Najnowsze Informacje
Jaki laptop do gier? (Kwiecień 12, 2017 12:34 pm)
Jak założyć bloga? Wystarczą 3 kroki (Marzec 10, 2017 1:28 pm)
Tworzymy dochodowy e-sklep (Luty 15, 2017 11:35 am)

Jak włączyć WiFi w laptopie?

Październik 18, 2013
1134 Views

O tym, że Internet całkowicie zawładnął naszym życiem nawet nie muszę wspominać. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Sieć internetowa towarzyszy nam w pracy, w nauce, podczas rozrywki, komunikacji ze znajomymi, rozwijania swoich pasji, flirtu, budowania popularności lub eksplorowania świata. Internet stał się wirtualnym odbiciem codziennej rzeczywistości i coraz większa liczba osób nie wyobraża sobie bez niego życia – czego jestem świetnym przykładem  Aby móc wciągnąć się w wyjątkowy i niezmierzony świat Internetu należy go jednak najpierw uruchomić. Co jednak zrobić kiedy sprzęt odmawia współpracy i sieć nie jest dostępna albo co gorsza nie masz bladego pojęcia jak włączyć WiFi w laptopie? Chcąc pomóc Ci znaleźć rozwiązanie tego problemu napisałem poradnik, w którym opisałem wszystkie najprostsze sposoby włączenia  i ustawienia bezprzewodowego połączenia. Przykłady krok-po-kroku stworzyłem dla 7 oraz 8 edycji Windowsa – obecnie mało kto korzysta bowiem ze starszych systemów Microsoftu.


Sprawdź klawisze funkcyjne, czyli jak włączyć WiFi w laptopie

Zdaję sobie doskonale sprawę, że brak Internetu jest poważnym problemem, jednak często jego rozwiązanie jest łatwiejsze niż Ci się początkowo wydaje. Dlatego nie panikuj i na spokojnie zapoznaj się z treścią poradnika  Twój laptop, podobnie jak każdy inny wyprodukowany w przeciągu ostatnich 5 lat (co najmniej!) posiada zestaw klawiszy funkcyjnych. Służą one do regulacji głośności, pauzowania multimediów, wygaszania ekranu, blokowania touchpada, itp. Pośród nich znajduje się również przycisk funkcyjny odpowiadający za włączenie/wyłączenie sieci bezprzewodowej. Standardowo przypisany jest on do klawisza F2 – wystarczy wcisnąć kombinację Fn+F2, aby się o tym przekonać 🙂 Jeżeli nic to nie dało to w instrukcji laptopa poszukaj informacji na temat klawiszy funkcyjnych – może się okazać, że kontrola WLAN przypisana jest do innego guzika. Najprostsze metody są zazwyczaj najskuteczniejsze – jeżeli jednak powyższa nie dała żadnych rezultatów i dalej nie wiesz jak włączyć WiFi w laptopie to zapraszam do dalszej lektury 

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 7

jak-wylaczyc-wifi-w-laptopie

Created by Stuart Miles

Windows 7 od ostatnich kilku dobrych lat jest głównym systemem preinstalowanym na laptopach większości producentów – najprawdopodobniej więc znajduje się również na Twoim komputerze. Poniżej zaprezentowałem kroki, dzięki którym dowiesz się jak włączyć WiFi w laptopie działającym „na siódemce”:

 • Przejdź do Panelu Sterowania

Kliknij Menu Start w dolnym, lewym rogu i w polu wyszukiwania wpisz Panel Sterowania. W dynamicznej sekcji Programy powinieneś znaleźć właściwy odnośnik, który przeniesie Cię do panelu.

