aktualizacje

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7Liczba osób, która szuka informacji na temat tego jak skutecznie wyłączyć aktualizacje systemu Windows 7 przekracza próg tysiąca osób na miesiąc. Przyzwoity wynik i mam nadzieje, że wśród tych użytkowników szukających odpowiedzi, znajdują się również osoby, które posiadają oryginalną kopię systemu Windows 7. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i wykonasz odpowiednie kroki dotyczące tego jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 –  zastanów się. Aktualizacje pełnią funkcję zabezpieczającą system, posiadają najnowsze definicje filtrów, szkodliwych łączy, zapewniają dodatkową wydajność oraz stabilność  wewnątrz środowiska systemu Windows.Czy chcesz, aby Twój system operacyjny funkcjonował bezpieczne w internecie, bez krytycznych poprawek, które rekomenduje Microsoft  Jeśli jesteś zmuszony do wykonania tej czynności, pamiętaj o tym, aby co jakiś okres czasu ręczne wykonać kompletną, aktualizację systemu. Doskonale wiem o tym, że komunikaty są uciążliwe i notorycznie. Częstotliwość powiadomień instalacji dodatkowych funkcji systemu, nie każdemu odpowiada. Jednak skoro już wiesz, co możesz stracić przedstawiam gotowe rozwiązanie problemu – Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7. Jeśli jesteś gotowy na podjęcie takiej decyzji, polecam najpierw zaopatrzyć się w aktualizację – Service Pack 1 a następnie podążyć niżej opisaną ścieżką.

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 – Część Pierwsza

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 - Część PierwszaNie wnikam w to jaki jest powodów  dla którego chcesz pozbyć się automatycznych aktualizacji, choć stawiam, że jest to po prostu nielegalne oprogramowanie. W obecnej sytuacji materialnej w jakiej znajduje się większość Polaków ( dziękujemy ukochany ZUS’sie) jest to całkowicie zrozumiałe i naturalne. Użytkownicy szukają wszelkich możliwych rozwiązań pozyskania płatnych programów nieodpłatnie 😉 Przejdźmy do meritum sprawy, czyli jak wyłączyć aktualizacje Windows 7.

 • Przejdź do – Panelu sterowania

jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Następnie w zależności od ustalonego widoku (proponuje Małe ikony) , znajdź oraz kliknij – Windows Update. Jeśli masz problemy z odnalezieniem tych ustawień, skorzystaj z skrótu klawiszowego Control + F.

Windows Update

Strona główna funkcji – Windows Update, przedstawia się następująco

Windows Update

Przejdź do – Zmień ustawienia 

Zmień ustawienia

Z rozwijanej  listy menu wybierz – Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)

Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)

Jeśli chcesz mieć pewność, że żadna aktualizacja nie zostanie automatycznie pobrana, odznacz wszystkie rekomendowane ustawienia Microsoft’u. Pamiętaj jednak, że podejmujesz ogromne ryzyko surfując w sieci, bez aktualnych, krytycznych poprawek oraz nakładek systemu operacyjnego Windows.

rekomendowane ustawienia Microsoft'u

Potwierdź swój świadomy wybór, naciskająć – OK

7

Ostatnią czynnością, jaką pozostało wykonać, jest kolejne potwierdzenie swoich zamiarów – OK

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 – Część Druga

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 - Część Druga

Czy wiesz, że podczas pracy w systemie operacyjnym, cały czas pracują aktywne usługi w tle? Jedną z nich zainteresuje Cię szczególnie, ponieważ dotyczy wykrywania, pobierania oraz instalowania aktualizacji systemu. Dodatkowo jest powiązana z funkcją API Windows Update Agent (WUA) odpowiadająca za aktualizacje programów stworzonych przez Microsoft. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyłączyć aktualizacje Windows 7, musisz to koniecznie sprawdzić.

Przejdź ponownie do – Panelu sterowania

Panelu sterowania

Proponwałem wcześniej skorzystać z widoku według : Małe ikony. Jeśli ustawiłeś również tą samą perpektywę widoku ikon, masz trzy, proste wyjścia.

 • Przejdź do – Narzędzia AdministracyjneUsługi
 • Szukaj w Panelu sterowania – Usługi – Wybierz
 • Polecenie uruchom – services.msc

Narzędzia Administracyjne

Przystawka Usługi posiada szereg przypisanych funkcji i pełni ważną rolę w systemie operacyjnym Windows. Wyświetla stany, opisy poszczególnych usług. Eksportuje poszczególne informacje. Najważniejszą w tej sytuacji funkcją jest włączanie i wyłączanie usług dla konkretnego profilu sprzętu.

 • Znajdź – Windows Update (Skorzystaj z klawisza – W )

Windows Update-usługi-systemu-windows

Jak wyłączyć aktualizacje w Windows 7? Ostatnią czynnością jaką musisz wykonać jest naciśnięcie prawego przycisku myszy i świadome, kliknięcie – Zatrzymaj.

Jak wyłączyć aktualizacje w Windows 7

 

Oceń post

4 komentarze

 1. I jest mały problem:)

  Bo wchodząc do windows update niemam praktycznie zadnej opcji…
  nic nie moge zrobić a w usłusze services niemam usługi windows update 🙁 jakies sugestie? a powód dość banalny (ostatnia aktualizacja wywala mi kompa i musze ciagle przywracac system…)

 2. Nie działa .Pomimo zastosowanych tu sposobów , przy wyłaczeniu komputera instalują się jakieś aktualizacje a po następnym uruchomieniu komputera czarny ekran .Przywracanie systemu pokazuje że ostatnia operacja to odinstalowanie pakietu językowego.

 3. Witam. Jestem zaskoczony radą, by nie wyłączać aktualizacji. W PC stacjonarnym lub jak kto woli w Tower też mam W7 jak w laptopie. W Tower na pewno coś się też aktualizuje ale ja nic o tym nie wiem a w laptopie przy każdym zamykaniu systemu jest informacja by nie zamykać i nie wyłączać bo będzie np; 112 aktualizacji. I tak zawsze. I co parę dni trzeba lapka czyścic bo nie może się ruszyć. Nie chcę szkodzić swoim urządzeniom ale takich poczynań nie kumam

Zostaw komentarz