8 Skutecznych Sposobów na to Jak zmienić ip


Obecnie adres IP jest swoistym identyfikatorem użytkownika w sieci, na podstawie którego można go chociażby wyśledzić. Co prawda ciężko byłoby porównywać ciąg cyferek chociażby z dowodem osobistym czy innym dokumentem tożsamości, jednakże bezsprzecznie można stwierdzić, iż adres IP to coś, co w ten czy inny sposób pozostawia trwały ślad naszej obecności w globalnej sieci.

Mając wiedzę na temat tego, czym dokładniej jest ów ciąg cyferek i kropek, a także, jaką funkcję spełnia i jakie ma rodzaje możemy przejść do najważniejszego zagadnienia, które od dawna wciąż budzi wątpliwości kolejnych już pokoleń internautów. Otóż – jak zmienić IP? I czy jest to w ogóle możliwe? A jeśli tak – to czy trudności z tym związane będą odpowiednio małe, aby wynagrodzić wysiłek włożony we wspomnianą zmianę?

Warto też wyjaśnić, czemu może służyć zmiana Internet Protocol. Przede wszystkim – daje to anonimowość. Dzięki temu możemy na przykład przeglądać fora bądź pisać na nich posty bez zdradzania chociażby administratorom kim jesteśmy i kto jest dostawcą naszych usług internetowych. To także rozwiązanie, jeśli z jakichś przyczyn nie możemy pobierać plików z różnorakich serwisów oferujących ich hosting, bo otrzymujemy informację, że nasz adres IP już pobiera jakieś dane. To częsty przypadek w niektórych sieciach. Wreszcie inne IP pozwala na przykład obejrzeć filmik na YouTube, który normalnie nie jest dostępny dla naszego kraju – bo zmiana tego pozornie mało znaczącego ciągu cyfr i kropek jest równoznaczna także ze ewentualną zmianą kraju, z którego został on przydzielony. Pamiętajmy też, że nawet zmieniając adres IP nie stajemy się zupełnie anonimowi i odpowiednie służby wyśledzą nas bez większych problemów.


Zacznijmy jednak od tego, czym adres IP w ogóle jest. Wyjaśnienie tego zagadnienia w sposób możliwie przystępny nie będzie możliwe bez wytłumaczenia kwestii tak zwanego protokółu internetowego, czyli właśnie IP – od angielskiego Internet Protocol. Najprościej mówiąc – jest to specjalny zbiór reguł, które umożliwiają połączenie i dalszą wymianę danych. IP jest używany zarówno w globalnej sieci jak i tych lokalnych. Jego istotną część jest właśnie adres IP, czyli po prostu adres protokółu internetowego. Przeważnie składa się z ciągu cyfr oddzielonych kropkami, zaś ten nadawany jest zarówno pojedynczym maszynom jak i istnieje możliwość, iż kilka maszyn będzie korzystało z tego samego adresu IP – wtedy zwanego publicznym. Warto tu jednak zaznaczyć, że z uwagi na możliwość manipulacji ciężko jest połączyć jeden konkretny adres z jednym z konkretnym IP – inaczej niż chociażby w przypadku MAC, czyli adresu sprzętowego.

Teraz pora przyjrzeć się typom. Najprościej mówiąc – rozróżniamy dwa. Pierwszy to statyczny, co oznacza, że za każdym razem, gdy połączymy się z siecią mamy takie same IP. Drugi to dynamiczny, co z kolei mówi nam, że za każdym razem po podłączeniu do sieci otrzymujemy inne IP. Niezależnie, który z typów adresu IP posiadamy – do momentu gdy nasze połączenie z siecią nie zakończy się, ten pozostanie niezmieniony.

Przechodzimy zatem do sedna. Jak zmienić IP? Sposobów jest bardzo wiele, jednakże może okazać się, że to co działało u jednego użytkownika, u nas nie da żadnych rezultatów. Być może w wyniku naszych działań adres IP i tak pozostanie niezmieniony. Najpierw jednak musimy ustalić, co obecnie składa się na zbiór cyfr i kropek, które tworzą nasze IP. Aby to zrobić otwieramy wyszukiwarkę i wpisujemy ‘’Jakie jest moje ip?’’. Serwisów oferujących możliwość sprawdzenia jest po prostu mnóstwo, dlatego nie ma większego sensu polecać jednego, konkretnego. Dla pewności możemy sprawdzić w dwóch różnych. Gdy już mamy nasz numer zapisujemy go i przystępujemy do dalszych działań.

