Zarabianie na telefonach w Play, czy to się opłaca?


W dniu dzisiejszym postanowiłem przeanalizować ofertę – Nowa Formuła Play Unlimited przy miesięcznym abonamencie wynoszącym 29,99 złotych. Do wyboru w tej ofercie jest aktualnie dostępnych 46 modeli telefonów różnych producentów m.in Samsung, Sony, HTC, Apple, Nokia. Ze względu na to, że zbliża się termin zakończenia mojej umowy w sieci komórkowej Plus oraz posiadam kompletnie nowy, sprawny telefon LG Nexus 4 postanowiłem sprawdzić, który model telefonu posiada największe prawdopodobieństwo wygenerowania zysku, biorąc pod uwagę wyłącznie zakup w celu sprzedaży. Podkreślę kilka istotnych faktów, zanim przejdę do przedstawienia moich spostrzeżeń oraz wniosków.

 1. Oferta skierowywana jest dla osób w znajdujących się w podobnej sytuacji, pamiętaj, że po podpisaniu umowy jesteś zobowiązany do opłacania miesięcznego abonamentu przez okres 24 miesięcy od momentu podpisania umowy.
 2. To nie jest wpis sponsorowany, tworzę go na własne potrzeby oraz dla osób, które przy okazji mogą skorzystać z przedstawionych informacji tutaj zawartych. Artykuł zawiera linki afiliacyjne,  które mogą wygenerować zysk dla mnie, wyłącznie jeśli zdecydujesz się na zakup, któregoś modelu telefonu. Możesz po prostu w ten sposób odwdzięczyć się za wysiłek, który włożyłem w ten wpis, abyś również mógł w ten sposób zarobić.
 3. Zastrzegam, iż nie ponoszę odpowiedzialności za szkodę powstałą w wyniku zastosowania się do zawartych tu porad. Dokonujesz decyzji na własną odpowiedzialność.

Zaznaczę, iż kompletnie lekceważę oferty chwilowo niedostępnych telefonów.Aktualizacja z dnia 28 Listopada 2008 roku oraz informacje znajdujące się tutaj – Wirtualna oferta telefonów Play, jasno dają do zrozumienia, dlaczego tak uważam.Natomiast, biorę pod uwagę telefony znajdujące się w kategorii wyprzedaż. Co to oznacza?


Wyprzedaż telefonów w Play – jak mam to rozumieć?

jak-mam-to-rozumiec
Created by Master isolated images

Istnieje możliwość zaznaczenia opcji – Wyprzedaż,podczas wyszukiwania dostępnych telefonów w sklepie internetowym Play –  co mam przez to rozumieć?

Są to telefony, które zostały zwrócone przez klientów sieci Play, zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (10 dni od daty zakupu)

Dodatkowo telefony zostały poddane weryfikacji wewnątrz systemu Play.

Towar trafia z powrotem do sprzedaży wyłącznie jeśli pomyślnie przejdzie przez test jakości w 10 kategoriach, otrzymując sumę punktów przekraczającą granicę pułapu 100 punktów.

Informacje uzupełniające – dane pochodzące z Allegro

uzupelnienie-informacji
Created by Master isolated images
 1. Pozyskane informacje z Allegro mają na celu wyłącznie przybliżenie sytuacji sprzedażowej danych modelów telefonów. Przedstawiam wyłącznie cene (kup teraz) z najwyższą liczbą sprzedanych modeli telefonów. Oczywiste jest to, że ceny pochodzą w większości z listy promowanych ofert, gdzie górują firmy zajmujące się sprzedażą hurtową. Co to oznacza dla Ciebie?
 2. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, pozytywne opinie, doświadczenie i odpowiednio sporządzoną ofertę handlową, możesz konkurować z tymi ofertami przez co zmaksymalizujesz zysk płynący z sprzedaży danego modelu.
 3. Jeśli nie posiadasz konta na allegro, bądź odpowiedniego doświadczenia, nie martw się. Przygotowałem oferty przedstawiające ceny skupu telefonów, więc również bez wkładu jakim jest w tym przypadku czas, można bez problemu również zarobić sporą sumę pieniędzy.
 4. Z czasem rozbieżność cenowa poszczególnych modeli, może być porażająca. Wszystkie dane, które udało mi się zebrać w tym miejscu, pochodzą z dnia 10 listopada 2013 roku, bierz to pod uwagę, podczas czytania, ponieważ jest to istotne. Oferty dostępnych modeli telefonów w sieci Play również nawiązują do tej daty.

