program-do-pisania

Program do pisania? Największa lista w sieci 2013 !

Największa Lista Programów do Pisania 

Tworzysz wspaniałe, kreatywne teksty? Uważasz się za współczesnego copywritera? Masz zamiar napisać książkę, którą zafascynujesz cały świat? Może po prostu jesteś programistą? Szukasz odpowiedniej alternatywy do płatnych programów zarządzających treścią? Stawiasz swoje pierwsze litery? Jeśli na któreś z pytań padła odpowiedź pozytywna zachęcam do zapoznania się z poniższym tekstem, przygotowanym właśnie dla Ciebie! Życzę przyjemnej, miłej lektury i trafnego wyboru !


 

Lista Programów do Pisania:

 

Programy do pisania – E-booków, Książek

program do pisania
Created by Hot Black

1# Storybook

Zaskakująco przydatny ze względu na swoją funkcjonalność, przyjazna obsługa systemu nawigacyjnego, usługi wspomagające utrzymywanie porządku podczas pisania większej ilości treści w przypadku książek, czy kompletnych kilkustronowych poradników sprawdza się wyśmienicie. Dodatkowo posiada wiele skryptów dotyczących tworzenia scenariusza, jednak jak sama nazwa wskazuje, jest to program głównie do pisania książek. Bardzo przyjemny interfejs, który pozwala przenosić, kopiować tekst z jednego miejsca w drugie, metodą przyciągnij i upuść – polecam, sprawdza się naprawdę dobrze. Jeśli masz zamiar stworzyć swoją pierwszą, prywatną książkę – polecam zaznajomić się z tym programem. Na koniec mogę dodać to, że program jest przetłumaczony na język Polski i dodatkowo jest to aplikacja całkowicie bezpłatna. Czego chcieć więcej od program do pisania?

Link : http://www.novelist.ch/joomla/

 

2# yWriter

Czujesz się kreatywny, tworzysz świetne, obszerne teksty, tylko masz problem z organizowaniem wszystkiego do kupy? Uporządkujesz swoją treść w całkowitą jedność za pomocą programu do pisania yWriter. Pierwszy i ogromny plus, dla niego to oczywiście zupełnie darmowy dostęp w sieci, czyli można zainstalować i wypróbować edytor totalnie za free. Aplikacja dodatkowo, jest rozbudowana i zawiera wiele, przydatnych różnych funkcji, które odpowiadają za tworzenie rozdziałów, opisów akcji, sytuacji, postaci.Jeśli się jeszcze zastanawiasz, program posiada niezwykle motywującą funkcję z której sam starałem się korzystać, bowiem autor tekstu określa dzienną ilość znaków, którą należy dodać przed określoną godziną w ciągu dnia. W razie zaległości, program upomni się o zaległą ilość znaków 🙂 Ten program do pisania jest warty swojej ceny. Czy znałeś ten program do pisania?


Tuto rial poprowadzi nas przez cały proces zaznajomienia się z funkcjami oraz usługami, które możemy później wykorzystać, dodawanie własnych notatek czy ważniejszych informacji uzupełniających jest oczywiście możliwe w każdym momencie, co jest bardzo istotne dla projektów na większą skalę.

Link : http://www.spacejock.com/yWriter5.html

Dodatkowe propozycje w tym temacie :

Polskie programy do pisania ebooków:

  • TeXnicCenter http://www.texniccenter.org/
  • Led http://www.latexeditor.org/

 

Angielskie programy do pisania ebooków:

  • MikTex http://miktex.org/
  • Texmaker http://www.xm1math.net/texmaker/

 

Multiplatformowe programy do pisania scenariuszy, sztuk teatralnych

http://www.morguefile.com/creative/cohdra

1# Celtx

Sama obsługa aplikacji oraz interfejsu posiada wszelkie niezbędne funkcje, które ostatecznie są istotne oraz przydatne, co jest najważniejsze przy tworzeniu scenariuszy. Możesz wykorzystywać swoje najnowsze notatki, uwagi, dodatkowe informacje, zdjęcia, opisy sceny, opisy postaci. To wszystko w ładnym przejrzystym design’ie. Istnieje możliwość wygenerowania raportu różnego rodzaju raportu. Zapisywany jest w rozszerzeniu PDF lub dla bardziej wymagających w postaci strony WWW. Program do pisania Celtx posiada wiele własnych, wbudowanych rozwiązań, które potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością – m.in Index Cards itp, itd. Kojarzyłeś ten program do pisania?

