pierwszy milion

Przepis na bogactwo, czyli jak zarobić swój pierwszy milion


Jeśli marzysz o założeniu własnego, doskonale prosperującego biznesu, w którym będziesz robić to, co najbardziej lubisz, zarabiając przy tym miliony, to… przestań marzyć i zrób to. Chcąc zarobić swój pierwszy milion, na początek musisz zmienić sposób myślenia, a następnie nauczyć się podejmować odpowiednie działania, które doprowadzą Cię wprost do Twojego celu.

Jak to zrobić dowiesz się, poznając historie ludzi sukcesu, którzy swój pierwszy milion zarobili dzięki własnej pomysłowości i dążeniu do spełnienia marzeń.

Podążaj za Marzeniami – Historia Jan Koum

Podążaj za marzeniami - Historia Jan Koum

Urodzony na Ukrainie, jako 16-latek wyjechał wraz z matką do USA. Tu oboje korzystali z pomocy społecznej, a matka pracowała jako pomoc domowa. Od dziecka interesowały go sieci komputerowe, o których uczył się z używanych podręczników. Jako nastolatek dołączył do grupy hakerów. Podczas studiów, pracował w firmie Ernst & Young, a później Yahoo!. W 2007 r. zrezygnował z pracy i za oszczędzone pieniądze wybrał się w podróż po Ameryce Południowej. W 2009 r. kupił swojego pierwszego iPhone’a, a niedługo potem wymyślił nową aplikację, którą nazwał WhatsApp. Jej działanie można krótko opisać w ten sposób: na liście kontaktów, obok kontaktu wyświetla się indywidualny status, np. „jestem na treningu”. Koum założył firmę i rozpoczął swoją drogę do sukcesu, by sprzedać WatsApp Facebookowi za bagatela 19 miliardów dolarów. Obecnie jego firma osiąga milionowe obroty.


Realizuj Pasje w Stylu Ashley Qualls

Realizuj Pasje w Stylu Ashley Qualls

To chyba najmłodsza milionerka, która sama zarobiła swój pierwszy milion, bo w wieku zaledwie 17 lat. Gdy miała 9 lat zainteresowała się projektowaniem stron internetowych, co szybko stało się jej pasją. W wieku 14 lat stworzyła stronę internetową Whateverlife.com, na której prezentowała swoje prace. Początkowo nie zyskały one uznania znajomych Ashley. Jednak dziewczyna nie rezygnowała i zaczęła tworzyć darmowe szablony do serwisu MySpace.com. Umieszczała je na swojej stronie, z której można było je za darmo pobierać. Jej witryna wkrótce zyskała dużą popularność. Wkrótce też, w związku z rosnącym zainteresowaniem, Ashley zmieniła swój serwis z darmowego na płatny i zarabia na nim miliony.

Nie Poddawaj się Jak Marek Tymiński

Nie Poddawaj się Lak Marek Tymiński

Od dziecka interesował się komputerami, oprogramowaniem i grami komputerowymi. Jako nastolatek pisał programy i marzył o własnej firmie. Zaczynał od importu do Polski tanich gier PlayStation. Później zajmował się sprzedażą detaliczną gier, by w końcu założyć spółkę i zająć się dystrybucją gier sprowadzanych z Niemiec. Niestety nie szło mu najlepiej i popadł w długi. W międzyczasie sam zajął się tworzeniem gier. Gdy jego „Starmaggedon” odniósł sukces, Tymiński odbił się od dna i w 2002 r. założył firmę City Interactive. Zajmowała się ona tworzeniem tanich gier, dodawanych do gazet komputerowych. Firma powoli zaczęła piąć się w górę i tworzyć również gry wysokobudżetowe, z których duży sukces odniósł „Snajper”.

Kojarzysz Tumblr? Znajdź w sobie odwagę do działania, czyli słynny David Karp

Znajdź w sobie odwagę do działania, czyli słynny David Karp

Samouk, który nigdy nie ukończył liceum. Doświadczenie zdobył, pracując w UrbanBaby – popularnym forum internetowym dla rodziców. Dzięki tej pracy zdobył też wystarczający kapitał, aby po odejściu założyć własną firmę. W 2007 r. stworzył jeden z najpopularniejszych serwisów z blogami Tumbrl. Już po niespełna dwóch tygodniach od początku istnienia miał on 75 tysięcy użytkowników, a jego twórca skończonych zaledwie 20 lat. Popularność serwisu rosła w błyskawicznym tempie, tak samo jak majątek Karpa. W końcu w 2013 r. jego firmę kupił serwis Yahoo! za 1,1 mld dolarów.

Uwierz w Siebie to Podstawa z tego słynie Ben Federman

Uwierz w Siebie to Podstawa z tego słynie Ben Federman

Jest przykładem, jak wytrwałością i wiarą w siebie i swój pomysł osiągnąć sukces. Założyciel witryny 1SaleADay.com. Po odbyciu służby wojskowej w Afganistanie, prowadził sprzedaż detaliczną sprzętu elektronicznego. Wielokrotnie przeglądając strony wielkich sklepów internetowych jak Amazon.com, wpadł na pomysł założenia własnego. W 2007 roku w salonie Bena zaczęła działać firma 1SaleADay. Na swojej witrynie oferował on po jednym przedmiocie spośród kilku kategorii, raz na 24 godziny, po mocno obniżonej cenie. Początkowo, sprzedając stosunkowo drogie rzeczy po niskich cenach albo nawet rozdając je za darmo, nie zarabiał, a czasem tracił. Wyszedł jednak z założenia, że ludzie, którym takie tanie zakupy się spodobają nie tylko wrócą, ale też powiedzą o tym innym. Stopniowo strona zaczęła zyskiwać popularność dzięki promocji szeptanej i mediom społecznościowym, aby po dwu latach zacząć przynosić milionowe zyski.

Nie ma jednego, sprawdzonego sposobu na to, aby zarobić pierwszy milion. Jednak każdy może po niego sięgnąć.

I Ty, tak jak przedstawieni tu milionerzy, dzięki wytrwałości, odwadze, zaangażowaniu, determinacji i pasji, osiągniesz to, czego pragniesz.

Oceń post

Zostaw komentarz