Porównanie maksymalnego zysku, który można otrzymać przy zakupie telefonu za przysłowiową złotówkę

Aktualne modele telefonów dostępne w sklepie Play.

modele-telefonow-sklep-play-za-1-zl Modele  telefonów znajdujący się w tym przedziale cenowym :

Aktualne oferty sprzedażowe telefonów w kategorii 0,09 złotych – 1,00 złotych bazując na serwisie Allegro.pl

aktualne-oferty-sprzedazy-telefonow-od-009-1zl-ALLEGRO

Jak widać na pierwszy rzut oka,  Samsung C3350 Solid cieszy się ogromną popularnością oraz całkiem przyzwoitą opinią (4,3 gwiazdki – 55 wystawionych opinii – bazując na serwisie Ceneo ).
W tym przedziale cenowym ze względu na swoją popularność jest odpowiednim pretendentem do zajęcia
pierwszego miejsca dla najbardziej opłacalnego telefonu na sprzedaż.  Przedstawiony zysk w tej sytuacji jak już wspomniałem wcześniej jest zależny od kilku czynników. Samsung C3350 Solid świetnie sprzedaje się na allegro, ponad 52 osoby zakupiły ten model, podczas przeglądania aktualnie znajdujących się ofert z dnia 10 listopad 2013 roku. Bardzo korzystną informacją jest również to, że ten model można dobrowolnie oddać w ręce autorów strony  http://www.skup-telefonow.net za kwotę 250,00 złotych.

Warto zorientować się, czy oferta jest nadal aktualna wysyłając e-mail’a z prośbą o sprostowanie aktualnej oferty znajdującej się na ich stronie. Strategia sprzedaży tego telefonu powinna być już formalnością. Proponuję poświęcić kilka minut na sporządzenie godnej uwagi oferty handlowej, następnie wystawić telefon na allegro, tablica, gumtree w cenie 275,00 złotych i liczyć na to, że się sprzeda.

W innym wypadku pozostaje skorzystanie z oferty skupu, która jest również atrakcyjna i nie pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja w tym wypadku jest o tyle przyjemna, iż mamy ogromne pole manewru, biorąc pod uwagę fakt, że ten model jest nadzwyczaj, intensywnie rozchwytywany przez typowych właścicieli mikro przedsiębiorstw.  Podobno jest nie do zdarcia! Właściciele podążają płytkim, uzasadnionym tokiem myślenia – skoro jest taki wytrzymały, prosty, solidny, łatwy w obsłudze. Wytrzyma długo oraz doskonale spełni swoją funkcję! Biorę go w ciemno!

drugi-najbardziej-oplacalny-telefon-w-Play
Created by Salvatore Vuono

Drugie, zaszczytne miejsce najbardziej opłacalnego telefonu w sieci Play w przedziale cenowym do przysłowiowej jednej złotówki, znajduje się Samsung S5610. Liczba pozytywnych opinii świadczy o tym, że jest to popularny, doświadczony weteran na polu bitwy.

Wiele osób zachwala jego możliwości bojowe oraz wytrzymałość, podobno nawet do 7 dni. Mnie interesuje zupełnie inna kwestia, ile jestem w stanie za niego otrzymać?

Przy dobrych wiatrach i sprzyjających falach zysk oscylować będzie w granicach 240-260 złotych. Jeśli mam liczyć na stabilny przypływ natychmiastowej gotówki, mogę skorzystać ponownie z skupu telefonu, jednak w tym przypadku sytuacja nie jest już taka kolorowa i propozycja ceny ustalona jest na poziomie 200,00 złotych. Jak widzisz różnica jest ogromna, widoczna gołym okiem.

