Miłość od pierwszego usłyszenia – 8tracks.com


W 2011 roku magazyn Time’s przedstawił listę 50 najlepszych stron internetowych. Na tej słynnej liście widnieje interesująca nazwa 8tracks. Od tamtego momentu, serwis osiągnął ogromną popularność i zyskał wielu stałych bywalców – w tym mnie. Korzystam z tego serwisu, dosłownie każdego dnia, więc czuje się zobowiązany do tego, aby przedstawić Ci czemu warto zainteresować się tą propozycją.

Znakomity, zachwycający, inspirujący serwis muzyczny. Przesadziłem? Nie sądzę, czym rożni się 8tracks od pozostałych serwisów oferujących muzykę online? Dlaczego zyskał tak ogromną popularność w przeciągu kilku lat? Setki tysięcy głodnych i spragnionych muzykalnie użytkowników tworzy własne, unikalne playlisty. Należą do nich również nietuzinkowi artyści wykonujący swoje własne utwory. Wspaniałe jest to, że utworzone mix – playlist’y są oceniane, dodawane do ulubionych – dzięki temu, zyskują na popularności. Oczywiście, istnieje możliwość wyszukiwania za pomocą filtru – Popular.

Na jakiej zasadzie to działa? Chcesz wyszukać artystów o których nie masz pojęcia w swoim gatunku muzycznym? Trafiłeś w idealne miejsce, moja lista piosenek zwiększa się z każdym dniem – właśnie dzięki 8tracks.com – <3 it. W moim przypadku sytuacja nie była skomplikowana i doskonale wiedziałem, że lubuje się w muzyce klasycznej połączonej z grającym w tle pianinem. Miałem swoich ulubionych artystów, piosenki.Jednak rutyna oraz codzienna praca przy komputerze wyssała świeżość moich ulubionych utworów każdego dnia. Postanowiłem coś z tym i znaleźć alternatywną metodę wyszukiwania nowych unikalnych artystów.

 Odkryj muzykę nie z tej ziemi 

8tracks
Created by Imelenchon

Wpisz swój ulubiony gatunek muzyczny lub po prostu stan emocjonalny w którym się aktualnie znajdujesz. Przykłady?

Gatunki 

Indie

Rock

Indie Alternative

Classical

Stan emocjonalny 

Chill

Relax

Happy

Calm

 

Zawsze możesz skorzystać z listy gotowych, popularnych słów kluczowych. Odkrywaj muzykę razem z 8tracks :

http://8tracks.com/explore

Wybierz Filter by : Popular

Podczas wyboru playlisty do odtworzenia, kieruj się ich liczbą wyświetleń oraz ich liczbą otrzymanych serc. Logiczne jest to, że im więcej lista otrzymała głosów, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam utwory, które również Tobie się spodobają. Tym podejściem zwiększysz prawdopodobieństwo znalezienia ciekawych utworów i zmniejszysz ilość straconego czasu na przewijanie listy odtwarzania.

 

8trackstwybor-lista-8tracks

 

Sugeruj się zdjęciem powyżej.

Jak widać, istnieją połączenia kilku gatunków muzycznych. Bardzo interesująca propozycja z której korzystam, starając się wybierać style ze sobą choć w minimalnym stopniu powiązane. Świetnym przykładem, może być Chill + Piano.

Polecam osobiście :

 • Study
 • Read
 • Write
 • Sleep
 • Cool
 • Chill

8tracks ma swój klimat do którego uwielbiam wracam. Osoby, które generują playlisty za każdym razem zaskakują mnie swoją kreatywnością a listy z tak dobrze dobranymi, unikalnymi tytułami zawsze zapadną mi w pamięć. Masz ochotę poczuć niezwykły klimat towarzyszący osobom żyjącym na Wall Street? Nie ma problemu, uruchom tą playlistę, która została stworzona na bazie istniejących utworów odtwarzanych w windzie, budynku znajdującego się na Wall Street. ( okay, nie sprawdzałem tego, ale klimat playlisty idealnie się nadaję)

http://8tracks.com/indiekids/wall-street-elevator-music-pt-5

Uzależniony od 8tracks

Miłość od pierwszego usłyszenia – 8tracks.com
Created by digitalart

W podsumowaniu napiszę kilka szczerych, pozytywnych aspektów serwisu od którego jestem uzależniony w dobrym tego słowa znaczeniu 😉

No Aggresive Ads! Yeah!

Wielkim plusem 8tracks jest brak nachalnych reklam towarzyszących popularnemu Youtube. Media uwielbiają narzucać swoje reklamy w prasie, telewizji czy radiu. Znasz to przykre, męczące uczucie, gdy słyszysz po raz piąty ten sam spot reklamowy? Czekasz 10 sekund, aby kliknąć zamknij reklamę? Oni czerpią z tego ogromne profity, natomiast zwykły szary Jan Kowalski jest programowany nieświadomie do zakupu załóżmy nowego telewizora LED. Zastanawiałeś się nad tym? Najwyższy czas..

Focus on Work !

muzyka
Created by Imelenchon

Muszę się szczerze przyznać. Jest to dla mnie kluczowy element, który odgrywa dla mnie 8tracks. Jeszcze kilka lat temu starałem się w Google poszukać radia online prowadzącego audycję głównie pod osoby pracujące przed komputerem. Ciągła obecność reklam, dodatkowych przejść lub zwykłych rozmów podczas audycji nie pozwalał mi się skupić w stu procentach na wykonywanym projekcie. Próbowałem również korzystać z list odtwarzania stworzonych na YouTube, jednak ten gigant potrafi zawsze przykuć uwagę w zazwyczaj złym kierunku.

