statystyki i reklama bloga

Jak założyć bloga? Wystarczą 3 kroki

Marzec 10, 2017
735 Views

Każdy z nas robi dzisiaj coś wyjątkowego, czym może chcieć się pochwalić na forum z innymi ludźmi. Pisanie o swoich pasjach to dzisiaj nie tylko doskonała rozrywka i możliwość oderwania się od codziennych prac domowych czy pracy zawodowej, ale również możliwość zarażenia swoją pasją czy historią swojego życia innych ludzi. A to z kolei może się nam opłacić. Artykuł powstał w oparciu o poradnik: Jak założyć bloga w 10 minut.

Krok I – nazwa bloganazwa dla bloga

Naszą pasją może być cokolwiek – szycie na maszynie, hodowanie kotów, łowienie ryb na sztucznych zbiornikach czy wysokogórska wspinaczka – możesz mieć pewność, że w Internecie znajdziesz masę blogów o podobnej, jeśli nie identycznej tematyce. Teraz rzecz najważniejsza – musisz wymyślić taką nazwę swojego bloga, która będzie niepowtarzalna, inna od wszystkich już istniejących, ale jednocześnie łatwa do zapamiętania. To ważne, ponieważ w chwili, gdy ktoś będzie chciał szybko uzyskać jakąś informację, ale nie zapamięta nazwy bloga, z pewnością zajrzy gdzieś indziej.

Krok II – budowa bloga na platformie WordPress
zakładanie bloga

Każdy Blog, aby dobrze i sprawnie funkcjonował, a także przynosił wiele satysfakcji czytającym go ludziom, powinien być dobrze skonstruowany, to znaczy zbudowany za pomocą sprawdzonych narzędzi, takich jak platforma WordPress. Ta właśnie platforma jest na tyle rozbudowana i posiada tak ogromną liczbę wtyczek oraz różnego rodzaju rozszerzeń, że chętnie jest wykorzystywana również do tworzenia stron internetowych. Używanie sprawdzonych rozwiązań generuje również w przyszłości mniejsze problemy techniczne niż przy mniej pewnych narzędziach.

Krok III – publikacja i promocja bloga

statystyki i reklama bloga

Nasz Blog zaczyna być dobry dopiero z chwilą, kiedy zaczyna być popularny. Treści pisane przez nas powinny być nie tylko interesujące, co jest oczywiste, ale przede wszystkim powinny być systematycznie publikowane w sieci, aby pozostać zawsze na bieżąco ze swoimi czytelnikami, którzy widząc przestój, z pewnością odejdą gdzieś indziej. Treść nie tylko powinna być wartościowa, ale powinna mieć odpowiednią długość, aby nie zmęczyć zanadto czytelnika. Za standard uważa się tekst w ilości 300 słów, co jednak nie jest dużą ilością, dlatego treść musi być dokładnie przemyślana. Teksty powinny również zawierać tytuły i śródtytuły dla lepszego ich pozycjonowania i przeglądania. Istnieją profesjonalne firmy, które się zajmują się promocją blogów np. tworzymyblogi.pl – warto zlecić takie działania profesjonalistą aby wybić się w blogosferze.

Przeczytaj:  Umowa o Prace - Korzystne Rozliczanie się z Pracodawcą
Jak założyć bloga? Wystarczą 3 kroki
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Idealne stanowisko komputerowe – na co zwrócić uwagę?

Idealne stanowisko komputerowe – na co zwrócić uwagę? Świat bez komputerów dzisiaj nie istnieje i pewnie większości z nas trudno...

Zamknij