Ręczna konfiguracja ustawień – Jak zmienić ip?

Ręczna konfiguracja ustawień – Jak zmienić ip?
Created by Master isolated images

 

Pierwszym sposobem jest ręczna zmiana. Aby to zrobić w systemie Windows wykonujemy następujące kroki.

1. Klikamy na Start, następnie przechodzimy do Ustawienia.

2. Tutaj wybieramy Panel sterowania. Teraz musimy odnaleźć Połączenia sieciowe.

3. Następnie klikamy nań dwa razy lewym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości, bądź też klikamy raz prawym i podobnie jak wcześniej decydujemy się na Właściwości.

4. Tu odnajdujemy Protokół internetowy (TCP/IP) i ponownie wybieramy Właściwości.

jak zmienić ip

5. Będziemy mieć do wyboru – Uzyskaj adres IP Automatycznie oraz Użyj następującego adresu IP.

Uzyskaj adres IP Automatycznie oraz Użyj następującego adresu IP.

Decydując się na drugą z opcji możemy podać inny, niż obecnie posiadany adres IP.

Niestety, dalej nie jest już tak prosto, bo jeśli posiadamy statyczne IP – nie ma praktycznie szans na zmianę bez zgody ISP (dostawcy usług internetowych). Możemy jednak spróbować pewnej metody, która czasem działa, a czasem nie. Wykonujemy następujące kroki.

1. Klikamy Start, następnie w Uruchom… wpisujemy cmd.

2. Teraz w oknie, jakie się pojawi podajemy ipconfig /all. Pojawi się lista gdzie będzie wypisany adres IP, maska podsieci oraz brama domyślna.

3. Przechodzimy do wcześniejszych Właściwości: Protokół internetowy (TCP/IP) i tutaj wpisujemy bramę domyślną oraz maskę podsieci.

4. Następnie, jeśli nasz adres IP to chociażby 94.254.243.177, zmieniamy go na 94.254.243.178, czyli o jeden numer wyżej przy końcu.

5. Teraz próbujemy, czy to działa. Jeśli nie – może trafiliśmy na akurat zajęty adres, więc sprawdzamy następny.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że nasz adres IP jest przypisany do MAC modemu, z pomocą którego łączymy się, a wtedy nie damy rady zmienić go, niezależnie ile razy będziemy próbować. Ponadto – takie działania mogą też grozić różnorakimi nieprzyjemnymi konsekwencjami ze strony ISP, jeśli będziemy działać bez jego zgody!

Jak zmienić ip? Zadzwoń do swojego dostawcy usług internetowych

Jak zmienić ip? Zadzwoń do swojego dostawcy usług  internetowych!
Created by David Castillo Dominici

Kolejny sposób jest dość prozaiczny, ale bardzo skuteczny. Wystarczy tylko zadzwonić do naszego dostawcy usług internetowych i poprosić o zmianę IP. Część z nich może się na to zgodzić nieodpłatnie, jeśli podamy dobry powód, inny w ogóle nie będą oczekiwać jakichkolwiek wyjaśnień. Są też ISP, którzy mają usługę zmiany IP za niewielką opłatą. Wszystko to sprawia, że bezpiecznie i legalnie zmienimy nasz adres, którym identyfikujemy się w sieci, w zasadzie bez konieczności znajomości obsługi komputera.

Jak zatem widać – w przypadku statycznego IP sprawa nie jest taka prosta. Zupełnie inaczej wygląda to, jeśli nasz adres jest dynamiczny. Jednakże zarówno w jednym, jak i w drugim istotny jest tak zwany czas dzierżawy. Każdy ISP określa go nieco inaczej i tylko w jego gestii leży, na ile zostanie ustawiony. Może to być kilka godzin, kilka dni lub miesięcy, a nawet lat.

Czy wiesz jak szybko zmienić IP? Wyłącz swój komputer na noc!

