Jak ustawić stronę startową? Chrome/Firefox/Safari/Internet Explorer

 

Jak ustawić stronę startową?


Strona startowa (Home Page) jest pierwszą stroną jaka otwiera się w Twojej przeglądarce internetowej automatycznie po włączeniu.Warto zastanowić się nad tym, jak wykorzystać tak intensywnie uczęszczanie miejsce. Jak ustawić stronę startową?

Dzięki statystykom zamieszczonym na witrynie internetowej StatCounter(GlobalStats) doskonale wiedziałem z których przeglądarek najczęściej korzystają Polscy internauci.Znając takie informacje, które odnosiły się do przedziału czasowego 2012-2013, stworzyłem poradnik zawierający rozwiązania dla najpopularniejszy przeglądarek użytkowych w Polsce. Statystyki były do przewidzenia i na pierwszym miejscu znajduje się popularny, uwielbiany przez wielu lisek (podobno jest to czerwona panda ). Oczywiście zamieściłem również rozwiązania dla innych przeglądarek, m.in Internet Explorer, Google Chrome oraz Safari. Jeśli trafiłeś na tą stronę z powodów poszukiwania konkretnych informacji, trafiłeś na odpowiednie miejsce. Postaram się zapewnić Ci dawkę kompletnej wiedzy na temat ustawiania stron domowych.Dodatkowo podsunę wpisy, powiązane z usuwaniem wyszukiwarek, które automatycznie instalują się jako strony startowe i są to pewnego rodzaju wirusy, które warto usunąć. Skorzystaj z listy menu, znajdującej się poniżej, aby płynniej poruszać się po całym wpisie. Miłej lektury!

  1.  Internet Explorer
  2.  Mozilla FireFox
  3. Google Chrome 
  4.  Safari

Jak ustawić stronę startową dla Google Chrome?

Jeśli chcesz w prosty sposób ustawić swoją ulubioną stronę startową w przeglądarce Google Chrome, skorzystaj z tego skutecznego rozwiązania, które znajduje się poniżej.W aktualnej wersji Chrome (29.0.1547.76) wydanej 18 Sierpnia 2013 na stronie głównej pojawiają się miniaturki (thumbnail) najczęściej odwiedzanych witryn internetowych. Jeśli chcesz to zmienić, musisz skorzystać z opcji znajdujących się w ustawieniach Chrome’a.

Przejdź tam, naciskając – Dostosowywanie i kontrolowanie Chrome (trzy paski w prawym górnym rogu)

Jak ustawić stronę startową dla Google Chrome

Następnie wybierz z menu – Ustawienia

Ustawienia

Diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku wypełnij kwadrat obok funkcji – Pokaż przycisk strony startowej

Pokaż przycisk strony startowej

Obok standardowej propozycji Google’a znajduje się opcja – Zmień

standardowej propozycji Google'a znajduje się opcja - Zmień

W polu tekstowym, wpisz swoją ulubioną stronę startową. Jak widać moją ulubioną stroną jest wirtualny wojownik 😉

Potwierdź swój wybór – OK

Jak zauważysz w polu służącym do wpisywania adresu strony, pojawi się obok ciekawa ikonka, prezentująca domek z kominkiem :

prezentująca domek z kominkiem :

Możesz z niej śmiało skorzystać.Jest to typowy skrót do strony głównej.Jeśli chcesz poznać inne ciekawe skróty klawiszowe, zapraszam.

Jak ustawić stronę startową dla Mozilli Firefox?

Ustawienie strony startowej dla tej przeglądarki to bułka z masłem. Zadanie wykonasz w ciągu kilku minut i zrozumiesz w ciągu kilku spojrzeń na zrzuty ekranu, zawarte poniżej. Do dzieła!

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox

Skorzystaj z pomarańczowego przycisku – Firefox

Skorzystaj z pomarańczowego przycisku - Firefox

W polu strona startowa, wpisz swoją ulubioną witrynę internetową.

Jak uruchomić jednocześnie kilka stron startowych w Firefox’ie?

Jeśli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem i chcesz otworzyć na początku ładowania się przeglądarki kilka stron internetowych jednocześnie, tutaj znajdziesz rozwiązanie.Jest to również bardzo proste i wymaga jedynie odseparowania dwóch, bądź kilku stron interntowych znakiem |

Przedstawie na tym zdjęciu jak powinno to być wykonane poprawnie, by uruchamiały się jednocześnie dwie strony.

