android

Jak Przyśpieszyć Androida – 10 najlepszych sposobów.

Pamiętasz te czasy, kiedy Twój Android działał jak marzenie?

Po pewnym czasie intensywnego użytkowania nie jest już taki szybki i sprawny, zawiesza się i wolno reaguje na polecenia?

W łatwy i szybki sposób możesz przywrócić mu dawną świetność. A może po prostu chcesz uczynić swojego Androida maksymalnie wydajnym?

Oto kilka sposobów na przyśpieszenie Twojego urządzenia z systemem Android.

 


 

Zaktualizuj System

 

Zaktualizuj System

Sprawdź, czy nie ma nowej wersji oprogramowania systemu Twojego Androida. Jeśli tak, zainstaluj ją. Informacji, czy takowa istnieje zasięgniesz na stronie producenta Twojego urządzenia. Wybierz Ustawienia, a następnie Aktualizacje systemu. Polecam gorąco obszerną lekturę na ten temat w tym miejscu -> Jak zaktualizować Androida?

Sprawdź, Czy To Nie Wirus

najlepszydarmowyantywirusID-10078377

Za spowolnienie urządzenia może odpowiadać wirus. Dlatego na urządzeniach zawierających kartę SIM zawsze instaluj pakiet bezpieczeństwa, który wykryje złośliwe oprogramowanie. Przeskanuj swojego Androida na obecność wirusów i usuń zagrożenia.

Wyłącz Albo Przyśpiesz Animacje

Animacje to efekty przejścia, które ujawniają się podczas poruszania się między aplikacjami, pulpitami i innymi lokalizacjami.

Wyświetlenie jednej animacji zwykle trwa pół sekundy, czyli stosunkowo niewiele. Jeśli jednak chcesz wykonać kilka czynności jedna po drugiej i za każdym razem pomiędzy nimi wyświetla się animacja, to łączny czas ich wyświetlenia okazuje się być długi. Na szczęście Android daje Ci możliwość zmiany tego parametru.

Wybierz Ustawienia, a następnie Opcje Programistyczne. W starszych Androidach będą dostępne od razu. W nowszych, aby się do nich dostać siedmiokrotnie stuknij w tę opcję. Pojawi się komunikat „Jesteś programistą”. W menu, które Ci się ukaże wyszukaj trzy opcje: Skala animacji okna, Skala animacji przejścia, Skala długości animacji. Parametry domyślne są ustawione na „1x”. Jeśli chcesz przyśpieszyć przewijanie aplikacji, oznacz wartość „0,5x”. Jeśli chcesz maksymalnie skrócić czas animacji, wybierz „Animacja jest wyłączona”.

 


 

Wypróbuj Nowego Launchera

Wypróbuj Nowego Launchera

Instalując innego niż oferowane przez producenta launchera, możesz dokonać rewolucji, nie tylko w wyglądzie i funkcjonalności interfejsu swojego Androida, ale także przyśpieszyć jego działanie. Polecane launchery: Nova Launcher, GO Launcher EX Notification, LauncherPro.

Kontroluj Stan Pamięci RAM

 

Jak przyśpieszyć Androida, gdy brakuje RAMu? Gdy poziom dostępniej pamięci RAM w Androidzie spada do pewnego poziomu, urządzenie powolnieje. Stan pamięci możesz kontrolować, instalując aplikację, która monitoruje system, np. Cool Tool. Wyświetla ona na ekranie poziom wolnej pamięci.

Nie martw się, gdy będzie on bardzo niski. Gdy bowiem obniży się do określonego poziomu, Twój Android sam zwolni pamięć, zamykając część procesów. To samo stanie się, gdy uruchomisz zasobożerną aplikację. Android zwolni jej nieco pamięci, aby mogła działać w pełni wydajnie.

Unikaj Task Killerów

[sociallocker]

Temat task killerów, to temat kontrowersyjny, często poruszany w sieci przez użytkowników Androidów. Jedni są ich zwolennikami, inni zagorzałymi przeciwnikami. No tak, ale co to są task killery i dlaczego są potępiane? Task killery to aplikacje, które powodują wyłączenie nieużywanych programów. W założeniu aplikacje działające w tle zajmują pamięć urządzenia i powodują jego spowolnienie, dlatego wyłączanie ich ma sens.

Jednak w przypadku Androida jest wręcz przeciwnie. W pamięci RAM poszczególne aplikacje przechowują zapamiętane wcześniej ustawienia. Dzięki temu, gdy je ponownie uruchamiasz, włączają się szybko i działają sprawniej.

Nie przejmuj się więc aplikacjami działającymi w tle, nie spowolnią one Twojego Androida. A wyłączając je ręcznie lub przy użyciu task killera, sprawisz, że procesor będzie musiał niepotrzebnie pracować i zużyta zostanie część jego zasobów. To samo stanie się, gdy zechcesz ponownie włączyć wyłączone aplikacje. I to dopiero zmniejszy wydajność Twojego Androida.

[/sociallocker]

Usuń Niepotrzebne Aplikacje

Jeśli jednak masz na Androidzie zupełnie niepotrzebne aplikacje, usunięcie ich będzie dobrym posunięciem. Aby to zrobić, przejdź do menu Urządzenia, następnie wciśnij Aplikacje, wybierz konkretną aplikację i przyciśnij Odinstaluj.

Nie odinstalowuj aplikacji systemowych (czyli instalowanych przez producenta). Jeśli są całkowicie zbędne, możesz je wyłączyć. Zwolniona w ten sposób pamięć zostanie przydzielona innym programom.

Wyłącz Automatyczną Aktualizację Aplikacji

O ile aktualizowanie aplikacji jest niezbędne do przyśpieszenia pracy Androida, bowiem nowe ich wersje zwykle działają sprawniej i pożerają mniejsze zasoby baterii, o tyle lepiej aktualizować je ręcznie.

Jeśli masz na telefonie lub tablecie zainstalowanych dużo aplikacji, system będzie instalował ich aktualizacje, kiedy akurat będą one dostępne. A to może utrudnić Ci współpracę z Twoim Androidem.

Uruchamiaj ręcznie aktualizacje raz na kilka dni, kiedy nie korzystasz z urządzenia.

Skorzystaj z Aplikacji Czyszczących

Zainstaluj i co jakiś czas korzystaj z aplikacji, takich jak np. 1-click cleaner, które usuną z pamięci Androida zbędne pliki tymczasowe, historie przeglądania, SMS-y, i tym podobne niepotrzebne elementy.

Instaluj Lekkie Aplikacje

Instaluj Lekkie Aplikacje

Sprawdź, ile pamięci zajmują zainstalowane na Twoim telefonie lub tablecie aplikacje. Jeśli znajdziesz jakąś wyjątkowo zasobożerną, poszukaj jej lżejszego zamiennika.

Wiesz już jak przyśpieszyć Androida. Oczywiście wciąż limitują Cie możliwości samego urządzenia, toteż póki nie zechcesz go zmienić, staraj się nie zapychać go zbędnymi aplikacjami. Polecamy również kilka ciekawych darmowych propozycji na Androida – Darmowe Aplikacje Na Na Androida

 

Oceń post

Zostaw komentarz