gadzety-windows-7

Uważaj na gadżety windows 7


Popularne gadżety Windows 7 zostały wycofane w roku 2011 przez Microsoft ze względu na poważne luki w zabezpieczeniach.

Wykorzystywane były do uszkodzenia komputera, pozyskiwania informacji na temat użytkownika lub wyświetlania dodatkowych reklam.

Podobno w najgorszych przypadkach, autorzy gadżetów dla Windows 7 byli w stanie przejąć całkowitą kontrolę nad potencjalnym użytkownikiem systemu. Sprawdziłem czy jest to prawda i czy warto dalej interesować się dodatkowymi gadżetami dla Windows 7!

Miesięczna liczba osób zagrożonych !

Jak widać na przedstawionym obrazku miesięczna liczba wyszukiwań dla słowa kluczowego : gadżety Windows 7 wynosi : 8,100. Dlaczego dalej użytkownicy szukają informacji na temat zagrożonych, niebezpiecznych usług, które oferuje system Windows 7?

Czy są nieświadomi tego, że Windows wycofał Widget Gallery pod koniec roku 2011? Widgety z rozszerzeniem .exe mają ogromne możliwości uszkodzenia całego Twojego systemu oraz przejęcia nad nim kontroli.

Najwyższy czas, aby ktoś poinformował o tym zdarzeniu i przedstawił potencjalne zagrożenia, które tylko czekają na każdym kroku w sieci na Ciebie!

Czy gadżety windows 7 są bezpieczne? Przekonaj się, że nie !

gadgets-windows-7

Sytuacja wygląda znacznie gorzej  w sieci angielskojęzycznej. Frazę kluczową : gadgets windows 7 wpisuje ściśle, miesięcznie 49,500 osób w wyszukiwarce Google.

Jak widać jest o co walczyć. Taki ruch w sieci można wykorzystać na wiele sposobów. Strony które rzekomo są w 100%’centach czyste i posiadają certyfikat Softpedia to tylko początek brudnej prawdy.

W sieci ufaj wyłącznie samemu sobie ! – gadzety windows 7

ufaj-samemu-sobie

Strony internetowe, które testowałem :

  • http://www.myfavoritegadgets.info/
  • http://thoosje.com/Windows-7-gadgets-gallery.html
  • http://win7gadgets.com/

Wszystkie podane powyżej witryny są niebezpieczne i posiadają pliki, które mogą uszkodzić Twój komputer. Uważaj szczególnie na rozszerzenia plików .exe

Zawsze zanim zainstalujesz program, przeskanuj plik instalacyjny programem Malwarebytes Anti-Malware oraz aktualnym, posiadanym antywirusem!

Gadżety windows 7 są już historią i nie należy się nimi dłużej interesować.


1/5 - (1 vote)

3 komentarze

  1. Używałem kiedyś gadżetów ale miałem jakieś problemy i kom się zawieszał więc intuicyjnie wyłączyłem, szkoda bo fajne niektóre wskaźniki były.

    • Hey Deawu,
      kilka lat temu również używałem gadżetów od windows 7. Pomysł na ten artykuł zrodził się właśnie przez to w mojej głowie, jednak po sprawdzeniu obecnej sytuacji, zdecydowanie przedstawiłem zagrożenie jakie ze sobą niesie korzystanie z wycofanych produktów Microsoft’u. Strony za granicą związane z gadżetami, to jedne wielkie kłamstwo i masa czyhających zagrożeń.

Zostaw komentarz