Jak uruchomić jednocześnie kilka stron startowych w Firefox'ie?

https://wirtualny-wojownik.pl|http://google.pl

Jak ustawić stronę startową dla Safari?

Propozycji od potężnej korporacji jaką jest Apple, nie mogłem zlekceważyć i również podjąłem się opisania poradnika na ten temat.Szczególnie, że jest to łatwe i sprowadza się do wykonania kilku, prostych kroków.Na potrzeby tego artykułu, zaopatrzyłem się w najnowszą wersję Safari 5.1.7. na której przedstawię instrukcję krok po kroku.

Chcesz utworzyć stronę startową szybciej? Skorzystaj z skrótu klawiszowego „ctrl + , ” który przekieruje Cię do ustawień przeglądarki. Dzięki temu, możesz z góry przeskoczyć o kilka kroków dalej. Wystarczy, że podążysz wzrokiem za tekstem stworzonym poniżej !

Otwórz swoją przeglądarkę – Safari

 

Jak ustawić stronę startową dla Safari?

 

Następnie skorzystaj z ikonki (koło zębate) w prawym górnym rogu, przedstawionej na zamieszczonym zrzucie ekranu poniżej. Ikonka pozwala rozwinąć menu z ogólnymi ustawieniami Safari

 Ikonka pozwala rozwinąć menu z ogólnymi ustawieniami Safari

 

Z listy menu wybierz – Preferencje

Preferencje

Ostatnią czynnością jaką musisz wykonać jest ustalenie swojej strony domowej. Dokonaj tego w odpowiednim miejscu, spójrz na obrazek poniżej.

jak ustawić stronę startową safari

Możesz również skorzystać z opcji – Ustaw na bieżącą stronę, jeśli znajdujesz się aktualnie na swojej ulubionej stronie.

Jak ustawić stronę startową dla Internet Explorer 11?

Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera gratuluje cierpliwości oraz odwagi. Nie tworzę tego tekstu po to, aby nakłaniać kogoś do zmiany programów z których korzysta, więc wybacz mi, jeśli nie uzasadnię zdań wypowiedzianych na początku tego pod punktu. Przechodząc do meritum sprawy.

Otwórz przeglądarkę internetową – Internet Explorer

Następnie skorzystaj z skrótu klawiszowego – Alt + X

jak ustawić stronę startową internet explorer

Z prawej strony otworzysz menu kontekstowe, wybierz z niego – Opcje internetowe

Z prawej strony otworzysz menu kontekstowe, wybierz z niego – Opcje internetowe

Jak widać doskonale na pierwszy rzut oka, ostatnią czynnością ustawienia strony głównej jest wpisanie adresu w odpowiednio stworzonym do tego oknie. Nie zapomnij potwierdzić zmiany, które dotychczas zastosowałeś przyciskiem – Zastosuj

Jak usunąć stronę startową typu delta search, v9, babylon?
virus
Created by renjith krishnan

W końcu w Twojej głowie powstała tak ogromna nie chęć do nachalnych ,komercyjnych wyszukiwarek, które bez Twojego pozwolenia zainstalowały się w przeglądarce? Prawidłowo! Jesteś w odpowiednim miejscu i czasie, aby się z tym uporać.

Osoby odpowiedzialne za tworzenie tego typu wirusów stale rozwijają swoje produkty, by Twoja przeglądarka generowała ruch na ich stronach. Odbywa się w ten sposób zaciekła wojna pomiędzy wyszukiwarkami zdobywającymi na siłę swoich użytkowników a znaną, popularną i stabilną wyszukiwarką od Google’a. Jeśli padłeś ofiarą i Twój system został zainfekowany, lista, którą przedstawię powinna rozwiać wszelkie wątpliwości i nakierować Cię na odpowiednią, skuteczną ścieżkę. Dodatkowo dowiesz się, jak wyeliminować na przyszłość tego typu infekcje.

Nazwa Twojego wirusa może nieco odbiegać od tych, które są na tej liście. Jednak nie musisz się obawiać, rozwiązanie, które zostało przedstawione, kryjące się pod nazwą – Delta Serach nawiązuje do większości tego typu zagrożeń i skutecznie eliminuje ich pokrewieństwo z rodziny wirusów.