Wniosek z tego bardzo prosty, jeśli już jesteś posiadaczem Samsung S5610 wystaw aukcje na allegro i postaraj się przebić konkurencję, aby zyskać na tym kilka do kilkunastu złotych. Jeśli stoisz przed dokonaniem wyboru, stawiaj w ciemno na Samsung C3350 Solid, którego możesz równie dobrze sprzedać jaki i skupić.

Aktualne oferty skupu telefonów w kategorii 0,09 złotych – 1,00 złotych

aktualne-oferty-sprzedazy-telefonow-od-009-1zl-SKUP

 • Załącznik zawierający tabele do ściągnięcia na dysk twardy – 

Porównanie sprzedaży telefonów w sieci komórkowej Play na Allegro, włącznie z możliwością skupu danych modeli

Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie telefonu z przedziału cenowego 29,00 – 800,00 złotych.

 modele-telefonow-29-800

modele-telefonow-29-800-2

Modele telefonów znajdujące się w tym przedziale cenowym (29 – 800) :

Aktualne oferty sprzedażowe telefonów w kategorii 29,00 złotych – 800,00 złotych bazując na serwisie Allegro.pl

aktualne-oferty-sprzedazy-telefonow-od-29-800-ALLEGRO

Informacje, które udało mi się zebrać z Allegro są fascynujące, jednak jak wiadomo, stale zmieniają się, żyją swoim życiem. W tym przedziale cenowym, zaznaczyłem zielonym kolorem trzy propozycje telefonów, które przyciągnęły szczególnie moją uwagę i Twoją też powinny. Dlaczego tak uważam?

Spójrz na obydwie tabelki, jak już wcześniej wspominałem, jedna dotyczy prawdopodobieństwa sprzedaży telefonu na Allegro względem obecnych cen, które podaję na zasadzie tych najbardziej efektywnych. (względem ilości sprzedaży) Wyraźnie LG Swift L3 II jest ofertą godną uwagi, jeśli ktoś preferuje gwarantowany zysk, wynoszący w tym wypadku 241,34 złotych (Greengo.pl )

Dodatkowo, zachęcam do stworzenia aukcji na allegro, ponieważ zainteresowanie tym modelem jest stabilne oraz sprzedaż prawdopodobnie korzystna. Wszystko zależy od tego ile czasu poświęcisz na zbudowanie solidnej, unikalnej aukcji. Jeśli uważasz, że przedział 30-50 złotych nie jest tego warty, wyślij e-mail’a z pytaniem czy obecna oferta jest nadal aktualna. (mam na myśli cenę skupu, jaką proponuje na dzień dzisiejszy Greengo)

Kolejną wyśmienitą okazją i wydaje mi się, jedną z najlepszych jest zakup (inwestycja 139,00 złotych) w telefon wykonany przez Nokie, model 515. Na allegro rozbieżność cenowa jest ogromna i zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Skup-telefonow.net proponuje nam od ręki za ten model 400,00 złotych, więc przy inwestycji 139,00 wychodzimy na tym na czysto 261,00 złotych. Całkiem przyzwoity wynik jak za kilka podpisanych papierków i wizytę w najbliższej placówce Poczty Polskiej.

Aktualne oferty skupu telefonów w kategorii 29,00 złotych – 800,00 złotych

aktualne-oferty-sprzedazy-telefonow-od-29-800-zl-SKUP

Gwarancja zysku najważniejsza!

