Ukrywanie mini kamery bezprzewodowej – jak to zrobić?

Małe kamery bezprzewodowe będą przydatne ci w wielu życiowych sytuacjach. Sprawdzą się zarówno w przypadku obserwowania niewiernego współmałżonka, albo gdy chcesz złapać nieuczciwego pracownika. Ich ukrywanie jest jednak niekiedy problemem. W jaki sposób można to zrobić?

Ukrywanie mini kamery najlepiej podzielić na dwa sposoby. Możesz postawić z góry na dopasowany do przewidywanej misji przedmiot lub mini kamerę, którą samemu ukryjesz w przedstawiony przez nas sposób.

Pamiętaj, że instalując kamerę musisz brać pod uwagę ryzyko ewentualnej dekonspiracji, ale też wyszukaj miejsce, które jest odporne na działania czynników zewnętrznych (np. zalanie) i ewentualne zastawienie obiektywu.

Czy ukrywanie mini kamery jest trudne?

Nie powinieneś obawiać się instalacji kamery. Na początku zastosuj się jednak do kilku ważnych zasad. Po pierwsze, pamiętaj o czym pisaliśmy wyżej. Nie możesz pozwolić sobie na to, że ktoś przez przypadek całkowicie zasłoni obiektyw, albo zakryje mikrofon do nagrywania dźwięku. To podstawa!

Sama w sobie instalacja też nie jest trudna, natomiast musisz uwzględnić np. czas wykonywania zadania przez mini kamerę. Ukrywanie będzie trudniejsze, jeżeli potrzebujesz dużo materiału, a bateria w twoim urządzeniu nie trzyma kilku dni. W takich przypadkach koniecznie znajdź miejsce w pobliżu miejsca ładowania.

Podczas instalacji postaraj się zadbać o czas. Nikt nie powinien widzieć tego, że mocujesz kamerę, ale działanie „na szybko” przyniesie więcej szkody niż pożytku. Weź np. wolny dzień w pracy i poczekaj, aż twój małżonek wyjdzie z domu. Jeżeli chcesz instalować kamerę w biurze, to rób to po godzinach, albo w nocy – czas i komfort działania to tu klucz do sukcesu.

Sprawdź kamery w przedmiotach

Być może ukrywanie kamery nie będzie wcale skomplikowane i ograniczy się do położenia użytkowego przedmiotu w domu. Na rynku dostępne są specjalne rzeczy, które mają już wbudowane mini kamery. Ich wybór jest naprawdę duży i spokojnie dostosujesz go do własnej sytuacji.

Do biura nadają się np. minikamery, które ukryte są w zegarach. Taki zegar możesz postawić zarówno na własnym biurku, jak i miejscach ogólnodostępnych. Dekonspiracja w takim przypadku raczej nie wchodzi w grę, bo kamera ukryta jest w środku urządzenia. Zadbać powinieneś wyłącznie o odkryty obiektyw i źródło zasilania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zegar nie zostanie przestawiony przez postronną osobę, to zainwestuj w zegar ścienny! Oczywiście taki przedmiot sprawdzi się też w domu.

Możesz zakupić też specjalne rzeczy ruchome, jeżeli chcesz nagrywać w różnych miejscach. Pamiętaj jednak, że długopis, kubek czy pendrive łatwo jest przenieść. Być może ktoś niechcący wrzuci je do szuflady i szafki, a twój wysiłek okaże się daremny.

A co np. jeżeli chcesz nagrywać w samochodzie? Tu też jest rozwiązanie. Kamera ukryta w uchwycie do telefonu montowanym na szybie zapewnia gwarancję dobrego nagrywania, a także stały dostęp do źródła prądu.

[Kamera w uchwycie do telefonu nie będzie przestawiana i regulowana. Z pewnością pozwoli ci np. na kontrolowanie pracowników podczas delegacji (fot. Materiały własne)]

Nie wszędzie przedmiot się nada!

Pamiętaj jednak, że ukrywanie kamery nie wiąże się wyłącznie z zakupem dobranego przedmiotu, a odpowiednim ustawieniem obiektywu i wybraniem urządzenia z określonymi parametrami. To z tego względu niekiedy lepiej postawić na odkryte urządzenie, które trzeba samemu zakamuflować.

W jaki sposób? Obiektyw możesz ukryć np. w sztucznych kwiatach postawionych przy gniazdku z prądem. Stosując tę metodę zapewniasz sobie dobrze ukryte urządzenie nagrywające, które ma dostęp do stałego źródła zasilania. Sztucznego kwiata raczej nikt nie przestawia (szczególnie w biurze), dodatkowo niwelujesz ryzyko zalania, które może pojawić się przy podlewaniu prawdziwej rośliny.

A co jeżeli w twoim domu nigdy nie było kwiatów i mieszkańcy od razu wyczuliby podstęp? Wtedy możesz zamontować kamerę np. na lampie. Takie działanie zapewnia ci komfort i bezpieczeństwo w działaniu. Pamiętaj jednak, że trudniej będzie ze źródłem zasilania. Jeżeli nie znasz się na elektryce, to nie podłączysz kamery do prądu przy lampie sufitowej (przy podłodze będzie łatwiej, bo wystarczy ci gniazdko). Musisz więc albo dobrać kamerę z bardzo wytrwałą baterią, albo co jakiś czas zdejmować i ładować kamerę.

Więcej informacji oraz doskonałą ofertę znajdziesz na https://www.alfatronik.com.pl/

Oceń post

Zostaw komentarz