odkurzacz-hyundai-vc-020-ranking-odkurzaczy

Ranking odkurzaczy – Najlepszy odkurzacz

Najlepszy odkurzacz i skuteczne sprzątanie to nie tylko brak brudu, ale również oszczędność naszego czasu i sił, jakimi dysponujemy. Dlatego odkurzacz to najlepszy sprzymierzeńca, jakiego możemy sobie wybrać, jeżeli chodzi o domowe porządki. Z tej okazji przygotowaliśmy więc ranking odkurzaczy, aby doprecyzować jaki odkurzacz warto kupić. Mało kto wyobraża sobie życie bez odkurzacza w dzisiejszych czasach. Przed zakupem warto jednak przejrzeć ranking najlepszych odkurzaczy, aby mniej więcej mieć sprecyzowane oczekiwania odnośnie naszego sprzętu. Najczęściej czynnikiem ograniczającym, będzie możliwy koszt poniesiony na zakup nowego sprzętu, a dopiero później parametry. Dlatego przygotujemy osobny ranking na najlepszy odkurzacz oraz ranking tanich odkurzaczy.

Jaki odkurzacz wybrać?

Warto wybierać produkty firmowe. Przeważnie jest tak, że odkurzacze no-name może i są dobre, szczególnie gdy dorwiemy je w marketach za symboliczną cenę, ale problemy zaczynają się przy każdej niemal usterce, bo wiele z nich nie ma wymiennych części bądź gwarancja nie obejmuje wszystkich wydarzeń, które mogą czekać na nasz odkurzacz. Co więcej, serwisy gwarancyjne nie będą chciały brać takich sprzętów, mówiąc wprost, że to tak zwane jednorazówki. Dlatego warto zapłacić odrobinę więcej i wybrać najlepszy odkurzacz, ale mieć pewność, że sprzęt może być serwisowany w naszym mieście w razie jakichkolwiek problemów, bądź w razie potrzeby będzie możliwy szybki zwrot gotówki lub wymiana na inny model.

Jakie są rodzaje odkurzaczy na rynku?

Obecnie zainteresowani mogą wybierać odkurzacze spośród trzech głównych kategorii:

 • Odkurzacze workowe
 • Odkurzacze przemysłowe
 • Odkurzacze automatyczne

Odkurzacze workowe to najczęściej wybierany sprzęt ze względu na prostotę w obsłudze a także cenę. Zbierane zanieczyszczenia są gromadzone w specjalnych workach. Przeważnie do każdego modelu jest wyraźnie zaznaczone, jakie worki będą pasowały. Warto od razu decydować się na takie, do których będą pasowały worki uniwersalne, łatwo dostępne. Wystarczy wyobrazić sobie, jakie by to było uciążliwe, gdyby trzeba było sprowadzać worki albo jeździć bardzo daleko, ponieważ tylko ten jeden punkt zajmuje się dystrybucją odpowiedniego worka. Same worki mogą być albo papierowe, albo tekstylne. Nie ma to większego wpływu na skuteczność czyszczenia, to raczej należy do osobistych preferencji kupującego. Natomiast alergicy w żadnym wypadku nie powinni decydować się na worki tekstylne. W przeciwnym razie będą musieli je czyścić, aby nie powodowały u nich przykrych dolegliwości związanych ze sprzątaniem. Minusem tradycyjnych odkurzaczy jest malejąca siła ssąca, która jest wprost proporcjonalna do zapełnienia worka.

Odkurzacze przemysłowe są zaprogramowane do działania w trudnych warunkach. Mogą zbierać szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak pyły albo nietypowe odpady, z jakimi można się spotkać w fabrykach. Mają bardzo zaawansowane systemy, a co za tym idzie: są niezwykle skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń. Jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić, gdyż ich bardzo wysoka cena odstrasza potencjalnych chętnych.

Odkurzacze automatyczne pracują bez nadzoru człowieka. Cały czas ta technologia jest rozwijana, aby była coraz bardziej skuteczna. Co prawda, nie dorównuje na razie innym modelom, jest jednak ciekawą alternatywą. Odkurzacze te najczęściej kojarzymy jako małe, płaskie w kształcie koła roboty, które poruszają się na reklamach w sklepach z produktami AGD. Same potrafią ustalić trasę. Są w stanie to wykonać, ponieważ analizują wysyłane w przestrzeń ultradźwięki. Maszyna analizuje ich odkształcenia i w ten sposób wie, gdzie może napotkać przeszkody, a co więcej, zapamiętuje rozkład pomieszczenia. Są też idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich: same pamiętają, aby opróżnić pojemnik kurzu oraz aby się doładować. Niestety, przez swój okrągły kształt nie za dobrze radzą sobie z zabrudzeniami w kątach, a ponadto nie są w stanie wyczyścić schodów, mebli oraz tapicerek.

