Jak zmniejszyć ping ? Praktyczne porady dla każdego gracza.

Jesteś początkującym graczem i nie wiesz dlaczego podczas grania przepustowość twojego łącza jest ograniczona, co powoduje tzw. Lagi. Chcesz zmniejszyć ping, ale nie do końca wiesz jak. A może jesteś już wytrawnym graczem, ale skończyły ci się pomysły jak zmniejszyć ping, tak aby przyjemność z grania była o wiele lepsze. Najlepsi gracze wykorzystują różne metody zmniejszenia pingu.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie pingu jest wyłącznie FireWall’a. Pomoże to zwiększyć ci przepustowość łącza. Jednak trzeba pamiętać, aby po ukończeniu gry włączyć FireWall’a, gdyż chroni on nasz komputer przed wirusami i trojanami.

Aktualizacje w naszym komputerze zabierają aż 15% przepustowości naszego łącza. Ta wartość jest ciągle zarezerwowana dla aktualizacji systemu Windows. Jest to kolejny sposób na obniżenie pingu. Należy wyłączyć aktualizacje. W tym celu wybierz start i odszukaj Panel sterowania. Po wejściu w panel sterowania kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na ikonę System i Zabezpieczenia. W tym folderze znajduje się plik Windows Update. Po kliknięciu na niego lewym przyciskiem myszy pojawi się lista zadań. Wybierz Zmień ustawienia. Następnie wybierz Nigdy nie sprawdzaj czy są one dostępne. Przy tym sposobie zmniejszenia pingu należy pamiętać, by co jakiś czas sprawdzać aktualizacje Windowsa i instalować je.

Kolejny sposób to wyłącznie nie interesujących nas programów łączących się internetem. Po kliknięciu na ikonę Windows + R pokaże nam się okienko o nazwie „uruchom”. Wpisz w nie wartość „gpedit.msc” Po naciśnięciu klawisza Enter wyskoczy nam okienko „Edytor lokalnych zasad grupy”. Należy wybrać „Szablony administracyjne”, a następnie odnaleźć „sieć”. Po dwukrotnym kliknięciu na sieć pojawi się harmonogram pakietów QoS.  Przy polu ogranicz rezerwowalną przepustowość klikamy na listę i wybieramy limit przepustowości na poziomie 0. Następnie uruchom komputer ponownie i ciesz się większą przepustowością oraz co za tym idzie zmniejszonym pingiem.

Innym sposobem na zmniejszenie pingu jest ustawienie priorytetów w naszej grze. Jeżeli np. jesteś graczem Counter Strike i chcesz zmniejszyć ping postępuj według określonych zasad. Włącz CS-a, a następnie zminimalizuj go. Włącz Menedżer Zadać i wejdź w zakładkę „Procesy”. W przedstawionej liście znajdź proces o nazwie hl.exe Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję ustaw priorytet, a następnie ustaw „niski”. Jest to skuteczny sposób, lecz dość uciążliwy, ponieważ należy wykonywać ten manewr przy każdym włączeniu gry sieciowej.

Ostatnim sposobem na zmniejszenie pingu jest wpisanie komend w konsoli. Są to następujące komendy:

  • Rate 25000,
  • Cl_cmdbackup 2,
  • Cl_cmdrate 101,
  • Cl_updaterate 101 oraz,
  • Ex_interp 0.01 .
Oceń post

Zostaw komentarz