję mam z czymś styczność pierwszy raz, aby nie popełnić błędu, przynajmniej zminimalizować wykonanie błędu. Cieszy mnie to, że mogłem pomóc 🙂 Zapraszam częściej!

 11. Eh.. też mam problem jak Daria, zrobiłam wszystko prawidłowo lecz nic.. Robiłam już to 3 razy na innych kontach i wszystko było dobrze teraz zrobiłam identycznie i lipa nie ma nic ;/

  • Hej Nicole,

   W takim razie musisz dokładnie poznać różnice pomiędzy kontami na których wszystko sprawnie działało a na tym, które występuje problem. Czy jest to inny szablon? Czy wykonujesz w 100% wszystko zgodnie z instrukcją? Nie widzę tego Twoimi wzrokiem, więc przyczyny, bez szczegółowych informacji nie jestem w stanie ustalić.

Zostaw komentarz