Jaki odkurzacz kupić?

 • Moc silnika kontra moc ssąca. Producenci najczęściej podają na swoich produktach jedynie moc urządzenia ( podawaną w Watach), ale nie ma ona żadnego odniesienia do innego parametru, jaką jest moc silnika. Optymalnie powinna ona wynosić od 40 do 60 l/s dla odkurzaczy przeznaczonych do gospodarstw domowych. Niestety, ten parametr bardzo często zupełnie nie jest podawany, a klienci błędnie sugerują się mocą silnika, sądząc, że im wyższa będzie liczba watów, tym większa moc ssąca urządzenia. Tym czasem przekłada się to jedynie na wysokość rachunku za zużycie prądu.
 • Różne końcówki. Nie da się odkurzać skutecznie tą samą nasadką dywanu, drewna oraz tapicerki. Dlatego odkurzacze dobrych marek przeważnie posiadają w zestawie różne szczoteczki, w zależności od tego, co konkretnie chcemy wyczyścić. Rozsuwane teleskopowo uchwyty to również istotny czynnik, aby nasza raca była ergonomiczna i nie obciążała niepotrzebnie kręgosłupa.
 • Wyrzut powietrza. Zdecydowana większość odkurzaczy wyrzuca z siebie gorące, zanieczyszczone powietrze. Zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie dla alergików, powinni oni decydować się na modele bez wyrzutu powietrza.

Ranking odkurzaczy – najlepsze odkurzacze 2018

 

1

Odkurzacz workowy Zelmer ZVC425HT

Odkurzacze Zelmer to najpopularniejsze, a zarazem najlepsze odkurzacze na rynku. Według najnowszych recenzji najmniej awaryjny odkurzacz, służący na lata. Znajduje swoje przeznaczenie szczególnie dla dużych mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Przy zakupie odkurzacza otrzymujemy 4 lata gwarancji. Moc silnika to 1000 W, długość kabla 9 m! Wyróżniony przez ranking odkurzaczy za posiadanie turboszczotki do zbierania sierści i czyszczenia dywanów.

Najtańsze oferty w sieci

2

Odkurzacz workowy Miele C1

Miele – niemiecka firma, produkująca wysokiej jakości AGD. Odkurzacz o mocy 800 W, wysoka klasa skuteczności odkurzania. Silnik Miele posiada technologię zapewniającą łatwy start silnika oraz optymalne wykorzystanie energii, co zapewnia wysoką żywotność silnika i bezawaryjność. Dodatkowo odkurzacz posiada ergonomiczny uchwyt, zapewniający wysoki komfort pracy. Specjalnie zaprojektowane ssawki do odkurzacza zapewniają maksymalną moc ssania i wykorzystanie silnika.

Najtańsze oferty w sieci

3

Odkurzacz workowy Bosch BGL3A230

Energooszczędny odkurzacz marki Bosch. Moc 600 W, co gwarantuje niskie zużycie energii! Waga – 3kg, więc jest bardzo lekki. Zastosowana technologia Power Protcet System zapobiega zmniejszeniu mocy ssania przy zapełniającym się worku. Jest to najlepszy odkrzacz pod względem ochrony podłóg przed zarysowaniem, jego kółka jeżdżą po każdej powierzchni cicho i gładko. Odkurzacz Bosch jest tani w eksploatacji, nowoczesna technologia wykorzystana w silniku odkurzacza redukuje zużycie energii oraz worek DustBag wykorzystywany w odkurzaczu zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni do magazynowania kurzu. Co zostało wyróżnione przez ranking odkurzaczy to innowacyjny system filtrowania powietrza HEPA, który może być wielokrotnie używany a zanieczyszczenia powstałe na filtrze, możemy zmywać ręcznie.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking odkurzaczy – najlepszy tani odkurzacz

1

Odkurzacz workowy Zelmer ZVC165YF

Najlepszy tani odkurzacz marki Zelmer, zapewnia optymalną moc silnika 700 W oraz pojemny worek o objętości 2,5 l. Wysoka oszczędność energetyczna urządzenia – klasa oszczędności A. Zasięg pracy 8 m, znajduje swoje zastosowanie do małych mieszkań oraz gładkich powierzchni. Istnieje też możliwość zastosowania turboszczotki do dywanów. Wyróżniony przez ranking odkurzaczy za poręczność, zwinność oraz dobrą moc ssania urządzenia.

