bosch-smv46kx00-ranking-zmywarek-do-zabudowy

Ranking zmywarek do zabudowy

Zmywarka to nieodłączny element wyposażenia nowoczesnej kuchni. Najlepsze zmywarki do zabudowy w przeciwieństwie do standardowych modeli, zajmują mniej miejsca oraz nie zaburzają estetyki wnętrza. W poniższym artykule przedstawiamy ranking najlepszych zmywarek do zabudowy, podpowiadamy też, na co zwracać uwagę przy ich kupnie. Odpowiemy też na pytanie – jak wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę kupując zmywarkę do zabudowy?

Wybierając najlepszą zmywarkę do zabudowy, należy rozważyć kilka aspektów. Oto najważniejsze z nich:

 • Rozmiar
 • Energooszczędność i zużycie wody
 • Dostępne programy i czas zmywania
 • Czujnik zabrudzenia wody
 • Wielkość wsadu
 • Ergonomia i obsługa panelu (wyświetlacza)
 • Hałas
 • Przydatne funkcje

Zmywarka do zabudowy – jaki rozmiar wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rozmiary zmywarek do zabudowy – standardowe (60 cm) oraz mniejsze (45 cm). Wybór powinniśmy uzależnić od tego, jak często przygotowujemy obiady oraz jak duża jest nasza kuchnia. Większa zmywarka będzie bardziej uniwersalna. Zmywarka 45-centymetrowa może okazać się zbyt mała w sytuacji, gdy zechcemy włożyć do niej większe sprzęty, takie jak patelnie i garnki. Można więc powiedzieć, że im większa zmywarka, tym większa wygoda jej użytkowania.

Jaka zmywarka do zabudowy? Energooszczędność i zużycie wody

Najlepsza zmywarka do zabudowy cechuje się niskim zużyciem prądu i wody. Inwestując w bardziej energooszczędny sprzęt, oszczędzamy pieniądze na rachunkach. Im wyższa klasa energooszczędności zmywarki, tym mniej prądu zużyje. Stale rosnące ceny prądu w Polsce powodują, iż opłaca się wybrać sprzęt o najwyższej klasie energooszczędności (A+++, A++, A+). Taka inwestycja powinna zwrócić się już po kilku latach.

Warto wiedzieć, iż producenci zmywarek podają zużycie prądu i wody dla najbardziej ekonomicznego programu. Wybierając inne programy, (np. szybkie mycie) powodujemy, iż zmywarka zużywa więcej energii niż przy tym najoszczędniejszym. Więcej informacji znajdziesz w rankingu zmywarek do zabudowy.

Najlepsze zmywarki do zabudowy – dostępność programów i czas zmywania

Im więcej dostępnych programów, tym lepiej dla nas. Najlepsze zmywarki do zabudowy oferują różne programy, dzięki którym możemy wybrać, czy chcemy umyć naczynia oszczędniej, lecz w dłuższym czasie, czy może też szybciej i z większym poborem energii (np. w sytuacji, gdy mamy gości i chcemy szybko wyciągnąć suche i czyste talerze).

Czujnik zabrudzenia wody oraz wielkość wsadu

Nasz ranking zmywarek do zabudowy uwzględnia sprzęty posiadające czujniki zabrudzenia wody, oraz zmywarki o różnych wielkościach wsadu. Czujnik zabrudzenia wody powoduje, że zmywarka sama dostosowuje ilość zużywanej wody oraz jej temperaturę. Wpływa to na przyszłe rachunki. Wielkość wsadu określa się natomiast w liczbie kompletów naczyń, które możemy do niej włożyć. Za komplet uważa się dwa duże talerze (płaski i głęboki), mały talerz, szklankę, widelec, nóż, oraz dwie łyżki (małą i dużą). Mimo że zmywarki mają taki sam rozmiar na zewnątrz, to w środku mogą mieć mniej, lub więcej miejsca na ułożenie naczyń.

Ergonomia i obsługa panelu (wyświetlacza)

Warto wybrać zmywarkę do zabudowy, której obsługa nie nastręczy nam wielu problemów. Dostępne są sprzęty całkowicie zintegrowane (niewidoczne w zabudowie) lub częściowo zintegrowane (w których panel i wyświetlacz są widoczne z zewnątrz). Zaletą tych drugich jest to, że możemy sprawdzić, ile czasu pozostało do końca zmywania. Wadą – mniejsza estetyka. Dobrze jest też przetestować wygodę przycisków lub panelu dotykowego. Większe przyciski będą wygodniejsze w użytkowaniu nawet dla osób o większych dłoniach.

Najlepsze zmywarki do zabudowy cechują się niskim poziomem hałasu

Ma to szczególne znaczenie dla osób, które mają otwartą kuchnię połączoną z salonem. Głośna zmywarka może znacząco zmniejszyć komfort wypoczynku i zagłuszać inne dźwięki (np. rozmów z rodziną). Cichsza zmywarka to zawsze lepszy wybór.