Czy wiesz jak szybko zmienić IP? Wyłącz swój komputer na  noc!
Created by Cool Design

Jeśli podejrzewamy, że nasze IP jest dynamiczne lub czas dzierżawy został ustawiony na kilka godzin – wystarczy tylko wyłączyć komputer na noc, odłączając od zasilania także modem / router. Rano adres IP powinien być inny.

To oczywiście nie wyczerpuje tematu zmiany adresu Internet Protocol. Kolejnym z pomysłów, który nie tyle umożliwia zmianę IP, co jego ukrycie, jest skorzystanie z telefonu na kartę, który podłączymy do komputera, aby z jego pomocą łączyć się z siecią. To niewątpliwie większe koszty, ale także konieczność posiadania odpowiedniego smartfona, ale wtedy uzyskujemy anonimowość porównywalną ze zmianą IP.

Znana metoda od lat – Bramki Proxy

Znana metoda od lat – Bramki Proxy
Created by Sheelamohan
[sociallocker]

Następny pomysł na uzyskanie innego adresu IP to skorzystanie z proxy. Dzięki temu nie tyle zmienimy adres Internet Protocol, co go maskujemy, ale efekt jest ten sam.

Lista tak zwanych bramek proxy jest naprawdę duża, a bogaty spis tychże razem z możliwością na przykład wyboru kraju znajdziemy na chociażby

http://prx.centrump2p.com

Teraz musimy wykonać następujące kroki.

1. Wybieramy bramkę z listy, widząc jednocześnie, jaki adres oferuje. Możemy zdecydować się na taką z Polski – oznaczenie Pl na liście – lub innego, dowolnego kraju, na przykład Holandia to NL.

2. Następnie otwieramy stronę na przykład

http:/unblock.pl

i wpisujemy jeden z adresów stron internetowych, gdzie chcielibyśmy być anonimowi.

3. Dla próby możemy tu wpisać adres strony, która bada nasze IP – jak się okaże, zostało zmienione na wcześniej wybrany numer.

Całość jest prosta i skuteczna, jednakże wymaga stałego manipulowania bramką przy chęci na przykład zmiany kraju na inny.

[/sociallocker]
Jak zmienić ip?Poznaj i skorzystaj z Platinum Hide IP!

Jak zmienić ip? Poznaj i skorzystaj z Platinum Hide IP!

Jak zmienić IP? Kolejny sposób to odpowiednio skuteczny program. Tego typu aplikacje przeważnie bardziej maskują, niż zmieniają IP, jednakże efekt jest ten sam – możemy stosunkowo anonimowo poruszać się po sieci.

Liczba takich programów jest całkiem spora, a do tego wciąż powstają kolejne, coraz bardziej udoskonalone wersje obecnie dostępnych. Zacznijmy od Platinum Hide IP, który jest z jedną z popularniejszych aplikacji tego typu. Po zainstalowaniu i uruchomieniu – program potrzebuje zaledwie 6 MB na dysku twardym – zobaczymy okno, w którym mamy kilka opcji do wyboru.

Najważniejsze, że na górze dokładnie widać nasz adres IP, co pozwoli ocenić efekt naszych działań. Klikając Hide IP otrzymujemy nowy adres, przydzielany z puli odpowiedniej dla danego kraju. Co istotne, gdy klikniemy Stop Hide a następnie znów Hide IP zostanie przydzielony nowy adres IP.

Możemy również wybrać kraj z którego pozyskać IP, ale w przypadku akurat tej aplikacji brak jest możliwości zdecydowania się na Polskę. Co istotne – program potrafi zmieniać IP na przykład co dziesięć minut, co ma znaczenie w przypadku konkretnych działań, jakie chcemy uzyskać z pomocą tego typu oprogramowania.

Programów, takich jak Platinum Hide IP jest znacznie więcej, możemy wypróbować też chociażby Free Hide IP, a ich zasada działania jest podobna, zresztą rozmaite opcje również. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno to jak i wcześniej opisane proxy nie są ‘’prawdziwą’’ zmianą adresu IP, jednakże powodują mniej więcej zbliżony rezultat.