Najtańsze oferty w sieci

2

Odkurzacz bezworkowy Hyundai VC 020

Tani odkurzacz marki Hyundai. Najlepszy odkurzacz pod względem czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Jest poręczny oraz kompaktowy. Można go wszędzie zmieścić. Dodatkowo jest do odkurzacz bezworkowy, wszelkie nieczystości urządzenie zbiera do naczynia na odpady. Tak jak inne odkurzacze wyróżnione przez ranking odkurzaczy, za ochronę naszego zdrowia i dbanie o jakość powietrza. Odkurzacz bezworkowy pionowy matki Hyundai posiada filtr HEPA. Oprócz tego posiada kabel o długości 7 m, który pozwala na zasięg do 8 m.

Najtańsze oferty w sieci

3

Odkurzacz workowy Amica VI 2021

Ergonomiczny odkurzacz marki Amica. Zgrabny, funkcjonalny odkurzacz do małych pomieszczeń. Tani odkurzacz, jego wadą może być głośna praca. Duża pojemność worka – 3l. Odkurzacz posiada funkcję miękki start, która zapewnia płynne funkcjonowanie silnika oraz wydłużenie jego wydajności.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking odkurzaczy – najlepszy robot sprzątający

1

Robot sprzątający RoboJet Duel

Najlepszy robot sprzątający wyróżniony za najlepszą opłacalność przez PC World! Jest najlepszy odkurzacz automatyczny do domu. Posiada funkcję powiadamiania głosowego, jest bardzo cichy, zużywa niewielką ilość energii oraz posiada największą moc ssania ze wszystkich robotów sprzątających. Wyróżniony przez ranking odkurzaczy za funkcję automatycznego ładowania oraz automatycznego uruchamiania trybu pracy. Zdecydowanie jest to jedno z najlepszych urządzeń samoczynnie sprzątających na rynku.

Najtańsze oferty w sieci

2

Robot sprzątający Sencor SVC 7020

Najlepszy odkurzacz do zakupu ze średnim budżetem! Odkurzacz bezworkowy Sencor – posiada 3 funkcje czyszczące. Jest niezwykle cichy, potrafi pracować na baterii około godziny. Nadaje się do użytkowania w małych pomieszczeniach. Jest to tani odkurzacz, ale skuteczny. Zniechęcający może być niski czas pracy na baterii, jednak jeśli nam to nie przeszkadza zawsze można podzielić mieszkanie na dwa obszary do czyszczenia dla odkurzacza.

Najtańsze oferty w sieci

3

Robot sprzątający Dirt Devil M607 Spider

Ergonomiczny robot sprzątający Drirt Devil. Jego zaletą jest szybkość działania. Oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Polecany do biur oraz mieszkań. Świetnie radzi sobie z odkurzaniem dywanów z krótkim włosiem.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking odkurzaczy – podsumowanie najlepszych odkurzaczy

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem najlepszego odkurzacza do swojego domu i nie myślicie zbyt często o sprzątaniu mieszkania, polecamy wybór robota sprzątającego. Jeśli jednak posiadacie duże mieszkanie, a cena urządzenia jest zbyt wysoka, lepiej zaopatrzyć się w standardowy odkurzacz do domu. Wybór najlepszego odkurzacza, może być trudny jednak nasz ranking odkurzaczy powinien nieco rozjaśnić sprawę po uprzednim zapoznaniu się z naszym artykułem. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią ze względu na swój merytoryczny charakter, który z pewnością ułatwi Państwu zakup najlepszego odkurzacza.

3.7/5 - (3 votes)

8 komentarzy

 1. Ja mam odkurzacz bezprzewodowy od Mamibot.tech i jestem bardzo zadowolona. Jest lekki, w końcu bez plączącego się kabla, dwa tryby sprzatające. Co prawda ma mały pojemnik na śmieci, albo ja za duży dom ;)) ale odciążenie duże

 2. zelmer padł nam dwa lata temu po skończeniu się gwarancji, jakoś 2 tygodnie po. super. teraz mamy roombę 696 i jak na razie jeździ bez zastrzeżeń, nie gubi się i dobrze zbiera śmieci 🙂

 3. nie ma lepszego odkurzacza niż elextrolux pure f9, już wiem czemu tyle pozytywów w internetach, sprzęt jest bajeczny!

 4. Zelmer wypada bardzo dobrze cena/jakość. Chociaż ciężko porównać odkurzacze – zbyt wiele funkcji i opcji.

 5. irobot ma bardzo dobre odkurzacze, miałem z serii 600, teraz wymieniłem po latach na e5 i jestem jeszcze bardziej zadowolony. zwykłe odkurzacze to już przeszłość.

Zostaw komentarz