Lista aktualnie opisanych zagrożeń :

Imponująca strona startowa! Geek Style!
geek
Licensed by flickr

Hmm.. nie potrafiłem się powstrzymać, aby nie opisać tej możliwości. Znalazłem w sieci delikatnie zmodyfikowaną wersję wyszukiwarki plików graficznych od Google’a. Osobiście przypadła mi niesamowicie do gustu, jednak podobno projekt nie jest już wspierany przez firmę z Mountain View, więc można go wykorzystać w zupełnie innym celu. Najlepszym pomysłem na który wpadłem, jest po prostu tej strony startowej w miejscach publicznych i oglądanie reakcji użytkowników. Lata wstecz udało mi się również, wkręcić znajomych z rodziny, że to wirus 😉 Link do strony startowej, którą cały czas mam na myśli znajdziesz tutaj 

Google Sphere

Chcesz wywołać na kimś ogromne wrażenie? Sztuczka sprawdza się świetnie i potrzebujesz kolejnych propozycji? Nie ma żadnego problemu, trzymaj :

Google Gravity

Tym razem jest to Google Gravity, który spowoduje, że cała wyszukiwarka runie w prost na sam dół strony. Gorąco polecam, efekt gwarantowany!

Zupełnie odwrotnym efektem, jest Google Space, które pływa po całym ekranie.

Google Space

Alternatywne propozycje stron domowych, które zwiększają produktywność na samym starcie!
strona startowa
Created by Thomas O’Neil

All my Faves

Strona domowa, która wyróżnia się ogromnymi możliwościami. Głownie jest propozycja dla osób, które uwielbiają mieć dostęp do informacji z jednego miejsca. Przejrzysta lista stron internetowych, posegregowana oraz umieszczona w odpowiednich kategoriach tematycznych. Wielkim plusem jest możliwość utworzenia konta oraz skonfigurowania swojej własnej listy ulubionych witryn internetowych. Jeśli ktoś sporo porusza się po sieci i chce mieć miejsce z którego może zacząć, allmyfaves to właściwy wybór. Czy warto zastanawiać się jak ustawić stronę startową, skoro można mieć wszystkie najpopularniejsze strony w jednym, przejrzystym miejscu? Ostrzegam jest to pożeracz czasu. Dodatkowo zdarzały mi się niecelne kliknięcia (miss click) Logotypy witryn są moim zdaniem za blisko, ale to już kwestia gustu.

About:blank

Przez długi okres czasu to była moja ulubiona strona startowa. Czyli czysta, pusta, biała strona. Ładuje się niesamowicie szybko, nie odciąga uwagi i spełnia swoją funkcję. Korzystając z szybkiego wyszukiwania informacji (pasek adresu Google’a) nie musiałem ustawiać strony startowej wyszukiwarki. Zyskałem kilka sekund i mogłem cieszy się efektywnym, szybkim otwarciem przeglądarki internetowej. Rozwiązanie gorąco polecam, sprawdza się w praktyce. Szczególnie dla osób, posiadający starszy sprzęt komputerowy oraz ograniczony dostęp do szybszego łącza. Dodatkowo możesz ustawić tego typu stronę w telefonie, unikniesz zmarnowania pakietów danych.

 Symbaloo

Niesamowicie ogromne wrażenie wywarła na mnie witryna symbaloo, która również została stworzona po to, aby pełniła funkcję strony domowej(startowej).Bardzo mi się podoba wygładzony design kafelek zastosowanych na środku witryny. Przewodnik w kilka minut, przeprowadzi cię przez proces konfigurowania tej strony startowej. Sprawdź jak prezentuje się ciekawa, alternatywna propozycja do iGoogle. Który zostaje wycofany z dniem 1 listopada 2013 roku.

Szukasz dodatkowych, ciekawych propozycji stron startowych? Kilka odmiennych propozycji do wyżej przedstawionych serwisów znajdziesz tutaj :

 


Oceń post

3 komentarze

  1. Dużo informacji o stronach startowych, wpis na pewno przydatny każdemu użytkownikowi internetu. Ciekawa sprawa to Symbaloo, wcześniej znałem tylko podobne strony Google muszę się temu bliżej przyjrzeć wygląda zachęcająco 🙂

    • Głównie w tym celu został stworzony, aby w prosty, skuteczny i przyjemny sposób przedstawić problem ustawiania stron startowych 😉 Korzystałem przez pewien czas z Symbaloo, dlatego poleciłem! 🙂 Naprawdę fascynujący design, przynajmniej mi przypada do gustu 😉 Ciesze się, że spowodowałem burzę mózgów – hehe 😉 Jak coś znajdziesz ciekawego, to daj znać !

  2. W FF można również ustawić stronę startową wchodząc w about:config
    Mimo wszystko, artykuł pierwsza klasa i opisuje dokładnie wszystko to co powinien wiedzieć każdy użytkownik wyszukiwarek internetowych. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz