Jak włączyć WiFi w laptopie

Jak włączyć WiFi w laptopie?

Październik 18, 2013
1012 Views
jak wylaczyc wifi w laptopie 2 Jak włączyć WiFi w laptopie?

Created by Stuart Miles


O tym, że Internet całkowicie zawładnął naszym życiem nawet nie muszę wspominać. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Sieć internetowa towarzyszy nam w pracy, w nauce, podczas rozrywki, komunikacji ze znajomymi, rozwijania swoich pasji, flirtu, budowania popularności lub eksplorowania świata. Internet stał się wirtualnym odbiciem codziennej rzeczywistości i coraz większa liczba osób nie wyobraża sobie bez niego życia – czego jestem świetnym przykładem  Aby móc wciągnąć się w wyjątkowy i niezmierzony świat Internetu należy go jednak najpierw uruchomić. Co jednak zrobić kiedy sprzęt odmawia współpracy i sieć nie jest dostępna albo co gorsza nie masz bladego pojęcia jak włączyć WiFi w laptopie? Chcąc pomóc Ci znaleźć rozwiązanie tego problemu napisałem poradnik, w którym opisałem wszystkie najprostsze sposoby włączenia  i ustawienia bezprzewodowego połączenia. Przykłady krok-po-kroku stworzyłem dla 7 oraz 8 edycji Windowsa – obecnie mało kto korzysta bowiem ze starszych systemów Microsoftu.

Sprawdź klawisze funkcyjne, czyli jak włączyć WiFi w laptopie

Zdaję sobie doskonale sprawę, że brak Internetu jest poważnym problemem, jednak często jego rozwiązanie jest łatwiejsze niż Ci się początkowo wydaje. Dlatego nie panikuj i na spokojnie zapoznaj się z treścią poradnika  Twój laptop, podobnie jak każdy inny wyprodukowany w przeciągu ostatnich 5 lat (co najmniej!) posiada zestaw klawiszy funkcyjnych. Służą one do regulacji głośności, pauzowania multimediów, wygaszania ekranu, blokowania touchpada, itp. Pośród nich znajduje się również przycisk funkcyjny odpowiadający za włączenie/wyłączenie sieci bezprzewodowej. Standardowo przypisany jest on do klawisza F2 – wystarczy wcisnąć kombinację Fn+F2, aby się o tym przekonać icon smile Jak włączyć WiFi w laptopie? Jeżeli nic to nie dało to w instrukcji laptopa poszukaj informacji na temat klawiszy funkcyjnych – może się okazać, że kontrola WLAN przypisana jest do innego guzika. Najprostsze metody są zazwyczaj najskuteczniejsze – jeżeli jednak powyższa nie dała żadnych rezultatów i dalej nie wiesz jak włączyć WiFi w laptopie to zapraszam do dalszej lektury 

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 7

jak wylaczyc wifi w laptopie 3 Jak włączyć WiFi w laptopie?

Created by Stuart Miles


Windows 7 od ostatnich kilku dobrych lat jest głównym systemem preinstalowanym na laptopach większości producentów – najprawdopodobniej więc znajduje się również na Twoim komputerze. Poniżej zaprezentowałem kroki, dzięki którym dowiesz się jak włączyć WiFi w laptopie działającym „na siódemce”:

 • Przejdź do Panelu Sterowania

Kliknij Menu Start w dolnym, lewym rogu i w polu wyszukiwania wpisz Panel Sterowania. W dynamicznej sekcji Programy powinieneś znaleźć właściwy odnośnik, który przeniesie Cię do panelu.

 • Przejdź do sekcji Sieć i Internet

Panel Sterowania powinien być wyświetlany w trybie widoku kategorii. Wtedy bez problemu zlokalizujesz grupę Sieć i Internet, na którą klikasz myszką – okienko, które się pojawi powinno wyglądać następująco:

centrum udostepniania sieci i internet Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Przejdź do Centrum sieci i udostępniania

W kolejnym kroku kliknij odnośnik o nazwie Centrum sieci i udostępniania

jak wlaczyc wifi w laptopie Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Zmień ustawienia karty sieciowej

Z menu kolumnowego znajdującego się po lewej stronie wybierz opcję Zmień ustawienia karty sieciowej

zmien ustawienia karty bezprzewodowej Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Uaktywnij połączenie bezprzewodowe

Na liście dostępnych połączeń powinna znajdować się pozycja Połączenie sieci bezprzewodowej. Najedź na nią myszką, naciśnij PPM i wybierz Włącz.

polaczenie sieci bezprzewodowych Jak włączyć WiFi w laptopie?

W tym momencie połączenie sieci bezprzewodowej powinno zostać aktywowane, a ikonka powinna wyglądać następująco:

aktywne polaczenie sieci bezprzewodowych wifi Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Wybierz połączenie z siecią bezprzewodową – jak włączyć WiFi w laptopie?

