Jak podłączyć komputer do telewizora

Jak podłączyć komputer do telewizora?

Chciałbyś grać w ulubione gry, oglądać filmy lub przeglądać zdjęcia w rodzinnym gronie na dużym ekranie? Twój PC-et posiada ogromny monitor a i tak chciałbyś czegoś więcej? A może masz już dosyć niewielkiego ekranu laptopa? Ja i Ty doskonale wiemy, że nic nie zastąpimy kilkudziesięciocalowego telewizora stojącego w salonie, przed którym wygodnie możesz wyciągnąć się na kanapie.

Twój sprzęt komputerowy oczywiście nie zamieni się magicznie w ogromny TV, ale Wirtualny Wojownik przygotował specjalnie dla Ciebie zestaw prostych porad jak podłączyć komputer do telewizora i zapewnić sobie oraz najbliższym optymalne warunki oglądania!


W dzisiejszym poradniku omówimy krok po kroku najważniejsze zalety tego rozwiązania oraz wszystkie możliwości, które masz przed sobą. Kabel VGA, HDMI czy może bezprzewodowy przesył? Problemy z wyświetlaniem obrazu lub brak odpowiedniego sprzętu? Nie martw się – na wszystkie i wiele innych pytań zaraz postaram się udzielić odpowiedzi. Tyle tytułem wstępu, nie przedłużam więc i lecimy!

Dlaczego powinieneś podłączyć komputer do telewizora? Najważniejsze zalety

warto-podlaczyc-komputer-do-telewizora
By Boians Cho Joo Young

Po pierwsze. Dlaczego miałbyś chcieć łączyć swój komputer z telewizorem? Tak jak wspominałem we wstępie niesie to ze sobą wiele zalet. Wyobraź sobie, że Twoja ulubiona strzelanka, gra sportowa lub samochodowa przenosi się z 15-calowego ekranu na 40 calowy. Nie dość, że możesz czerpać pełnymi garściami z możliwości nowoczesnych silników graficznych to jednocześnie zrobisz ogromne wrażenie na swoich znajomych i zapewnisz sobie oraz im niekończące się godziny wspaniałej rozrywki.

Możesz na to spojrzeć również z całkowicie innej strony. Właśnie ściągnąłeś film, który od dawna chciałeś obejrzeć. W jaki niby sposób cała Twoja rodzina ma skumulować się dookoła ekranu niewielkiego laptopa lub trochę większego monitora PC-ta, aby z przyjemnością i rozkoszą odbyć ten wyjątkowy seans w gronie najbliższych?

Telewizor pełniący rolę ekranu komputerowego sprawdzi się idealnie także podczas przeglądania zdjęć z ostatnich wakacji, weekendowego wypadu w góry lub wspólnej imprezy. Odpal pokaz slajdów, rozsiądź się wygodnie, złap w rękę jakąś przekąskę i ciesz się najwyższą jakością obrazu i wyśmienitą rozdzielczością.


Liczba możliwości jest naprawdę nieograniczona. To tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy w jaki sposób wykorzystasz stary poczciwy telewizor do interakcji ze sprzętem komputerowym. Coraz bardziej zainteresowany? Chciałbyś wreszcie dowiedzieć się jak podłączyć komputer do telewizora? W takim razie lecimy dalej!

Jak podłączyć komputer do telewizora, czyli omawiamy najpopularniejsze możliwości

poprawne-podlaczenie-pc-do-tv
ePublicist

Zanim ostatecznie poznamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie jak podłączyć komputer do telewizora poznajmy możliwości, które mamy. Przed zintegrowaniem tych dwóch urządzeń musisz dowiedzieć się jakim sprzętem dysponujesz, czy podłączenie będzie w ogóle możliwe a jeżeli tak to jakie kable okażą się niezbędne.