 • Przejdź do sekcji Sieć i Internet

Panel Sterowania powinien być wyświetlany w trybie widoku kategorii. Wtedy bez problemu zlokalizujesz grupę Sieć i Internet, na którą klikasz myszką – okienko, które się pojawi powinno wyglądać następująco:

centrum-udostepniania-sieci-i-internet


 • Przejdź do Centrum sieci i udostępniania

W kolejnym kroku kliknij odnośnik o nazwie Centrum sieci i udostępniania

jak-wlaczyc-wifi-w-laptopie

 • Zmień ustawienia karty sieciowej

Z menu kolumnowego znajdującego się po lewej stronie wybierz opcję Zmień ustawienia karty sieciowej

zmien-ustawienia-karty-bezprzewodowej

 • Uaktywnij połączenie bezprzewodowe

Na liście dostępnych połączeń powinna znajdować się pozycja Połączenie sieci bezprzewodowej. Najedź na nią myszką, naciśnij PPM i wybierz Włącz.

polaczenie-sieci-bezprzewodowych

W tym momencie połączenie sieci bezprzewodowej powinno zostać aktywowane, a ikonka powinna wyglądać następująco:

aktywne-polaczenie-sieci-bezprzewodowych-wifi

 • Wybierz połączenie z siecią bezprzewodową – jak włączyć WiFi w laptopie?

Jeżeli dostępne są jakiekolwiek połączenia WiFi, informacje o tym uzyskasz dzięki ikonce na pasku w dolnym prawym rogu:

dostepne-sieci-wifi-w-Twoim-zasiegu

Wystarczy na nią kliknąć, aby zobaczyć listę wszystkich dostępnych sieci bezprzewodowych w Twojej okolicy. Z rozwijanej listy wybierasz sieć, z którą chcesz się połączyć.

Jak włączyć WiFi w laptopie z Windowsem 8

Oprócz Windowsa 7 kolejnym coraz popularniejszym systemem preinstalowanym na większości nowych laptopów jest Windows 8. Jako, że jego interfejs został zasadniczo odmieniony z powodu Metro UI stworzyłem osobny poradnik krok-po-krok jak włączyć WiFi w laptopie z ósemką.

 • Włącz ustawienia sieci

Naciśnij przycisk Windows na klawiaturze, aby wywołać Metro UI (Modern UI) i wpisz na klawiaturze Wireless (Windows 8 posiada opcję dynamicznego wyszukiwania). Z tego miejsca kliknij na pozycję, która się pojawi i otwórz ikonkę Settings zlokalizowaną po prawej stronie ekranu.

metro-ui-wlacz-ustawienia-sieci

 • Przejdź do sekcji Wireless i włącz WiFi

Znajdując się w ustawieniach komputera przejdź do sekcji Wireless i zmienić ustawienie Wireless devices z pozycji Off na pozycję On

wirless-device-on

[sociallocker]

Zamknij okno ustawień systemowych kiedy skończysz.

 • Przejdź do trybu pulpitowego

Aby tego dokonać wystarczy, że naciśniesz przycisk Windows na klawiaturze

 • Przejrzyj dostępne sieci i wybierz tę, z którą chcesz się połączyć

Reszta wygląda tutaj dokładnie tak samo jak w Windowsie 7. Jeżeli sieć WiFi jest włączona w prawym dolnym rogu ekranu powinieneś znaleźć informację o dostępnych połączeniach. Z rozwijanej listy wybierasz te, które Cię interesuje i zatwierdzasz guzikiem Połącz. GOTOWE! Właśnie dowiedziałeś się jak włączyć WiFi w latopie z Windowsem 8 🙂 WiFi jest włączone, ale system nie odnajduje sieci bezprzewodowych Wiesz już doskonale jak włączyć WiFi w laptopie. Co zrobić jednak w przypadku kiedy połączenie jest na pewno aktywne, a Twój komputer nie wykrywa żadnych sieci bezprzewodowych? Powodów takiego problemu może być kilka:

[/sociallocker]
 • Wyłączony przełącznik sieci bezprzewodowej w komputerze – W przypadku wielu komputerów przenośnych i tabletów z przodu lub z boku obudowy znajduje się przełącznik sieci bezprzewodowej. Aby uzyskać informacje o położeniu przełącznika sieci bezprzewodowej, zapoznaj się z instrukcją dostarczoną razem z komputerem.
 • Włączony tryb samolotowy    
 • Zbyt duża odległość komputera od routera bezprzewodowego lub punktu dostępowego – Umieść komputer bliżej routera lub punktu dostępu. Jeśli komputer jest przenośny, spróbuj przenosić go z miejsca na miejsce, aby ustalić zasięg sygnału sieci bezprzewodowej i najlepsze miejsce używania komputera.
 • Router i karta sieci bezprzewodowej w komputerze nie współpracują ze sobą – jeśli chcemy by współdziałały, karta sieciowa w komputerze musi obsługiwać standard bezprzewodowy równy standardowi bezprzewodowemu routera lub starszy od niego. Router bezprzewodowy lub punkt dostępu bezprzewodowego są wyłączone lub nie działają poprawnie.  W tej sytuacji można wypróbować dwa rozwiązania:
 • Występują zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia – Niektóre urządzenia domowe mogą wywoływać zakłócenia między komputerem a sieciami znajdującymi się w zasięgu.
 • Zajęty router lub punkt dostępu – Jeśli z routera lub punktu dostępu korzysta kilka komputerów lub urządzeń, być może jest zbyt zajęty, aby odpowiadać na nowe żądania.
 • Dla wyszukiwanej sieci nie skonfigurowano emitowania nazwy sieci – Router bezprzewodowy może nie być skonfigurowany pod kątem emitowania identyfikatora sieciowego (SSID). Emitowanie identyfikatora SSID powoduje, że sieć jest widoczna dla wszystkich użytkowników znajdujących się w jej zasięgu.
 • Administrator sieci zablokował używanie niektórych sieci – jeżeli korzystasz z sieci publicznej administrator może blokować niektóre porty lub filtrować adresy mac tak, aby tylko wybrani użytkownicy mogli połączyć się z siecią.
 • Karta sieci bezprzewodowej jest w trybie monitorowania – Jeśli na komputerze jest uruchomiona aplikacja do monitorowania sieci, karta sieci bezprzewodowej przechodzi do trybu monitorowania, co uniemożliwia systemowi Windows łączenie się z sieciami bezprzewodowymi.

Jeżeli spotkałeś się, z którymkolwiek z tych problemów to metody ich rozwiązania znajdziesz bezpośrednio na stronach FAQ systemu Windows. Mam nadzieję, że doskonale wiesz już jak włączyć WiFi w laptopie i że nie będziesz miał z tym już nigdy więcej żadnych problemów! Jeśli jesteś w tym miejscu, to gratuluje po pierwsze wytrwałości oraz dążenia do realizacji celów, który właśnie udało Ci się osiągnąć! Internet jest dla Ciebie otwartą bramą, możesz śmiało korzystać z jego możliwości! Sprawdź szybkość otwierania stron, jeśli będziesz miał problemy, możesz skorzystać z tego poradnika – Jak przyśpieszyć internet? Jeśli masz jakieś pytania związane z powyższym artykułem, śmiało przedstaw swoje myśli w komentarzu. Z chęcią usłyszę jak wygląda sytuacja i czy poradziłeś sobie z wykonaniem tych czynności ! Pozostawiając pytanie, zawsze istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że napiszę prywatnie odpowiedź oraz napiszę o tym obszerny artykuł, dlatego gorąco zachęcam do dyskusji !  

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena
Rating: 4.8/5 (10 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Jak włączyć WiFi w laptopie?, 4.8 out of 5 based on 10 ratings

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

15 Comments

 1. A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieciowe?

 2. A co jeśli nie ma pozycji połączenie sieci bezprzewodowej?

 3. Witam. W laptopie padla mi klawiatura i nie mam możliwości wlaczenia WI-Fi, w ustawieniach sieci karta jest wlaczona, w biosie również ale niewykrywa zadnej sieci i nie swieci się kontrolka od wi-fi. Czy jest sposób na wlaczenie karty bez kombinacji klawiszy Fn+F7 w moim przypadku?
  System jaki jest używany to Win XP oraz Win 7
  Z góry dziekuje i pozdrawiam

  • Jakub,

   Oczywiście, że istnieje sposób. Odpowiednie miejsce do tego to panel sterowania, FN+F7 to wyłącznie skrót klawiszowy, który z pewnością jest przypisany do funkcji, która musi mieć fizyczne odwzorowanie w systemie. Czy masz kartę ustawioną w taki sposób, aby wykrywała sieci bezprzewodowe? Sieć i Internet – > Połączenia Sieciowe – > Sieci Bezprzewodowe.

   http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/view-connect-available-wireless-networks#1TC=windows-7

   Czy wykonałeś to poprawnie i dalej nie widzisz żadnej dostępnej sieci? Rozumiem, ze jest to laptop Lenovo? Spróbuj odinstalować sterowniki wireless/bluetooth i ponownie zainstaluj wersję najstabilniejszą na tą chwilę.

 4. pomoc okazała się skuteczne (Windows8) Dzięki

  • Bogusław,

   Cieszę się, że byłem w stanie Ci pomóc! Zapraszam częściej 🙂

 5. Jeżeli mógłbyś poradzić jak wzmocnić sygnał internetowy pobierany poprzez modem ZTE MF823LTE na laptopa ASUS Windows8 w głuszy tj.wyspa Bukowiec gmina Zalewo Warm-Mazur.

 6. Witam. Udało mi się włączyć WiFi dzięki artykułowi ale mój komputer nie wyświetla menagera połączeń (Win 8) a mimo to łączy się z internetem poprzez modem usb, po wejściu w „zmień ustawienia karty sieciowej” znajduje się pole z domową siecią WiFi. Będę wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam

 7. Witam . Odnosnie problemu z ustawienim WIFI
  Po osiagnieciu obrazu na dostepne sieci – klikam na moja siec i wyskakuje zadanie : podac security key ( pc z USA ) . Ktore zabezpieczenie ( haslo ) jest kluczem bezpieczenstwa ?
  Dziekuje .

  • Jacek,

   Czy mógłbyś wstawić tutaj wycinek z obrazu / zrzut ekranu, ponieważ nie potrafię odnieść się do Tego co przedstawiłeś, znacznie łatwiej mi będzie, gdy zobaczę to na własne oczy 😉

 8. a ja mam inny problem ponieważ gdy posiadałem windows viste normalnie konsole do ustawien wi fi włączałem konfiguracją fn + F1 ale po zmianie na windows 7 ta konfiguracja przestała działać ( mimo iż inne klawisze funkcyjne działają ) co robić pozdrawiam

 9. Sie nagadal i dalej HUJ w moim DELL .Kurwa Osle.Napisz ze trzeba zainstalowac progranm WI-FI- czyli kurwa sciagnac.OT co.POJEBANCU-NAUKOWCU. Nie dezorientuj POJEBIE.!!!

 10. kolejny denny artykuł, takie rzeczy koleś to wiedzą dzieci w szkole podstawowej, no ale nabiłem Ci wejście więc pewnie jesteś szczęśliwy

 11. witam zrobilem tak jak tam jest napsane i nadal nie dziala mi wifi w laptopie wyswietla mi sie zolty wykrzyknik i co dalej

 12. No i jest nieopisany problem.
  Mam win 10. Zawsze wyłączałem kartę bezprzewodową w połączeniach sieciowych
  metodą PKM i wyłącz albo włącz.
  Ale dziś zachciało mi się wyłączyć kartę skrótem FN + w moim przypadku F3
  Karta oczywiście się wyłączyła ale nie chce ta funkcja zadziałać w drugą stronę.
  Więc na dolnym pasku mam połączenie sieci bezprzewodowej jako wyłączone 🙂
  Czytałem wszystko z uwagą i opisy są prawidłowe i doskonale mi są znane
  Niestety (elektroniczny wyłącznik) zamiast fizycznego nie zadziałał
  Pozostałe funkcje FN + coś tam działają poprawnie
  Czy ktoś dłubał w systemie i próbował włączyć kartę tak od zaplecza ?
  Dzięki z góry za info

Leave A Comment

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zmienić język w Windows 7?

Najpopularniejsze systemy operacyjne, zarówno dla urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych, dystrybuowane są w setkach różnych wersji językowych. Chociaż na danym...

Zamknij