Najszybsze rozwiązanie na to jak zmienić ip! Podłącz się do innej sieci!
Najszybsze rozwiązanie na to jak zmienić ip! Podłącz się do  innej sieci!
Created by Jscreationzs

To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie mamy do dyspozycji próbując uzyskać inny adres IP. Kolejna opcja to podłączenie się do niezabezpieczonej sieci. Taka droga jest dostępna przede wszystkim w mieście – wystarczy tylko mieszkać w sąsiedztwie jakiegoś baru, kawiarni pubu czy innego tego typu miejsca, które nieodpłatnie oferuje dostęp do Internetu.

Jeśli nasz karta sieciowa jest odpowiednio mocna – możemy połączyć się z taką siecią, o ile tylko pozwala na to regulamin, aby następnie korzystać niej posiadając już oczywiście nowy adres IP. To rozwiązanie ma jednak tyle samo zalet, co wad. Przede wszystkim – niektóre z otwartych sieci mają zaznaczone, że wolno ich używać, jedynie będąc gościem danego lokalu.

Nawet jeśli nasz komputer – chociażby laptop – widzi taką sieć, korzystanie z niej może być niezgodne z regulaminem. Chcąc mieć pewność, że wszystko gra najlepiej omówić tego typu kwestie z właścicielem. Jeśli jesteśmy na przykład stałym klientem kawiarni czy pubu – nie powinno być problemu z możliwością korzystania z adresu IP także w domu.

Jak zmienić IP? Możemy też spróbować jeszcze innej metody. Jeśli ktoś w naszym bloku posiada zabezpieczoną sieć bezprzewodową – stosunkowo łatwo sprawdzimy kto to jest. Po uzgodnieniu szczegółów być może sąsiad pozwoli nam skorzystać ze swojej sieci – a tym samym posiadać inne IP – jeśli my zrobimy to samo dla niego? Wbrew pozorom nie jest to zła metoda, tym bardziej jeśli my chcemy chociażby obejrzeć film w Internecie, a on – pobrać jakieś pliki. Taka swoista zamiana jest wtedy korzystna dla obu stron.

Wszystko to wciąż nie wyczerpuje puli możliwości zmiany adresu IP. Kolejna opcja, o której wiele osób zapomina, a jest wyjątkowo prosta to po prostu wizyta w centrum handlowym czy też innym miejscu, gdzie znajduje się darmowy dostęp do Internetu. Przypomina to nieco wcześniej opisaną metodę z podłączeniem z własnego mieszkania, jednakże tutaj nie musimy martwić się o regulamin czy umawiać z właścicielem danego przybytku. To także rozwiązanie, jeśli w okolicy naszego mieszkania nie znajduje się żadna sieć bezprzewodowa z otwartym dostępem.

Chcesz skutecznie dowiedzieć się jak zmienić ip Przeglądarka internetowa Tor jest odpowiedzią na Twoje pytania.

Chcesz skutecznie dowiedzieć się jak zmienić ip?
Created byphotoraidz

Kolejna z opcji to specjalna przeglądarka internetowa. To stosunkowo skuteczne rozwiązanie korzysta z sieci Tor, co pozwala nam na anonimowe połączenie z Internetem. Aby lepiej zrozumieć, jak to działa – na początek wyjaśnimy czym sieć Tor w ogóle jest. Otóż mamy tu do czynienia z The Onion Router, czyli po polsku siecią cebulową, zwaną tak z uwagi na trasowanie cebulowe drugiej generacji. Nazwa wynika z faktu, że Tor dokonuje wielowarstwowego szyfrowania komunikatów, jakie przesyła, czyli przypomina niejako cebulę – warzywo złożone z wielu warstw. Najprościej mówiąc – sieć tego typu uniemożliwia analizę ruchu użytkownika, a tym samym jest w zasadzie w stu procentach anonimowa. W zasadzie, bo oczywiście odpowiednie służby będą potrafiły wyśledzić zwłaszcza mniej wprawną osobę korzystającą z tego typu rozwiązania, ale do celów takich, jak korzystanie z innego IP – Tor wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak zmienić IP? To wszystko brzmi jednak stosunkowo skomplikowanie i dla przeciętnego użytkownika będzie stanowić trudność, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego oprogramowania i jego dalsze skonfigurowanie. Można to jednak znacznie uprościć, ściągając Tor Browser Bundle. Kolejne kroki opisują dalsze sposoby postępowania.