Zacznijmy od samego telewizora. Jeżeli swoje czarne pudło kupowałeś kilka lat temu wtedy w Twoim salonie najprawdopodobniej stoi płaski LCD lub plazma. W ich przypadku podłączenie sprzętu komputerowego jest najmniejszym problemem – zazwyczaj posiadają wszystkie cyfrowe wejścia, przejściówki i niezbędne kable. Nie będziesz więc potrzebował żadnego zewnętrznego sprzętu ani magicznych mocy, aby obraz komputera nagle pojawił się na TV. Jeśli jednak telewizor pamięta wczesne lata Twojego dzieciństwa, wtedy sprawa delikatnie mówiąc zaczyna się komplikować. Niestety jesteś zmuszony zainwestować w konwerter. Nie zniechęcaj się jednak w tym miejscu! Urządzenie jest niewielkie, tanie i znajdziesz je w pierwszym lepszym sklepie z akcesoriami elektronicznymi i telewizyjnymi! Ostatnio sprezentowałem rodzicom taki za niespełna 70 złotych. Jeszcze tańszą alternatywą jest zakupienie kabel przenoszący obraz oraz sygnał pomiędzy starymi telewizorami i komputerem za 25 złotych! Całość działa naprawdę bez większych zastrzeżeń i pomimo chińskiej produkcji jeszcze ani razu mnie nie zawiódł.

Ostatnia rzecz, która interesuje nas w tym momencie to rodzaj dostępnych połączeń. VGA, DVI, HDMI – pełno oznaczeń, jeszcze więcej wejść. Do czego jednak tak naprawdę służą? Zanim dowiemy się jak podłączyć telewizor do komputera wyjaśnię Ci wszystkie najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

S-VIDEO

s-video
Wikimedia Creative Commons

Jeszcze kilka lat temu była to jedna z najpopularniejszych metod podłączenia komputera do telewizora ponieważ kable S-Video były jednymi z najtańszych i każdy PCet oraz laptop (nie wspominając już o pokaźnym zestawie wejść TV) posiadał odpowiedni port. Obecnie jednak często znaleźć je w nowszych komputerach – telewizory nadal w większości przypadków posiadają odpowiednie wejście.

Chciałbym, abyś zapamiętał, że istnieją dwa rodzaje kabli S-Video. 4-pinowe oraz 7-pinowe (pin to metalowa wypustka znajdująca się wewnątrz przejściówki kabla. Bardzo łatwo je zauważyć i policzyć). Większość komputerów posiada wejścia 7-pinowe – jeżeli TV wyposażony jest w port z 4 pinami wtedy niestety będziesz musiał poszukać innego kabla lub tak jak wspomniałem wcześniej zainwestować w adapter.

Jakość wyświetlania obrazu przesyłanego poprzez kabel S-Video jest zadowalająca jednak nie powala na kolana. Jeżeli zależy Ci na super-hiper-kosmicznej jakości wtedy odradzam to rozwiązanie. Porty S-Video nie posiadają jednocześnie wsparcia dla przesyłu dźwięku – albo rezygnujesz z fonii albo zaopatrujesz się w osobny kabel, który będzie odpowiadał za jej transfer.

VGA

VGA
Wikimedia Creative Commons

VGA to podobnie jak S-Video jeden z najpopularniejszych kabli, które znajdują zastosowanie w telewizorach i komputerach (przede wszystkim tych drugich). Kabla tego nie da się pomylić z żadnym innym – duża końcówka, wypustka w kształcie owalnego trapezu z wyraźnie zarysowanymi pinami i dwie śrubki pozwalające na pewniejsze i bezpieczniejsze umieszczenie gniazda w porcie.

VGA na pewno gwarantuje lepszą jakość niż S-Video. Dodatkowo jest jeszcze tańszy! Niestety po raz kolejny możesz zapomnieć o wsparciu dla przesyłu dźwięku. Czy istnieją więc nowocześniejsze i transferujące zarówno fonię i obraz rozwiązania? Oczywiście, że tak – właśnie do nich zmierzamy 😉

DVI

DVI
Wikimedia Creative Commons

DVI to skrót od standardu Digital Visual Interface, gdzie słówko digital (cyfrowy) jest rozwiązaniem całej zagadki. Cyfrowy przesył sygnału to gwarancja zdecydowanie lepszej jakości niż ta oferowana przez przejścia S-Video oraz VGA. Oczywiście Twój komputer oraz telewizor będą potrzebowały odpowiednich portów. O ile praktycznie każdy współczesny PCet i laptop wyposażony jest we właściwe otwory to telewizor musi należeć do tych z półki HDTV. W innym przypadku możesz zapomnieć o odbiorze sygnału.