Przydatne funkcje w zmywarkach do zabudowy

 • Załadunek do połowy – ta funkcja powoduje, iż nie musimy czekać na zapełnienie całej zmywarki. Wybierając tę opcję, sprawiamy, że zmywarka zużyje mniej wody i prądu niż przy standardowym zmywaniu.
 • Szuflada na sztućce – jest to bardzo przydatna opcja, która znacząco podnosi komfort korzystania ze zmywarki. Wyciąganie noży i widelców z szufladki jest znacznie wygodniejsze niż z koszyczka.
 • Opóźniony start – daje możliwość skorzystania z tańszych taryf wody i prądu.
 • Blokada dziecięca – powoduje, że nasze pociechy nie włączą przypadkowo zmywania.
 • Czujniki przeciwdziałające zalaniu – funkcja zapobiegająca zalaniu zmywarki.
 • Automatyczna regulacja zużycia soli i nabłyszczacza – urządzenie dostosowuje pobór soli do programu.

Ranking zmywarek do zabudowy

1

Zmywarka do zabudowy Bosch SMV46KX00

Pierwsze miejsce wyróżnione przez ranking zmywarek to marka Bosch i jej model SMV46KX00. Cechuje się bardzo niskim zużyciem wody. Posiada, aż 6 programów dbających o ergonomiczne wykorzystywanie energii przez zmywarkę. Co ciekawe zmywarka Bosch posiada sensor załadunku, informujący o przepełnieniu lub niewystarczającym zapełnieniu. Urządzenie potrafi zmieścić, aż 13 kompletów naczyń! Jeśli potrzebujemy szybko wykorzystać na nowo naczynia, zmywarka do zabudowy od Boscha oferuje program TurboSpeed, który w 20 min przywróci nasze naczynia do należytego stanu.

Jako najlepsza zmywarka do zabudowy w naszym rankingu, model charakteryzuje się ciekawym systemem oszczędzania energii. Zmywarka Bosch posiada wymienniki ciepła, które umożliwiają zmywanie naczyń w optymalnej temperaturze dla danej struktury naczyń. Dodatkowo, woda zgromadzona w wymienniku wykorzystywana jest do ponownego użytku z oszczędnością energii na ponowne zagrzewanie wody w zmywarce. Funkcja AquaSensor bada bieżący stan czystości wody w zmywarce, dzięki czemu naczynia są czyste i zadbane.

Najtańsze oferty w sieci

2

Zmywarka do zabudowy Whirlpool WIC 3C26

Najlepsza pod względem pojemności i programów zmywarka w rankingu zmywarek do zabudowy! Potrafi pomieścić, aż 14 kompletów naczyń oraz posiada 8 programów czyszczących. Posiada wiele ciekawych funkcjonalności jak np. trzeci kosz! Dodatkowo możemy dowolnie modyfikować przestrzeń myjącą zmywarki. Dzięki temu, możemy zmieścić w niej nawet najbardziej nietypowe naczynia. Zmywarka Whirpool zasługuje na wyróżnienie w rankingu zmywarek za zastosowaną technologię indywidualnego projektowania koszy. Jeżeli mamy taką potrzebę, istnieje też możliwość całkowitego zdjęcia górnego kosza.

Zmywarka Whirpool to nie tylko funkcjonalność, ale również ergonomiczność pracy. Zużycie wody w zmywarce do zabudowy marki Whirpool to jedynie 9 l na cykl. Klasa energetyczna zmywarki A++. Dzięki zastosowanej technologii 6-sty zmysł, zmywarka nieustannie kontroluje bieżące zużycie energii oraz dopasowuje ilość wody do stopnia zabrudzenia naczyń.

Najtańsze oferty w sieci

3

Zmywarka do zabudowy Samsung DW60M5060

Lider elektroniki, zmywarka do zabudowy marki Samsung. Urządzenie cechuje się dużą pojemnością – 14 kompletów naczyń. Przystępna cena i wysoka klasa energetyczna A+ zmywarki to nie wszystkie jej zalety. Urządzenie umożliwia uruchomienie programu piorącego już przy połowie zapełnionej zmywarki. Dzięki temu zmniejsza się zużycie wody i energii przez zmywarkę. To, co zasługuje na wyróżnienie przez ranking zmywarek do zabudowy to zabezpieczenie urządzenia przed dziećmi. Blokada ta uniemożliwia przypadkową zmianę programu piorącego czy zmianę ustawień zmywarki.

Zmywarka do zabudowy Samsung, umożliwia regulację górnego kosza do preferowanej wysokości naczyń. Oprócz tego zmywarka posiada funkcję dezynfekcji, która poprzez zastosowanie wysokiej temperatury wewnątrz urządzenia, likwiduje wszelkie drobnoustroje znajdujące się w jej wnętrzu. Zmywarka do zabudowy Samsung oferuje również możliwość ekspresowego mycia naczyń, w przypadku wystąpienia nagłych sytuacji. Dla wygodnych osób urządzenie oferuje funkcję automatycznego rozpoznawania stopnia zabrudzenia naczyń oaz regulacji wymaganej ilości wody i zużycia energii.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking zmywarek do zabudowy – podsumowanie

W powyższym zestawieniu zostały porównane ze sobą 3 najlepsze zmywarki do zabudowy. Każdą z nich odzwierciedla pewna funkcjonalność. W kwestii budżetu, wszystkie są na podobnym poziomie. To jaką zmywarkę najlepiej kupić, jest zależne od indywidualnych preferencji danej osoby. Co prawda wybór najlepszego modelu, może sprawiać pewne trudności jednak warto wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw.

Inni użytkownicy szukali też:

 • ranking zmywarek do zabudowy 2017
 • zmywarki do zabudowy ranking niezawodności
 • jaką zmywarkę kupić do zabudowy
 • zmywarki ranking niezawodności

 

 

 

3.7/5 - (16 votes)

Zostaw komentarz