Nawet nie masz pojęcia jaką ogromną ulgę poczułem w momencie odnalezienia 8tracks. Obecnie mój dzień rozpoczyna się od filiżanki pysznej kawy, wpisania interesującej frazy, ustalenia filtru wyszukiwania playlist. Dosłownie w kilka minut jestem idealnie nastrojony do pracy. Dodatkowo przez najbliższe 6 godzin i 21 minut mam zapewnioną, wyśmienitą muzykę w tle połączoną w gatunki jakie ustalę wcześniej. Czy to nie jest uzależniające? Sam odpowiedź sobie na to pytanie.

http://8tracks.com/thegirlnamedjedrzejko/ultimate-study-playlist-i

I jak sądzisz?

Almost7 hours of instrumental magic for your favourite nook in the library, couch with a book, or chair at your desk.

Prawie 7 godzin Twojej ulubionej magicznej muzyki instrumentalnej. Usiądź bibliotece z książką lub przed swoim biurkiem. ( Jeśli tłumaczenie uważasz za niekompletne lub niepoprawne z chęcią przedstawię Twoją wersję – propozycję umieść w komentarzu)Opis tej playlisty mówi sam za siebie. Nie biorę żadnego udziału w promowaniu tego serwisu, chcę dla niego jak najlepiej – więc, postanowiłem napisać krótką recenzję oraz własne subiektywne odczucia.Jakiej muzyki słuchasz na co dzień w pracy? Czy jesteś zainteresowany witryną 8tracks? Jakiego rodzaju gatunek muzyczny preferujesz, może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich fraz?Wszelkie pytania oraz propozycje ciekawych playlist mile widziane. Dla tych, które wyjątkowo przypadną mi do gustu i nie będę ich znał – nagroda, link dofollow.

Jak ściągać piosenki z 8tracks?

Ze względu na sporą liczbę zainteresowanych, przedstawiam prostą metodę na ściąganie całych playlist znajdujących się na 8tracks na swój dysk lokalny.

Przejdź do strony

8haks.com

Kliknij w ten obrazek, który uruchomi proces pobierania aplikacji.

8tracksthaks2

Potwierdź zaznajomienie się z warunkami użytkowania serwisu mega.co.nz i naciśnij Download

W momencie ukończenia pobierania pliku, przejdź do folderu docelowego ściąganych pików. Znajdziesz tam plik :

8hacks.zip

Na pierwszy rzut oka plik o takiej nazwie z rozszerzeniem .exe nie wygląda sympatycznie. Sprawdzałem go programami zawierającymi aktualne bazy danych wirusów :

 • Kaspersky Internet Security
 • Malwarebytes’ Anti-Malware

Przeprowadziłem również proces sprawdzania reputacji pliku.

8trackstreputacja

 

Korzystaj z aplikacji na własne ryzyko. (Mogę jedynie dodać od siebie, że nie miałem problemów z tą aplikacją i nie wystąpiły żadne zagrożenia podczas korzystania z niej.)

Są w nim dwa foldery Windows oraz Mac. W moim przypadku jest to Windows, więc wybieram ten folder i naciskam dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na plik 8hacks.exe

 

8trackst3haks

 

Otwiera się małe okienko posiadające jedną funkcję, którą jest wpisywanie adresów playlist znajdujących się na 8tracks. Autor aplikacji wykonał, kawał dobrej roboty. Jeśli czytając ten artykuł ,spodobała Ci się lista, którą przedstawiłem wcześniej wykonaj polecenie kopiuj a następnie wklej w odpowiednie miejsce. Aplikacja utworzy folder o nazwie takiej samej jak nazwa playlisty znajdująca się na 8tracks a następnie ściągnie automatycznie wszystkie piosenki uwzględnione w tej liście odtwarzania.

Daj znać co sądzisz o 8tracks! Przedstaw swoją propozycję ulubionych playlist! 


Oceń post

2 komentarze

 1. Ciekawi mnie czy istnieje wersja mobilna na Androida albo iOS. Chociaż sama aplikacja desktopowa jest ciekawą alternatywą chociażby dla Spootify, który ostatnimi czasy podbija serca słuchaczy muzyki przeróżnej. Niestety mimo tego, że te apkę znajdziemy również na Andruta to możemy korzystać z jej dobrodziejstw jedynie przez 48h w wersji trial.

  • Hey,
   Oczywiście, że istnieje aplikacja mobilna na Androida, mogłem to opisać, problem w tym, że z tej możliwości nie korzystam 😉 Wystarcza mi w zupełności przeglądarka.Znajdziesz więcej informacji pod tym adresem 8tracks.com/android. Spootify muszę to sprawdzić, nie korzystałem jeszcze z tego serwisu, choć słyszałem wiele dobrego. Nie podoba mi się na wejściu ustalony limit i „nieograniczona” muzyka w cenie 9.99zł / miesiąc. Jak sam widzisz, podejście autorów Spootify pozostawia wiele do życzenia, skoro ich produkt jest w wersji trial’owej dostępny wyłącznie 48 godzin.. Podziękuje, zostanę przy 8tracks.

Zostaw komentarz