Jeszcze dosyć niedawno kable te były dosyć drogie jednak obecnie kupimy je od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych (oczywiście jeżeli nie jesteś audiofilem, który potrzebuje złotych lub tytanowych drutów do przesyłu dźwięku!).

Problem pojawia się w przypadku ich dokładnego rozróżnienia. Możesz trafić bowiem na kable DVI-I (typu single link), DVI-I (typu dual link), DVI-D (typu single link), DVI-D (typu dual link) oraz DVI-A. Czemu więc zawdzięczają swoją popularność? Przede wszystkim dobremu jakościowo przesyłowi sygnału oraz wsparciu dla transferu analogowego (VGA).

HDMI

HDMI
Wikimedia Creative Commons

Jeżeli coś nazywa się High-Definition Multimedia Interface to na pewno musi działać dobrze! 😉 Najwyższa jakość obrazu, o której nawet nie śniłeś – oczywiście jeżeli posiadasz telewizor HD. Pomimo tego, że standard HDMI jest obecnie niezwykle popularny trochę starsze laptopy nadal mogą nie posiadać wbudowanego portu. Na całe szczęście jest kompatybilny z portami DVI (przejściówkę kupisz praktycznie wszędzie).

Większym problemem może być cena. Kable HDMI cały czas należą do jednych z najdroższych. Oczywiście możesz zainwestować w bardzo tanie alternatywy, cierpi na tym jednak jakość obrazu oraz dźwięku.

Żeby nie było za łatwo kable HDMI dzielą się na kilka typów (klasa od A do E) różniących się takimi opcjami jak jakość dźwięku, obsługa obrazu 3D, wsparcie dla rozdzielczości 4K, dostęp do ethernetu, itd.

Muszę szczerze przyznać, że pomimo wysokiej ceny jest to najlepsze z dostępnych rozwiązań. Obraz i dźwięk przesyłane są jednym kablem. Jeżeli chcesz więc dowiedzieć się jak podłączyć komputer do telewizora to od razu odpowiadam. Wygodniej się nie da!

DisplayPort

DisplayPort
Wikimedia Creative Commons

DisplayPort to ostatnia z najpopularniejszych możliwości kablowego podłączenia komputera do TV (alternatywą jest kabel Mini-DisplayPort). Kable te powstały jako uzupełnienie kabli HDMI a ich podstawową zaletą jest możliwość wsparcia dla 4 strumieni dźwięku oraz obrazu poprzez jeden kabel. Co to oznacza? Między innymi tyle, że możesz połączyć ze sobą 4 monitory o rozdzielczości do 1920×1200 pikseli lub 2 monitory do rozdzielczości 2560×1600 pikseli!

HDMI oczywiście nadal cieszy się większą popularnością jednak w gniazda DisplayPort coraz częściej wyposażane są produkty Apple, najnowsze tablety od Microsoftu i zaawansowane technologicznie PCty. Jeżeli w ostatnim czasie nabywałeś sprzęt komputerowy wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiada właśnie taki port.

Wirless

Ostatnie z dostępnych rozwiązań to bezprzewodowe (wireless) połączenie sprzętu komputerowego z TV. Czekaj, co? Jak podłączyć komputer do telewizora bez użycia kabli – przecież to niemożliwe! Zanim nadmiernie się podekscytujesz pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych 😉

Twój telewizor spokojnie może wyświetlać obraz z komputera oraz przesyłać dźwięk bez zbędnej plątaniny kabli. Zagadnienie to omówię jednak w dalszej części poradnika.

4 Najważniejsze Porady na początek – spraw by komputer i TV współpracowały!

porady-jak-podlaczyc-komputer-do-telewizora
Created by David Castillo Dominici

Wiem, że już nie możesz się doczekać i chciałbyś się dowiedzieć jak podłączyć komputer do telewizora jak najszybciej. Proszę Cię jednak o jeszcze odrobinę cierpliwości. Zanim zaczniesz gdziekolwiek grzebać przyjmij  ode mnie cztery ważne porady. Wiem, że mogą brzmieć banalnie jednak na pewno ułatwią Ci pracę i zaoszczędzą wielu niepotrzebnych przekleństw 😉

  • Sięgnij po instrukcję telewizora (wiem, że prawdziwy mężczyzna tego nie robi, ale pozwól sobie na wyjątek) i sprawdź jakie dostępne porty się w nim znajdują
  • Sprawdź dokładnie jaki rodzaj portów posiada Twój laptop lub PCet (wszystkie znajdowały będą się na obudowie i są odpowiednio opisane. Zawsze możesz wspomóc się instrukcją)
  • Określ jaki rodzaj kabla będzie niezbędny i czy nie ma potrzeby zastosowania konwertera, o którym wcześniej wspominałem.
  • Wiem, że jakość jest dla Ciebie najważniejsza, ale nie kupuj zbyt drogich kabli. Różnica pomiędzy DVI i HDMI jest tak naprawdę niewielka. Wiem, że producenci kabli chcieliby ukrzyżować za to stwierdzenie w tym momencie jednak taka jest prawda – szczególnie na domowe potrzeby.

OK. Koniec teorii, w końcu możesz zabrać się do działania i dowiedzieć jak podłączyć komputer do telewizora. Wszystko oczywiście wyjaśnione w prostych i przejrzystych krokach!

Twój przewodnik jak podłączyć komputer do telewizora za pomocą kabla

Kiedy wiesz już wszystko na temat kabli, przejściówek, adapterów oraz rodzajów portów znajdujących się w Twoim komputerze i telewizorze możemy przejść do działania. Niestety wiedza ta jest niezbędna, aby wszystko wykonać właściwie i konkretnie. Gotowy? W takim razie lecimy!

  • Zdobądź kabel audio jeżeli jest niezbędny

Większość nowoczesnych komputerów i telewizorów pozwala na przesył dźwięku jednym kablem. W większości przypadków konieczne będzie zastosowanie dwóch niezależnych przewodów. Komputer ma wejście HDMI i kartę dźwiękową obsługującą ten standard? W takim razie nie musisz się o nic martwić?

Wyjście audio w Twoim PCie to jedynie 3,5-milimetrowy jack (najczęściej oznaczony na zielono)? W takim razie potrzebny będzie niezależny kabel dźwiękowy. Możesz jednak skorzystać z tego portu i bezpośrednio poprzez niego podpiąć fonię do telewizora.

  • Wyłącz komputer

Oczywiście możesz pracować na działającym sprzęcie, ale warto uchronić się od ewentualnych usterek, prawda? Każdy może być chojrakiem, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Dlatego warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa!

  • Odłącz monitor od komputera

Kiedy korzystasz z laptopa lub posiadasz nowocześniejszego PCta wtedy krok ten możesz pominąć. Bardziej zaawansowane sprzęty posiadają zazwyczaj kilka portów obsługujących przesył sygnału wideo.

  • Umieść komputer obok telewizora

Pamiętaj, aby komputer stał stabilnie i w takiej odległości od Twojego TV, aby długość kabli była wystarczająca. Nie powinny być napięte mogą bowiem w każdej chwili się wypiąć.

  • Połącz kablem komputer z telewizorem

Pamiętaj, że w tym momencie może być zastosowanie specjalnych adapterów lub przejściówek, o których kilkukrotnie wspominałem. Kiedy wszystko jest przygotowane wtedy jedną końcówkę kabla podpinasz do TV drugą natomiast do sprzętu komputerowego.

W przypadku tym nie ma niestety gotowych i zawsze wykorzystywanych setupów. Te najczęściej spotykane wyglądają jednak następująco:

  • HDMI-HDMI
  • VGA-VGA
  • S-Video-RCA
  • DVI-VGA
  • Połącz komputer i telewizor kablem audio

Krok ten nie dotyczy oczywiście kabli HDMI i nowszych. Jeżeli jednak korzystasz ze starszych rozwiązań wtedy umieść kabel jack (3,5mm) w odpowiednim porcie telewizyjnym (zazwyczaj będzie to wejście 3 RCA AV).

  • Wybierz na telewizorze odpowiednie źródło odbioru sygnału

Na pilocie odnajdź przycisk source pozwalający na zmianę źródła odbioru sygnału. W każdym telewizorze nazewnictwo może się delikatnie różnić, najprawdopodobniej będziesz szukał jednak pozycji o nazwie PC.

  • Uruchom komputer

Jeżeli wszystko poszło po Twojej myśli ekran rozruchu komputera powinien właśnie wyświetlać się na telewizorze!

  • Dostosuj rozdzielczość obrazu jeżeli zajdzie taka potrzeba

Jeżeli podpiąłeś się do telewizora HDTV wtedy przekątna 16:9 może sprawić, że ekran będzie delikatnie ściśnięty. Przejdź do ustawień rozdzielczości swojego telewizora, aby wybrać najbardziej odpowiadającą Ci przekątną.

A może tak… bezprzewodowo? Zapomnij o plątaninie kabli i niepotrzebnych przejściówkach!

 

Opisując wszystkie możliwości podłączenia komputera do telewizora wspominałem o bezprzewodowym przesyle sygnału. Dzięki nowym technologiom współczesne TV oraz sprzęt komputerowy można zsynchronizować ze sobą bez zbędnej plątaniny kabli – cały proces jest prosty i przyjemny a sprzęt stojący w salonie wygląda schludnie i estetycznie. Od razu muszę Cię jednak zmartwić – jak do tej pory nie opracowano jednego i uniwersalnego systemu bezprzewodowego połączenia komputera z telewizorem. Są to rozwiązania wprowadzane przez poszczególnych producentów i przez nich patentowane. To właśnie dlatego oraz z powodu relatywnie wysokich kosztów metoda ta cały czas nie zdobyła sobie większej popularności.

Jeżeli chcesz jednak dowiedzieć się jak podłączyć komputer do telewizora bezprzewodowo oraz jakie są najpopularniejsze możliwości to serdecznie zapraszam dalej!

Apple TV

Jeżeli jesteś posiadaczem komputera z jabłuszkiem wypuszczonego po 2011 roku (MacBook Pro, MacBook Air, iMac albo Mac Mini) możesz bezprzewodowo przesyłać obraz ze swojego komputera do telewizora w jakości Full HD przy wykorzystaniu Apple TV. Jest to niezależne urządzenie kosztujące oryginalnie 99 dolarów. W Polsce ceny zaczynają się niestety dopiero od 300 złotych. Dodatkowo jedynie najnowsze produkty ze stajni Apple wspierają rozwiązanie AirPlay Mirroring co powoduje, że ciężko znaleźć polskie domostwa, które na co dzień korzystają z tej technologii.

Intel Wireless Display

Funkcji dostępnej w komputerach Mac przez wiele lat brakowało w sprzęcie komputerowym od Microsoftu. Na szczęście dla użytkowników Windowsów zmieniło się to w przeciągu ostatnich kilku lat za sprawą zaprezentowania przez Intel technologii WiDi (Intel Wireless Display) pozwalającej na bezprzewodowy przesył obrazu oraz fonii pomiędzy komputerem oraz telewizorem.

Oczywiście jednym z największych minusów technologii WiDi (podobnie jak w przypadku apple’owego AirPlay) jest jej stosunkowa nowość na rynku – jedynie najnowsze PCty i laptopy będą posiadały wsparcie dla rozwiązań zaprezentowanych przez Intela. Jeżeli w najbliższym czasie planujesz zakup nowego sprzętu komputerowego wtedy powinieneś zainteresować się modelem wspierającym tę technologię. Sam przesył sygnału do telewizora obsługującego Full HD jest już natomiast dosyć prosty.

Jak wygląda natomiast sprawa ze strony samego TV? Na rynku dostępnych jest obecnie zaledwie kilka modeli wspierających WiDi. Problem można jednak „obejść” i zakupić specjalny adapter pozwalający na przesył sygnału.

Zestawy bezprzewodowe – jak podłączyć komputer do telewizora bez kabli?

Na pewno zastanawiasz się w tym momencie: „No dobra, ale co mogę zrobić kiedy nie posiadam żadnego z tych nowych urządzeń i w najbliższym czasie na pewno nie wymienię telewizora albo komputera?” Na całe szczęście istnieją rozwiązania alternatywne!

Na rynku dostępne są zestawy bezprzewodowe i adaptery, dzięki którym praktycznie każdy komputer i telewizor da się „zgrać” w celu przesyłania sygnału wireless. Do najpopularniejszych rozwiązań obecnie dostępnych na rynku należą:

  • Veebeam HD – wsparcie dla odtwarzania obrazu w jakości 1080p oraz dźwięku cyfrowego. Niestety, ceny takiego „cacka” zaczynają się od 130 dolarów.
  • Netgear Push2TV – całość działa w oparciu o technologię WiDi i wymaga komputera wspierające Intel Wireless Display. Brak wsparcia dla komputerów Mac. Pozwala jednak na przesył do praktycznie każdego telewizora. Jak z cenami? Chcąc zakupić Netgera Push2TV musisz liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych.
  • Imation Link Wireless HD Audio/Video Extender – wsparcie dla jakości obrazu 720p oraz dźwięku cyfrowego. Do zestawu dołączone jest oprogramowanie DisplayLink instalowane na komputerze (wsparcie dla Mac’ów ora PCtów). Całość cenowo bardzo mocno zbliżona do dwóch poprzedników.
FAQ – czyli najczęstsze problemy – Jak podłączyć komputer do telewizora
faq-podlaczanie-pc-do-tv
By Boians Cho Joo Young

Jednym z największych problemów jeżeli chodzi o to jak podłączyć komputer do telewizora jest bardzo kuriozalny fakt – sprzęt komputerowy i TV nie wyświetlają obrazu w tej samej rozdzielczości. Przykładowo najbardziej zbliżonym do przekątnej HDTV 720p (1280×820) jest monitor o nazwie XGA (1280×960) – jak widać nie jest to dokładnie to samo. Natomiast najbardziej zbliżony do telewizora 1080p (1920×1080) jest ekran WUXGA (1920×1200) – ponownie trochę inne wartości.

W większości przypadków skutkuje to tak zwanym overscan’em kiedy obraz wyświetlany na ekranie komputera nie mieści się w pełni na ekranie telewizora. Overscan to jeden z największych problemów telewizorów SDTV gdzie natywna rozdzielczość ekranu jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku rozdzielczości komputerowej. Jeżeli chcesz korzystać z telewizora SDTV jako monitora wtedy powinieneś zmniejszyć rozdzielczość nawet do 800×600 pikseli!

W przypadku HDTV również występują problemy overscan’u – zazwyczaj jednak skutkuje to przycięciem niewielkiego fragmentu lub krawędzi obrazu. Większy problem powstaje gdy telewizor „odmawia” konwersji sygnału w obraz, który nie pasuje do ściśle określonej rozdzielczości natywnej. Na całe szczęście, większość telewizorów HDTV posiada opcję skalowania sygnału przychodzącego niezależnie od natywnej rozdzielczości. Wymaga to przekonwertowania sygnału o niższej rozdzielczości w celu jej podniesienia do lepszej jakości lub jego „pogorszenia” w przypadku starszych telewizorów. Na pewno nie będzie to rozwiązanie idealne, jednak dla warunków domowych w zupełności wystarczające.