1. Przechodzimy do strony https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

a następnie klikamy na Download. Stąd wybieramy wersję w języku polskim. Możemy pobrać plik nie tylko dla systemu operacyjnego Windows, ale i dla Linuksa oraz Maca.

2. Po pobraniu wypakowujemy program, a następnie uruchamiamy plik Start Tor Browser. W niektórych wersjach systemu będzie widoczny jako Start Tor Browser.exe.

Chcesz skutecznie dowiedzieć się jak zmienić ip?

3. Zobaczymy okno, w którym widoczny jest pasek postępu i konfiguracja. Ten po chwili dojdzie do końca.

4. Całość wieńczy komunikat Połączony z siecią Tor.

Połączony z siecią Tor.

5. Teraz musimy jeszcze poczekać parę chwil, aż otworzy się specjalna przeglądarka, czyli Tor Browser.

6. Następnie sprawdzamy nasz adres IP według sposób opisanych wyżej. Możemy się przekonać, że Twój adres ip zmienił się, co należy uznać za rezultat jak najbardziej pożądany.

tor

Co istotne, taka przeglądarka jest w wersji portable, czyli przenośnej. Oznacza to, iż nie wymaga instalacji, a to sprawia, że możemy przenosić ją pomiędzy komputerami – chociażby na pendrivie. Minusem korzystania z sieci Tor jest znacznie wolniejsze działanie. Tym samym pobieranie chociażby plików może być utrudnione. W zamian jednak otrzymujemy w zasadzie pełną anonimowość. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na przykład na temat tego, możemy przejrzeć specjalnie przygotowaną stronę, której link pokazuje się po uruchomieniu Tor Browser, aby jeszcze lepiej ukryć naszą obecność w sieci. Jednakże do podstawowych działań wystarczy nam to, co zostało opisane wcześniej.

Powyższe sposoby na to jak zmienić ip nie działają? Zmień dostawcę usług internetowych!

Jak zmienić IP
Created by Cool Design

Istnieje jeszcze jeden sposób, który pozwala na zmianę adresu IP, jest on jednakże najbardziej radykalny. Jeśli z jakichś przyczyn jesteśmy zmuszeni do całkowitego i trwałego pozbycia się dotychczas posiadanego zbioru cyferek i kropek – a ISP nie umożliwia nam zmiany – zmienimy dostawcę usług internetowych. Może to być dobre rozwiązanie w trudnych przypadkach, zwłaszcza, gdy mamy umowę na czas nieokreślony.

Jak zmienić IP? Podsumowując należy stwierdzić, iż sposobów jest naprawdę bardzo wiele, a jeśli jeden z nich zawiedzie lub jest niewystarczający – zawsze możemy sprawdzić kolejny. Niektóre z zaprezentowanych możliwości są trudniejsze, inne nie wymagają wiele czasu i poświęcenia, aby osiągnąć pożądany efekt. Jeśli któraś z metod nie zadziała – po prostu spróbujmy następnej. Jedynie w bardzo ograniczonej liczbę przypadków wszystkie okażą się zawodne. Stosując powyższe rady na pewno uda nam się zmienić nasz adres IP.

Oceń post

4 komentarze

  1. Po co się męczyć z takim zmienianiem IP, skoro można zrobić to za pomocą darmowego dodatku? download.net.pl/jak-zmieniac-adres-ip-z-poziomu-chrome-i-firefox/n/4955/ Są dostępne zarówno do Google Chrome jak i Mozilla Firefox. Szybko i skutecznie można sobie IP zmienić do woli 😉

  2. Na proxsiaka nie działa, nie da się wpisać. Program „widzi” napis „proxy” i odrzuca. Lista proxy do luftu a nl holenderskie pedzie nie działają.

  3. Na proxsiaka nie działa, nie da się wpisać. Program „widzi” napis „proxy” i odrzuca. Lista proxy do luftu a nl holenderskie powoli działaja albo wcale…mulą

Zostaw komentarz