jak-wylaczyc-wifi-w-laptopie (3)

Jak włączyć WiFi w laptopie?

Październik 18, 2013
264 Views
jak wylaczyc wifi w laptopie 2 Jak włączyć WiFi w laptopie?

Created by Stuart Miles


O tym, że Internet całkowicie zawładnął naszym życiem nawet nie muszę wspominać. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Sieć internetowa towarzyszy nam w pracy, w nauce, podczas rozrywki, komunikacji ze znajomymi, rozwijania swoich pasji, flirtu, budowania popularności lub eksplorowania świata. Internet stał się wirtualnym odbiciem codziennej rzeczywistości i coraz większa liczba osób nie wyobraża sobie bez niego życia – czego jestem świetnym przykładem  Aby móc wciągnąć się w wyjątkowy i niezmierzony świat Internetu należy go jednak najpierw uruchomić. Co jednak zrobić kiedy sprzęt odmawia współpracy i sieć nie jest dostępna albo co gorsza nie masz bladego pojęcia jak włączyć WiFi w laptopie? Chcąc pomóc Ci znaleźć rozwiązanie tego problemu napisałem poradnik, w którym opisałem wszystkie najprostsze sposoby włączenia  i ustawienia bezprzewodowego połączenia. Przykłady krok-po-kroku stworzyłem dla 7 oraz 8 edycji Windowsa – obecnie mało kto korzysta bowiem ze starszych systemów Microsoftu.

Sprawdź klawisze funkcyjne, czyli jak włączyć WiFi w laptopie

Zdaję sobie doskonale sprawę, że brak Internetu jest poważnym problemem, jednak często jego rozwiązanie jest łatwiejsze niż Ci się początkowo wydaje. Dlatego nie panikuj i na spokojnie zapoznaj się z treścią poradnika  Twój laptop, podobnie jak każdy inny wyprodukowany w przeciągu ostatnich 5 lat (co najmniej!) posiada zestaw klawiszy funkcyjnych. Służą one do regulacji głośności, pauzowania multimediów, wygaszania ekranu, blokowania touchpada, itp. Pośród nich znajduje się również przycisk funkcyjny odpowiadający za włączenie/wyłączenie sieci bezprzewodowej. Standardowo przypisany jest on do klawisza F2 – wystarczy wcisnąć kombinację Fn+F2, aby się o tym przekonać icon smile Jak włączyć WiFi w laptopie? Jeżeli nic to nie dało to w instrukcji laptopa poszukaj informacji na temat klawiszy funkcyjnych – może się okazać, że kontrola WLAN przypisana jest do innego guzika. Najprostsze metody są zazwyczaj najskuteczniejsze – jeżeli jednak powyższa nie dała żadnych rezultatów i dalej nie wiesz jak włączyć WiFi w laptopie to zapraszam do dalszej lektury 

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 7

jak wylaczyc wifi w laptopie 3 Jak włączyć WiFi w laptopie?

Created by Stuart Miles


Windows 7 od ostatnich kilku dobrych lat jest głównym systemem preinstalowanym na laptopach większości producentów – najprawdopodobniej więc znajduje się również na Twoim komputerze. Poniżej zaprezentowałem kroki, dzięki którym dowiesz się jak włączyć WiFi w laptopie działającym „na siódemce”:

 • Przejdź do Panelu Sterowania

Kliknij Menu Start w dolnym, lewym rogu i w polu wyszukiwania wpisz Panel Sterowania. W dynamicznej sekcji Programy powinieneś znaleźć właściwy odnośnik, który przeniesie Cię do panelu.

 • Przejdź do sekcji Sieć i Internet

Panel Sterowania powinien być wyświetlany w trybie widoku kategorii. Wtedy bez problemu zlokalizujesz grupę Sieć i Internet, na którą klikasz myszką – okienko, które się pojawi powinno wyglądać następująco:

centrum udostepniania sieci i internet Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Przejdź do Centrum sieci i udostępniania

W kolejnym kroku kliknij odnośnik o nazwie Centrum sieci i udostępniania

jak wlaczyc wifi w laptopie Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Zmień ustawienia karty sieciowej

Z menu kolumnowego znajdującego się po lewej stronie wybierz opcję Zmień ustawienia karty sieciowej

zmien ustawienia karty bezprzewodowej Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Uaktywnij połączenie bezprzewodowe

Na liście dostępnych połączeń powinna znajdować się pozycja Połączenie sieci bezprzewodowej. Najedź na nią myszką, naciśnij PPM i wybierz Włącz.

polaczenie sieci bezprzewodowych Jak włączyć WiFi w laptopie?

W tym momencie połączenie sieci bezprzewodowej powinno zostać aktywowane, a ikonka powinna wyglądać następująco:

aktywne polaczenie sieci bezprzewodowych wifi Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Wybierz połączenie z siecią bezprzewodową – jak włączyć WiFi w laptopie?

Jeżeli dostępne są jakiekolwiek połączenia WiFi, informacje o tym uzyskasz dzięki ikonce na pasku w dolnym prawym rogu:

dostepne sieci wifi w Twoim zasiegu Jak włączyć WiFi w laptopie?

Wystarczy na nią kliknąć, aby zobaczyć listę wszystkich dostępnych sieci bezprzewodowych w Twojej okolicy. Z rozwijanej listy wybierasz sieć, z którą chcesz się połączyć.

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 8

Oprócz Windowsa 7 kolejnym coraz popularniejszym systemem preinstalowanym na większości nowych laptopów jest Windows 8. Jako, że jego interfejs został zasadniczo odmieniony z powodu Metro UI stworzyłem osobny poradnik krok-po-krok jak włączyć WiFi w laptopie z ósemką.

 • Włącz ustawienia sieci

Naciśnij przycisk Windows na klawiaturze, aby wywołać Metro UI (Modern UI) i wpisz na klawiaturze Wireless (Windows 8 posiada opcję dynamicznego wyszukiwania). Z tego miejsca kliknij na pozycję, która się pojawi i otwórz ikonkę Settings zlokalizowaną po prawej stronie ekranu.

metro ui wlacz ustawienia sieci Jak włączyć WiFi w laptopie?

 • Przejdź do sekcji Wireless i włącz WiFi

Znajdując się w ustawieniach komputera przejdź do sekcji Wireless i zmienić ustawienie Wireless devices z pozycji Off na pozycję On

wirless device on Jak włączyć WiFi w laptopie?

Zamknij okno ustawień systemowych kiedy skończysz.

 • Przejdź do trybu pulpitowego

Aby tego dokonać wystarczy, że naciśniesz przycisk Windows na klawiaturze

 • Przejrzyj dostępne sieci i wybierz tę, z którą chcesz się połączyć

Reszta wygląda tutaj dokładnie tak samo jak w Windowsie 7. Jeżeli sieć WiFi jest włączona w prawym dolnym rogu ekranu powinieneś znaleźć informację o dostępnych połączeniach. Z rozwijanej listy wybierasz te, które Cię interesuje i zatwierdzasz guzikiem Połącz. GOTOWE! Właśnie dowiedziałeś się jak włączyć WiFi w latopie z Windowsem 8 icon smile Jak włączyć WiFi w laptopie? WiFi jest włączone, ale system nie odnajduje sieci bezprzewodowych Wiesz już doskonale jak włączyć WiFi w laptopie. Co zrobić jednak w przypadku kiedy połączenie jest na pewno aktywne, a Twój komputer nie wykrywa żadnych sieci bezprzewodowych? Powodów takiego problemu może być kilka:

 • Wyłączony przełącznik sieci bezprzewodowej w komputerze – W przypadku wielu komputerów przenośnych i tabletów z przodu lub z boku obudowy znajduje się przełącznik sieci bezprzewodowej. Aby uzyskać informacje o położeniu przełącznika sieci bezprzewodowej, zapoznaj się z instrukcją dostarczoną razem z komputerem.
 • Włączony tryb samolotowy    
 • Zbyt duża odległość komputera od routera bezprzewodowego lub punktu dostępowego - Umieść komputer bliżej routera lub punktu dostępu. Jeśli komputer jest przenośny, spróbuj przenosić go z miejsca na miejsce, aby ustalić zasięg sygnału sieci bezprzewodowej i najlepsze miejsce używania komputera.
 • Router i karta sieci bezprzewodowej w komputerze nie współpracują ze sobą – jeśli chcemy by współdziałały, karta sieciowa w komputerze musi obsługiwać standard bezprzewodowy równy standardowi bezprzewodowemu routera lub starszy od niego. Router bezprzewodowy lub punkt dostępu bezprzewodowego są wyłączone lub nie działają poprawnie.  W tej sytuacji można wypróbować dwa rozwiązania:
 • Występują zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia – Niektóre urządzenia domowe mogą wywoływać zakłócenia między komputerem a sieciami znajdującymi się w zasięgu.
 • Zajęty router lub punkt dostępu – Jeśli z routera lub punktu dostępu korzysta kilka komputerów lub urządzeń, być może jest zbyt zajęty, aby odpowiadać na nowe żądania.
 • Dla wyszukiwanej sieci nie skonfigurowano emitowania nazwy sieci – Router bezprzewodowy może nie być skonfigurowany pod kątem emitowania identyfikatora sieciowego (SSID). Emitowanie identyfikatora SSID powoduje, że sieć jest widoczna dla wszystkich użytkowników znajdujących się w jej zasięgu.
 • Administrator sieci zablokował używanie niektórych sieci – jeżeli korzystasz z sieci publicznej administrator może blokować niektóre porty lub filtrować adresy mac tak, aby tylko wybrani użytkownicy mogli połączyć się z siecią.
 • Karta sieci bezprzewodowej jest w trybie monitorowania – Jeśli na komputerze jest uruchomiona aplikacja do monitorowania sieci, karta sieci bezprzewodowej przechodzi do trybu monitorowania, co uniemożliwia systemowi Windows łączenie się z sieciami bezprzewodowymi.

Jeżeli spotkałeś się, z którymkolwiek z tych problemów to metody ich rozwiązania znajdziesz bezpośrednio na stronach FAQ systemu Windows. Mam nadzieję, że doskonale wiesz już jak włączyć WiFi w laptopie i że nie będziesz miał z tym już nigdy więcej żadnych problemów! Jeśli jesteś w tym miejscu, to gratuluje po pierwsze wytrwałości oraz dążenia do realizacji celów, który właśnie udało Ci się osiągnąć! Internet jest dla Ciebie otwartą bramą, możesz śmiało korzystać z jego możliwości! Sprawdź szybkość otwierania stron, jeśli będziesz miał problemy, możesz skorzystać z tego poradnika - Jak przyśpieszyć internet? Jeśli masz jakieś pytania związane z powyższym artykułem, śmiało przedstaw swoje myśli w komentarzu. Z chęcią usłyszę jak wygląda sytuacja i czy poradziłeś sobie z wykonaniem tych czynności ! Pozostawiając pytanie, zawsze istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że napiszę prywatnie odpowiedź oraz napiszę o tym obszerny artykuł, dlatego gorąco zachęcam do dyskusji !  

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena
Rating: 4.8/5 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Jak włączyć WiFi w laptopie?, 4.8 out of 5 based on 8 ratings

Powiązane słowa kluczowe

 • jak włączyć wifi w laptopie
 • yhs-default
 • jak wlaczyc wifi w laptopie
 • jak znaleźć wifi w laptopie
 • jak włączyć wifi bez klawiszy funkcyjnych
 • jak włączyć wifi na laptopie
 • jak zainstalowac wifi w laptopie
 • jak włączyć wifi w laptopie xp
 • jak włączyć wifi w laptopie windows xp
 • jak włączyć w laptopie wifi

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

 • Nastka

  A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieciowe?

 • Nastka

  A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieci bezprzewodowej?

 • Jakub

  Witam. W laptopie padla mi klawiatura i nie mam możliwości wlaczenia WI-Fi, w ustawieniach sieci karta jest wlaczona, w biosie również ale niewykrywa zadnej sieci i nie swieci się kontrolka od wi-fi. Czy jest sposób na wlaczenie karty bez kombinacji klawiszy Fn+F7 w moim przypadku?
  System jaki jest używany to Win XP oraz Win 7
  Z góry dziekuje i pozdrawiam

 • Bogusław

  pomoc okazała się skuteczne (Windows8) Dzięki

 • Bogusław

  Jeżeli mógłbyś poradzić jak wzmocnić sygnał internetowy pobierany poprzez modem ZTE MF823LTE na laptopa ASUS Windows8 w głuszy tj.wyspa Bukowiec gmina Zalewo Warm-Mazur.

 • Kasia

  Witam. Udało mi się włączyć WiFi dzięki artykułowi ale mój komputer nie wyświetla menagera połączeń (Win 8) a mimo to łączy się z internetem poprzez modem usb, po wejściu w „zmień ustawienia karty sieciowej” znajduje się pole z domową siecią WiFi. Będę wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam