Najnowsze Informacje
najlepszy laptop do gier ranking

Jaki laptop do gier?

Kwiecień 12, 2017
968 Views

Najlepsze laptopy do gier to urządzenia, od których wymaga się zdecydowanie najwięcej. W związku z tym laptopy tego typu muszą charakteryzować się wyjątkowo dużymi parametrami, a także bardzo dobrą jakością wykonania. Dlaczego? Jakie parametry będą zadowalające do gier?

Ekran w laptopie gamingowym

Aby wszystkie efekty wizualne były wyświetlane w prawidłowy sposób, matryca musi mieć odpowiednie parametry. Optymalnym wyborem będzie zatem ekran o przekątnej przynajmniej 15,6 cala. Wielkość ta pozwoli na to, aby w komfortowych warunkach oddać się ulubionej rozrywce. Mniejszy ekran spowoduje, że część efektów graficznych nie będzie należycie oddana. Większy ekran to z kolei ograniczenie mobilności komputera. W laptopie do gier powinna niezaprzeczalnie znaleźć się matryca IPS.

Procesor w laptopie – który model będzie najlepszy?

Wszystko zależy od tego, w jakie produkcje zamierzasz grać po zakupie laptopa. Jeżeli będą to gry, które swoją premierę miały już jakiś czas temu – procesor z rodziny i5 będzie wystarczający. Decydując się na mniej wydajny procesor nie tylko dopasujesz go do swoich wymagań, ale również zaoszczędzisz. Różnica cen wynosi nawet kilkaset złotych, co będzie odczuwalne w momencie zakupu.
procesor w laptopie do gier

Procesor i7 będzie Ci niezbędny, jeśli oprócz grania będziesz przy użyciu laptopa montować filmy, obrabiać fotografie, czy wykonywać inne tego typu czynności. Wymagają one znacznych mocy obliczeniowych procesora, dlatego musi być on należycie wydajny.

Pozostałe elementy laptopa do gier

Oprócz procesora, czy ekranu ważna jest również karta graficzna i sama jakość wykonania. Bez względu na rodzaj uruchamianych gier, postaw na dedykowaną kartę graficzną. Nawet podstawowe modele będą znacznie różniły się wydajnością od kart zintegrowanych. Wpłynie to na jakość i płynność rozgrywki. Aby pamięć RAM nie ograniczała w żadnym stopniu możliwości laptopa do gier, 8 GB będzie niezbędnym minimum. Wybierz jednak model laptopa, który umożliwi późniejszą rozbudowę.

Przeczytaj:  Jak Sprawdzić IP - Dowiedz się Jak Sprawdzić Swój Adres!

najlepszy laptop do gier ranking

Ostatnim aspektem jest jakość wykonania. Mamy tu bezpośrednio na myśli jakość złożenia urządzenia, jakość zastosowanych zawiasów, gładzika, czy materiałów. Jeżeli wszystkie te elementy będą wykonane w należyty sposób, z dbałością o najmniejsze szczegóły – laptop do gier posłuży nawet do kilku lat, co nie będzie możliwe w przypadku słabej jakości urządzeń. Jeżeli chcesz porównać laptopy do gier możesz skorzystać z rankingu laptopów – np. na stronie https://najlepszyranking.pl/ranking-laptopy-notebooki czy też na stronie najlepszyrankinglaptopow.pl – gdzie można porównać laptopy pod kątem ceny, parametrów. Pomocne również mogą przydać się porównywarki cen czy też video na Youtube np. Jaki laptop do gier kupić oraz zestawienia najlepszych laptopów np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OJ5Xzq_il0c.

Jaki laptop do gier?
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Efektywna praca w domu. Jak pracować aby zarobić w internecie.

Dziś na blogu Wirtualny-wojownik prezentujemy artykuł z kategorii: Produktywność. Otrzymaliśmy sporo maili oraz wiadomości na Facebooku aby napisać coś więcej...

Zamknij