Jeżeli dostępne są jakiekolwiek połączenia WiFi, informacje o tym uzyskasz dzięki ikonce na pasku w dolnym prawym rogu:

dostepne sieci wifi w Twoim zasiegu Jak włączyć WiFi w laptopie?

Wystarczy na nią kliknąć, aby zobaczyć listę wszystkich dostępnych sieci bezprzewodowych w Twojej okolicy. Z rozwijanej listy wybierasz sieć, z którą chcesz się połączyć.

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 8

Oprócz Windowsa 7 kolejnym coraz popularniejszym systemem preinstalowanym na większości nowych laptopów jest Windows 8. Jako, że jego interfejs został zasadniczo odmieniony z powodu Metro UI stworzyłem osobny poradnik krok-po-krok jak włączyć WiFi w laptopie z ósemką.

 • Włącz ustawienia sieci

Naciśnij przycisk Windows na klawiaturze, aby wywołać Metro UI (Modern UI) i wpisz na klawiaturze Wireless (Windows 8 posiada opcję dynamicznego wyszukiwania). Z tego miejsca kliknij na pozycję, która się pojawi i otwórz ikonkę Settings zlokalizowaną po prawej stronie ekranu.

metro ui wlacz ustawienia sieci Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Przejdź do sekcji Wireless i włącz WiFi

Znajdując się w ustawieniach komputera przejdź do sekcji Wireless i zmienić ustawienie Wireless devices z pozycji Off na pozycję On

wirless device on Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Wyłączony przełącznik sieci bezprzewodowej w komputerze – W przypadku wielu komputerów przenośnych i tabletów z przodu lub z boku obudowy znajduje się przełącznik sieci bezprzewodowej. Aby uzyskać informacje o położeniu przełącznika sieci bezprzewodowej, zapoznaj się z instrukcją dostarczoną razem z komputerem.
 • Włączony tryb samolotowy    
 • Zbyt duża odległość komputera od routera bezprzewodowego lub punktu dostępowego - Umieść komputer bliżej routera lub punktu dostępu. Jeśli komputer jest przenośny, spróbuj przenosić go z miejsca na miejsce, aby ustalić zasięg sygnału sieci bezprzewodowej i najlepsze miejsce używania komputera.
 • Router i karta sieci bezprzewodowej w komputerze nie współpracują ze sobą – jeśli chcemy by współdziałały, karta sieciowa w komputerze musi obsługiwać standard bezprzewodowy równy standardowi bezprzewodowemu routera lub starszy od niego. Router bezprzewodowy lub punkt dostępu bezprzewodowego są wyłączone lub nie działają poprawnie.  W tej sytuacji można wypróbować dwa rozwiązania:
 • Występują zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia – Niektóre urządzenia domowe mogą wywoływać zakłócenia między komputerem a sieciami znajdującymi się w zasięgu.
 • Zajęty router lub punkt dostępu – Jeśli z routera lub punktu dostępu korzysta kilka komputerów lub urządzeń, być może jest zbyt zajęty, aby odpowiadać na nowe żądania.
 • Dla wyszukiwanej sieci nie skonfigurowano emitowania nazwy sieci – Router bezprzewodowy może nie być skonfigurowany pod kątem emitowania identyfikatora sieciowego (SSID). Emitowanie identyfikatora SSID powoduje, że sieć jest widoczna dla wszystkich użytkowników znajdujących się w jej zasięgu.
 • Administrator sieci zablokował używanie niektórych sieci – jeżeli korzystasz z sieci publicznej administrator może blokować niektóre porty lub filtrować adresy mac tak, aby tylko wybrani użytkownicy mogli połączyć się z siecią.
 • Karta sieci bezprzewodowej jest w trybie monitorowania – Jeśli na komputerze jest uruchomiona aplikacja do monitorowania sieci, karta sieci bezprzewodowej przechodzi do trybu monitorowania, co uniemożliwia systemowi Windows łączenie się z sieciami bezprzewodowymi.

Jeżeli spotkałeś się, z którymkolwiek z tych problemów to metody ich rozwiązania znajdziesz bezpośrednio na stronach FAQ systemu Windows. Mam nadzieję, że doskonale wiesz już jak włączyć WiFi w laptopie i że nie będziesz miał z tym już nigdy więcej żadnych problemów! Jeśli jesteś w tym miejscu, to gratuluje po pierwsze wytrwałości oraz dążenia do realizacji celów, który właśnie udało Ci się osiągnąć! Internet jest dla Ciebie otwartą bramą, możesz śmiało korzystać z jego możliwości! Sprawdź szybkość otwierania stron, jeśli będziesz miał problemy, możesz skorzystać z tego poradnika - Jak przyśpieszyć internet? Jeśli masz jakieś pytania związane z powyższym artykułem, śmiało przedstaw swoje myśli w komentarzu. Z chęcią usłyszę jak wygląda sytuacja i czy poradziłeś sobie z wykonaniem tych czynności ! Pozostawiając pytanie, zawsze istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że napiszę prywatnie odpowiedź oraz napiszę o tym obszerny artykuł, dlatego gorąco zachęcam do dyskusji !  

