xiaomi oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 – Niepozorny, ale wydajny

Zapewne wiele osób chciałoby cieszyć się należycie czystym powietrzem, zwłaszcza w zaciszu własnego domu czy miejsca pracy. Powietrze bez drobinek SMOGu, pyłków, czy kurzu gwarantuje poprawę jakości życia nie tylko w przypadku osób borykających się z alergiami, ale wszystkich ludzi posiadających wrażliwe drogi oddechowe. Zatem w tym artykule przeprowadzimy test oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 i ocenimy, czy warto dokonać jego zakupu.

O czym będzie artykuł?

1. Wydajność oczyszczacza powietrza Xiaomi.
2. Wygląd i wymiary fizyczne urządzenia
3. Zużycie prądu i generowanie hałasu

Wydajność oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że zdolność filtrowania testowanego oczyszczacza wynosi aż 330 m3/h. Wartość ta stawia oczyszczacz Xiaomi w bardzo dobrym świetle, zwłaszcza, że jest to wartość osiągana w standardowym trybie. Po zmianie ustawienia na Super Powerful zdolność filtracji powietrza rośnie do 388 m3/h.

Biorąc pod uwagę te parametry, łatwo można wyliczyć, że oczyszczenie powierzchni 7 m2 zajmie urządzeniu zaledwie 3 minuty. W przypadku większych przestrzeni czas niezbędny do jej oczyszczenia rośnie, jednak wciąż plasuje się na bardzo dobrym poziomie.

Za wzorową wydajność Xiaomi Mi Air Purifier 2 odpowiada wysokiej jakości filtr 360 stopni. Jego konstrukcja opiera się na trzech warstwach zbudowanych z: filtra PETA, EPA i węgla aktywnego. Dzięki temu, po odpowiednio długiej pracy powietrze w wybranym pomieszczeniu oczyszczone jest niemal w 100 % bez względu na charakter zanieczyszczeń. Dodatkowo zainstalowana na smartfonie aplikacja Mi Home wskazuje moment, w którym filtr należy wymienić na nowy. Sama wymiana nie zajmuje długo, ponieważ można tego dokonać w niecałe 15 sekund.

Wygląd i wymiary fizyczne urządzenia

Podzespoły oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2 umieszczone zostały w bardzo stylowej, a zarazem niewielkiej obudowie. Jej wymiary to zaledwie 520 x 240 x 240 mm. Atrakcyjny wygląd, a także kompaktowy rozmiar sprawiają, że urządzenie to idealnie sprawdzi się w nawet małych pomieszczeniach kawalerki. Warto również wspomnieć o wadze sprzętu, gdyż nie przekracza ona 5 kg.

Obudowę wyposażono w wyłącznie dwa, niewielkie przyciski służące do obsługi podstawowych funkcji. Bardziej zaawansowanych ustawień dokonamy po uruchomieniu dedykowanej aplikacji mobilnej. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, a polubią je w szczególności fani różnego typu gadżetów. Ponadto na froncie znajdują się cztery diody informujące o aktualnym stanie oczyszczacza.

Zużycie prądu i generowanie hałasu

Zarówno jeden, jak i drugi parametr w przypadku tego urządzenia Xiaomi jest na bardzo dobrym poziomie. Minimalizację zużycia prądu osiągnięto poprzez montaż bezszczotkowego silnika Nidec, którego pobór prądu jest niższy o nawet 58% w porównaniu do konstrukcji wyposażonych w klasyczne rozwiązanie. Na uwadze warto również mieć fakt, że oczyszczacz posiada tryb energooszczędny redukujący zużycie energii elektrycznej do zaledwie 1,5 W. Podczas pracy w standardowym ustawieniu pobór mocy plasuje się na poziomie 4,8 W, co również jest bardzo dobrym wynikiem. Jeżeli zależy nam na szybkim odświeżeniu powietrza w pomieszczeniu, urządzenie uruchamiamy w trybie ultra wydajnym. Wtedy pobór mocy wzrośnie do 31 W.

Z kolei natężenie hałasu wyniesie maksymalnie 31 dB, dlatego urządzenie może być włączone nawet w nocy.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 jest dowodem na to, że odświeżacz powietrza nie musi być topornym i nieporęcznym urządzeniem. Sprzęt ten charakteryzują nie tylko niewielkie wymiary, ale również wydajność na bardzo dobrym poziomie. Zakupem produktu oferowanego przez Xiaomi powinni się zainteresować wszyscy Ci, którzy borykają się z pyłkami i innymi zanieczyszczeniami powietrza, ale nie chcą inwestować majątku w zakup odświeżacza.

4.6/5 - (5 votes)

Zostaw komentarz