czy-warto-zainwestowac-z-ryzykiem
Created by jscreationzs

Gwarancja sprzedaży jest dla mnie bardzo istotna, taką możliwość oferuje kilka witryn internetowych zajmujących się skupem telefonów. W tym przedziale cenowym, nie ma żadnej niespodzianki. Pierwsze miejsce należy do wysłużonego modelu telefonu Nokia 515 ( 8/10 Ocena – 247 głosów – tech.wp.pl) Skup-telefonow.net oferuję cenę 400,00 złotych za ten model w stanie doskonałym, nie używanym (nie śmiganym) Oznacza to,  dla Ciebie czysty zysk w postaci 261,00 złotych, biorąc pod uwagę wyłącznie skup telefonu. Kolejny model telefonu godny uwagi w celu wyłącznie sprzedaży to LG Swift L3 II (Ocena 8/10 – 6586 głosów – tech.wp.pl) o którym wspominałem już kilka linijek wyżej. Witryna Greengo.pl oferuje na ten moment 270,34 złotych za nowy, nieużywany telefon. Jest to największa oferowana cena za skup tego modelu.

Otwierający zwykły kalkulator w Windows’ie można po kilku wykonanych operacjach stwierdzić, iż zysk w tym wypadku wynosi 241,34 złotych. Całkiem przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę inwestycje 29,00 złotych. Ostatnia propozycja nie jest już tak zachwycająca i nie powala na kolana, jednak, zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które ten model telefonu posiadają.

Mam na myśli  LG Swift L5 II E460 (ocena 9/10 – 79 głosów – tech.wp.pl ) mówiąc krótko i na temat, zysk przy zakupie tego telefonu wynosi 191,00 złotych. Natomiast inwestycja w tym wypadku wymaga wkładu 219,00 złotych. Skuptelefonow.pl chętnie przyjmuje świeżutkie modele tych telefonów w cenie 410,00 złotych.

 • Załącznik zawierający całą tabele w rozszerzeniu .xls : Sprzedaż dostępnych telefonów w sieci Play w przedziale cenowym 29-800

Porównanie maksymalnego zysku jaki można osiągnąć przy zakupie telefonu z przedziału cenowego 800,00 złotych – 2519,00 złotych. 

modele-telefonow-800-2500   Modele telefonów znajdujące się w tym przedziale cenowym (800-2519)

Aktualne oferty sprzedażowe telefonów w kategorii 800,00 złotych – 2519,00 złotych bazując na serwisie Allegro.pl

allegro-zysk-800-2500

Wiele osób w tym momencie analizy sprzedaży telefonu, może doznać szoku. Spodziewałem się takiego wyniku, szczególnie biorąc pod uwagę wyłącznie abonament na kwotę 29,99 złotych na miesiąc. Czy inwestycja 1069,00 złotych ( cena LG Swift G ) dla podkreślam – PRAWDOPODOBNEGO zysku 370,00 złotych jest opłacalna? Dokładnie to samo mogę powiedzieć w przypadku BlackBerry Z10. Sytuacja nie wygląda ciekawie i jest dosyć ryzykowna. Skusiłbym się jedynie, biorąc pod uwagę ryzyko zatrzymania telefonu dla własnego użytku ze względu na jego niewielką sprzedaż.

W tym przypadku cały artykuł, nie miałby najmniejszego sensu, jeśli każdy by podążał tym tokiem myślenia. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat ! Przejdźmy do analizy skupu telefonów w tym przedziale cenowym. Przeważający kolor czerwony w tabeli, mówi sam za siebie. Istnieją jedynie dwa modele telefonów, które przynoszą zwrot z inwestycji, jednak jest to kwota, którą otrzymują ludzie stojący z tacą na rynku w Wrocławiu przez kilka godzin, więc zysk nie jest warty zachodu.

Zawsze możesz spróbować wystawić BlackBerry Z10 na allegro z nadzieją sprzedaży za kwotę 1188,00 złotych, wtedy zysk przybiera na wadze i wynosi 329,00 złotych. Mam jednak przykrą wiadomość dla Ciebie drogi czytelniku, iż jeśli proces sprzedaży nie pójdzie po Twojej myśli, pozostanie Ci marny, gwarantowany zysk 91,00 złotych, jeśli zdecydujesz się na skup tego modelu telefonu. Od Ciebie zależy już decyzja, jak postąpisz, jednak jeśli czytasz artykuł od początku, doskonale wiesz, że istnieją opcje sprzedaży z większym zyskiem i mniejszym ryzykiem, więc jak można się w tej sytuacji w ogóle zastanawiać? Do dzieła!

