Najnowsze Informacje

Jak powiększyć ekran / obraz / stronę internetową?

Grudzień 3, 2013
3205 Views

Tekst na wszystkich stronach internetowych nagle jest praktycznie niewidoczny, bądź totalnie  zmniejszony? Ikonki systemowe na pulpicie są ledwo widoczne? Przypadkowo wszystkie składniki na witrynie powiększyły się do niesamowicie, olbrzymich rozmiarów? Zazwyczaj po prostu nieświadomie wykonałeś pewną sekwencje klawiszy, która uruchamia proces powiększania bądź pomniejszania ekranu systemowego. Bardzo prawdopodobne jest to, iż skorzystałeś z skrótu klawiszowego w przeglądarce internetowej o którym nie masz pojęcia. Spokojnie, przedstawię Ci proste rozwiązanie wyjścia z takiej sytuacji. Istnieje kilka możliwości, zacznę jednak od mojego ulubionego z którego korzystam każdego dnia.

Wykorzystaj kółko do przewijania w swoim gryzoniu! Skrót klawiszowy Scroll UP & DownZ góry zaznaczam iż, do wykonania tej metody, będzie potrzebna Ci myszka komputerowa posiadająca kółko do przewijania (scroll). Zakładam iż,  jest to na tyle jasne, że nie muszę tłumaczyć co to jest oraz jak się tym posługiwać. Przejdźmy do konkretów.

Sposób jest badzo prosty, wręcz banalny.

Przytrzymaj klawisz Control (Ctrl) a następnie przewijaj do góry bądź na dół kółkiem, które posiada Twój gryzoń. W zależności od tego, czy chcesz przybliżyć czy oddalić ekran.

Doskonale sprawdza się ten skrót w praktyce, jest często wykorzystywany oraz przypisany do wielu popularnych programów. Nawet teraz, gdy piszę w Word’zie mogę z niego skorzystać (wersja 2010). Działa w każdej przeglądarce, którą mam na dysku ( Sprawdzałem w m.in Firefox, Chrome, Opera, Maathon, Comodo Dragon) Dla osób, które mają problemy w systemie, mam pozytywną nowinę. Działa również w systemie operacyjnym, więc śmiało możesz przytrzymać ctrl i powiększyć bądź pomniejszyć ikony na swoim pulpicie.

Każde roz­wiąza­nie prob­le­mu jest no­wym prob­le­mem. – Johann Wolfgang Goethe

Zgodnie z ideą w którą wierzy Pan Johann Wolfgang Goethe, każdy rozwiązany problem, tworzy następny do rozwiązania. W tym przypadku, jest dokładnie tak samo.

Jak powiększyć ekran bez kółka do przewijania?

Nie jesteś szczęśliwym posiadaczem Scrolla? Zmień myszkę, bo warto. Oczywiście, żartuję to żaden problem!

Z góry zaznaczam, iż do wykonania tej metody, nie będzie Ci potrzebna myszka z scroll’em. Jednak jej brak świadczy o tym, że nie wykorzystujesz potencjału jaki drzemie w Twoim gryzonie. Polecam lekturę, którą znajdziesz pod tym linkiem – Wykorzystaj potencjał Twojej myszki!  Wiedza nie boli a może przyczynić się do poprawy Twojego komfortu pracy bądź rozrywki, więc naprawdę warto. Teraz jak już wylałem swoje gorzkie łzy na wirtualną kartę papieru w Wordz’ie, przejdę do rozwiązania Twojego problemu.

Jeśli chcesz oddalić tekst znajdujący się na danej witrynie internetowej, możesz skorzystać z skrótu klawiszowego, jakim jest :


  • Control (Ctrl)  oraz + =  Powiększanie ekranu
  • Control (Ctrl)  oraz  –  = Pomniejszanie ekranu

Zanim wypróbujesz powyżej podane skróty klawiszowe, upewnij się, że Twoja klawiatura numeryczna jest sprawna i aktywna ( Naciśnij NumLock – świeci się dioda? )

Powiększyłem ekran o 200% ! Jak przywrócić domyślne ustawienia przeglądarki?

powiekszenie-ekranu-200-procent

Prawdopodobnie chcesz wyłącznie dowiedzieć się jak przywrócić wszystko do normy.

Istnieje na to bardzo prosty sposób i jest nim skorzystanie z kolejnego skrótu klawiszowego, jakim jest :

Control (Ctrl) + 0 (liczba)  – Przywraca ustawienia domyślne ( Powiększenie strony 100%)

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, bądź w Twoim przypadku skróty klawiszowe podane powyżej nie działają poprawnie, napisz o tym w komentarzach! Postaram się sprawnie i szybko, rozwiązać Twój problem. Miłego dnia.

 

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

4 Comments

  1. Używam CTRL + – i 0, a nauczyłem się tego skrótu… w Photoshopie 🙂

    • Hehe, standardowo 🙂 Poznałem skrót bazujący na tym samym procesie, kryjący się pod CTRL + Scroll (UP&DOWN) znacznie szybciej, więc korzystam wyłącznie z tego. Wydaje mi się, że jest to kwestia przywyczajenia 🙂

      • Korzystam praktycznie tylko z Laptopa bez myszki – więc scroll w moim wypadku – cóż za dużo zachodu 😉

  2. to nie działa

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zarabianie na telefonach w Play, czy to się opłaca?

W dniu dzisiejszym postanowiłem przeanalizować ofertę - Nowa Formuła Play Unlimited przy miesięcznym abonamencie wynoszącym 29,99 złotych. Do wyboru w...

Zamknij