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena
Rating: 4.8/5 (9 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Jak włączyć WiFi w laptopie?, 4.8 out of 5 based on 9 ratings

Powiązane słowa kluczowe

 • jak włączyć wifi w laptopie
 • yhs-default
 • jak włączyć internet w laptopie
 • jak włączyć wifi na laptopie
 • jak włączyć sieć bezprzewodową
 • wifi w laptopie
 • wyswietlanie dostepnych wifi w laptopie
 • jak wlaczyc siec bezprzewodowa
 • brak wifi windows 8
 • Sprawdzenie przełącznika sieci bezprzewodowej

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

 • Nastka

  A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieciowe?

 • Nastka

  A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieci bezprzewodowej?

 • Jakub

  Witam. W laptopie padla mi klawiatura i nie mam możliwości wlaczenia WI-Fi, w ustawieniach sieci karta jest wlaczona, w biosie również ale niewykrywa zadnej sieci i nie swieci się kontrolka od wi-fi. Czy jest sposób na wlaczenie karty bez kombinacji klawiszy Fn+F7 w moim przypadku?
  System jaki jest używany to Win XP oraz Win 7
  Z góry dziekuje i pozdrawiam

  • http://wirtualny-wojownik.pl/ Michał Lip

   Jakub,

   Oczywiście, że istnieje sposób. Odpowiednie miejsce do tego to panel sterowania, FN+F7 to wyłącznie skrót klawiszowy, który z pewnością jest przypisany do funkcji, która musi mieć fizyczne odwzorowanie w systemie. Czy masz kartę ustawioną w taki sposób, aby wykrywała sieci bezprzewodowe? Sieć i Internet – > Połączenia Sieciowe – > Sieci Bezprzewodowe.

   http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/view-connect-available-wireless-networks#1TC=windows-7

   Czy wykonałeś to poprawnie i dalej nie widzisz żadnej dostępnej sieci? Rozumiem, ze jest to laptop Lenovo? Spróbuj odinstalować sterowniki wireless/bluetooth i ponownie zainstaluj wersję najstabilniejszą na tą chwilę.

 • Bogusław

  pomoc okazała się skuteczne (Windows8) Dzięki

  • http://wirtualny-wojownik.pl/ Michał Lip

   Bogusław,

   Cieszę się, że byłem w stanie Ci pomóc! Zapraszam częściej :)

 • Bogusław

  Jeżeli mógłbyś poradzić jak wzmocnić sygnał internetowy pobierany poprzez modem ZTE MF823LTE na laptopa ASUS Windows8 w głuszy tj.wyspa Bukowiec gmina Zalewo Warm-Mazur.

 • Kasia

  Witam. Udało mi się włączyć WiFi dzięki artykułowi ale mój komputer nie wyświetla menagera połączeń (Win 8) a mimo to łączy się z internetem poprzez modem usb, po wejściu w „zmień ustawienia karty sieciowej” znajduje się pole z domową siecią WiFi. Będę wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam

 • Jacek

  Witam . Odnosnie problemu z ustawienim WIFI
  Po osiagnieciu obrazu na dostepne sieci – klikam na moja siec i wyskakuje zadanie : podac security key ( pc z USA ) . Ktore zabezpieczenie ( haslo ) jest kluczem bezpieczenstwa ?
  Dziekuje .

  • http://wirtualny-wojownik.pl/ Michał Lip

   Jacek,

   Czy mógłbyś wstawić tutaj wycinek z obrazu / zrzut ekranu, ponieważ nie potrafię odnieść się do Tego co przedstawiłeś, znacznie łatwiej mi będzie, gdy zobaczę to na własne oczy ;)

 • randori

  a ja mam inny problem ponieważ gdy posiadałem windows viste normalnie konsole do ustawien wi fi włączałem konfiguracją fn + F1 ale po zmianie na windows 7 ta konfiguracja przestała działać ( mimo iż inne klawisze funkcyjne działają ) co robić pozdrawiam

Przeczytaj poprzedni wpis:
facebook-over-the-world
Największy poradnik w sieci – Facebook

Jeszcze niespełna 10 lat temu Facebook był nic nieznaczącym projektem akademickim przygotowanym przez jednego informatycznego zapaleńca z Harvardu. Dzięki wyjątkowemu...

Zamknij