W niektórych przypadkach kiedy obraz nie chce się wyświetlać będziesz musiał skorzystać z oprogramowania zewnętrznego. Obecnie najpopularniejsze są dwa programy do rozwiązywania problemów związanych z połączeniem pomiędzy komputerem i telewizorem oraz regulacją rozdzielczości. Dla Windowsa jest to PowerStrip natomiast dla komputerów Mac DisplayConfigX. Dzięki nim masz możliwość precyzyjnego dostosowania rozdzielczości swojej karty graficznej do natywnej rozdzielczości telewizora. Gdy przykładowo posiadać HDTV obsługujący jakość 1080p możesz przełączyć rozdzielczość komputera do 1920×1080 pikseli.

Mam nadzieję, że lektura naszego obszernego poradnika zatytułowanego: jak podłączyć komputer do telewizora rozjaśniła Ci wiele kwestii, które wcześniej mogły wywoływać przerażenie na Twojej twarzy. Wirtualny Wojownik zdaje sobie doskonale sprawę, że liczba standardów, dostępnych przejściówek, portów i technologii może delikatnie zdezorientować, to jednak sam proces podłączania oraz synchronizacji sprzętu komputerowego z TV jest dosyć prosty.

Dowiedzieliśmy się dzisiaj dlaczego warto podłączyć komputer do telewizora, jakie są możliwości oraz dostępne technologie to umożliwiające oraz poruszyliśmy temat bezprzewodowego przesyłu sygnału. Kto wie, może już za kilka lat nie będziemy musieli przejmować się czy TV albo komputer posiadają wejście HDMI/S-VIDEO/VDI tylko po prostu podłączali się wireless ;).

 

Oceń post

4 komentarze

  1. Witam !

    Ostatnio podłączyłem swojego PC do telewizora za pomocą kabla DVI/HDMI i wszystko byłoby OK gdyby nie to że obraz na TV jest zielony. Konkretnie to co powinno być szare jest zielone a odcienie bieli wpadają w różowy. Zmiana gniazd HDMI w TV których mój ma trzy daje tylko tyle że tej zieleni jest więcej lub mniej.
    Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem ?
    Proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam !
    Ryszard

    • Witam Ryszard,

      Polecam zaznajomić się z kablem HDMI przez który próbujesz się podłączyć. Różnice są porażające, szczególnie jeśli chodzi o kwestie związane z prędkością transferu danych. Sprawdź oznakowanie, czy Twój kabel HDMI posiada „High Speed”. Jeśli masz urządzenia w domu podpięte również po przez kabel HDMI bądź bardzo miłego sąsiada obok, postaraj się spróbować podłączyć Twojego PC innym kablem. Dodatkowo zaleca się zmniejszenie rozdzielczości i sprawdzenie najnowszych sterowników, jednak wina przeważnie leży po stronie kabla hdmi. Ciekawy i bardzo przydatny artkuł na ten temat znajdziesz w tym miejscu – Uwaga na nowe oznakowania kabli hdmi Jeśli dalej masz problem bądź nie rozwiązało to Twojego problemu, zapraszam ponownie ;- )

  2. Witam,

    Mam taki problem: mam jeden monitor podłączony przez VGA, drugi taki sam przez DVI i chciałem teraz podłączyć TV w wejście HDMI. Po podłączeniu jest obraz na TV i na jednym monitorze a drugi mi odłączyło. Po wyciągnięciu przewodu HDMI z TV pojawia się obraz na drugim monitorze. Gdy jest podłączony TV to drugi monitor nie to że nie wyświetla obrazu ale zachowuje się jak by nie był podłączony to komputera( światełko na włączniku monitora miga). Jak można podłączyć dwa monitory i TV żeby chodziły wszystkie razem?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawia.
    Kuba.

  3. Witam,czym podłączyć komputer w którym jest wejście VGA,natomiast nie ma HDMI czy DVI.Telewizor posiada tylko HDMI i Euroscart? Kupiłem kabel VGA-HDMI ale nici z tego połączeni,niema w nim adapteru chyba,jest jakieś wyjście z tego problemu?

Zostaw komentarz