 • Załącznik zawiera kompletną tabelę przedstawiającą potencjalny zysk ( raczej jego brak ) telefonów z przedziału 800-2519 : Sprzedaż dostępnych telefonów w sieci Play w przedziale cenowym 800-2519

Podsumowanie sprzedaży telefonów w sieci Play – czy to się opłaca?

podsumowanie-ktory-telefon-warto-kupic-aby-sprzedac
Created by KROMKRATHOG

Zachęcam do zapoznania się z wnioskami, które pojawiły się w mojej głowie tworząc ten obszerny artykuł oparty o analizę sprzedaży telefonów sieci Play na allegro oraz przy użyciu witryn skupujących telefony.

Zacznę od stwierdzenia – Tak to się opłaca! Najbardziej opłacalne modele telefonów znajdują się w przedziale cenowym od 0,09 złotych do 800,00 złotych. Pieniądze, które zapłacę za wybrany model, traktuje jako typowa krótkoterminowa inwestycja.  

Stawiam na model Samsung C3350 Solid

Zastanawiasz się, dlaczego? Ze względu na popularność tego modelu, doskonale wiem, że mogę wystawić ten telefon na allegro i spodziewać się sprzedaży z ustaloną ceną – 270,00 złotych ( darmowa przesyłka, odpowiednio skonstruowana oferta handlowa ) Inwestycja poza abonamentem, który i tak muszę posiadać wynosi 1,00 złotych. W tym wypadku przy odrobinie szczęścia i odpowiednich umiejętności sprzedaży na allegro, na czysto wpływa na moje konto 269,00 złotych. ( Nie liczę kosztów jakie ponoszę za wystawienie aukcji na allegro – wiem, powinienem ! )

Gdyby okazało się, że nie jestem tak dobrym handlowcem, za którego się uważałem, bądź popularność telefonu drastycznie spadła, skorzystam z możliwości skupu tego modelu. Najlepszą obecną ofertą dysponuje Skup-telefonow.net, który proponuje 250,00 złotych za nowy, nieużywany telefon Samsung C3350 Solid. Świetną propozycją jest również LG Swift L3 II, który jest dostępny w sieci komórkowej Play za jedyne 29,00 złotych, przy możliwości sprzedaży na allegro w kwocie 304,00 złotych.

Gwarantowany zysk przy skupie telefonu wynosi 241,34 złotych. Dla mnie najważniejszy jest właśnie ten czynnik, czyli gwarancja tego, że ktoś tym telefonem jest zainteresowany i mam możliwość automatycznej odsprzedaży przy stabilnym,pewnym zysku. Mógłbym opisywać każdy model telefonu osobno i ustalić prawdopodobieństwo sprzedaży występujące na allegro, jednak, uważam, że przy zdrowym rozsądku, każdy jest w stanie wyciągnąć coś z tych tabeli dla siebie.

Zanim zdecydujesz się na zakup telefonu, wyślij zapytania do witryn podanych w teście, aby sprawdzić czy oferty skupu telefonów nadal są aktualne.

Oceń post

2 komentarze

 1. Trochę się opisałeś Michale, ale artykuł dokładnie obejmuje wszystkie sytuacje i możliwości.
  Masz w artykule tekst: „Aktualizacja z dnia 28 Listopada 2008 roku” – przeoczenie?

  • Hey, Aktualizacja odnosi się do tekstu, kryjącego się pod linkiem – Wirtualna oferta telefonów w Play. Głównie miałem na myśli to, że nie chcę polecać, bądź sprawdzać telefonów niedostępnych, gdyż uważam to za wprowadzanie czytelnika w błąd. Nie mam takiego zamiaru i wykonałem analizę bieżących, dostępnych modeli 🙂 Dziękuje, że doceniasz pracę włożoną w ten artykuł, kilka dni zbierałem informacje do kupy, ale udało się ! 🙂

Zostaw komentarz