Link  : https://www.celtx.com

 

2# Final Draft

Final Draft to obecnie oferta jedna z najpopularniejszych wśród programów do pisania specjalistycznie stworzonych pod scenariusze, zwykłe artykuły lub skomplikowane spektakle teatralne.

Final draft wyróżnia się między innymi tym, że jest używany przez wiele popularnych światowych gwiazd kina, m.in JJ Abrams czy James Cameron. Bardzo istotne jest to, że początkujący twórcy nie muszą kompletnie znać się na zasadach tworzenia scenariuszy, aplikacja sama przekształci i dostosuje napisany tekst, pod wybraną kategorię spośród standardowych kategorii branżowych.

Jest to swego rodzaju aplikacja, która posiada ogromny zestaw narzędzi począwszy od tworzenia, edytowania, formatowania, standardowych szablonów. Kończąc na możliwości wydrukowania całości scenariuszy czy zapisywania plików w odpowiednim formacie. Nie wspominając o tak banalnych, prostych funkcjach jak poprawa pisowni oraz ortografii. Czy jest to program do pisania scenariuszy najwyższej klasy? Warty swojej ceny?

Link: http://www.finaldraft.com/

Dodatkowe propozycje w tym temacie

Angielskie propozycje program do pisania:

  • Scrivener
  • PageFour
  • Movie Magic Screenwriter
  • Writer’s Block

1# OpenOffice.org – jest programem do pisania dystrybuowanym po przez firmę Sun Microsystems i dostępnym zupełnie bezpłatnie na popularnej, darmowej licencji GNU GPL (General Public License). można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, szkołach i urzędach. Świetna sprawa!

Jest dostępny w kilkudziesięciu wersjach językowych, także w języku polskim,co jest bardzo istotne! łącznie z narzędziami – słownikami : ortograficznym, synonimów.

Nazywany najpopularniejszym, darmowym pakietem biurowym ostatnich czasów, stale konkurującym z legendarnym Word’em (pakiet Microsoft Office). Różnica? Niewielka, więc po co przepłacać ;- )

Link : http://www.openoffice.org/

 

2#Word ( Microsoft Office )czy istnieje jeszcze ktoś kto nie zna tego popularnego edytora tekstu? Zdecydowanie nie, natomiast jest niesamowita ilość osób szukających klucz-ów oryginalnych lub testowych, aby nie płacić sporych pieniędzy za możliwość skorzystania z narzędzi ,które posiada Microsoft Word. Ponad 400 złotych za program? Czy osobie prywatnej, która tworzy wpisy, artykuły dla siebie jest potrzebny tak rozbudowany system zarządzania treścią? Czy opłaca się ryzyko ściągania wersji – scrakowanych? – Oczywiście, że nie! Program do pisania Word zawsze będzie w ścisłej czołówce! Link : http://office.microsoft.com/en-001/buy/ Konkretny program do pisania.

 

3#AbiWord ( Abi Source )

Popularny Polski darmowy edytor tekstu, wiele tysięcy ściągnięć, ogromna ilość komentarzy tych pozytywnych jak i negatywnych. Czy warto wypróbować i ściągnąć program? Jeśli słowa producenta się zgadzają i aktualizacje są nareszcie na bieżąco wykonywane, warto poświęcić kilka godzin na sprawdzenie czy program do pisania AbiWord spełnia swoje zadanie. Całkiem przyzwoicie radzi sobie z systemem Windows 8 (64bit), jeśli ktoś posiada ten system, nie musi się zastanawiać. Propozycja jest darmowa. Kompatybilna z Microsoft Word, stwarza możliwości edytowania dokumentów zwykłych jak i również rozszerzeń typu : html, rtf   Link : http://www.abisource.com/

4# NotePad ++

Dla wielu ludzi na całym świecie podstawowe narzędzie pracy, dlaczego? W jaki sposób NotePad++ ze zwykłego notatnika powstało narzędzie, które w prosty, lekki, a przede wszystkim stabilny sposób pozwala na wykonywanie pracy programistów. Poza podstawowymi funkcjami, posiada sporo ciekawy opcji, m.in możliwość wykonywania zmian w plikach poprzez protokół FTP. Automatycznie zamyka wprowadzone tagi, świetnie wyszukuje zmiany w tekście, bardzo pomyślnie zostało to rozwiązane. Podkreśla istotne ciągi znaków, koloruje składnie, co bardzo przydaje się początkującym użytkownikom html, aby zrozumieć istotne znaczników html. Znałeś ten program do pisania?

Program dystrybuowany jest ze wsparciem dla wielu języków programowania: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, makefile, ASCII-Art, doxygen, ASP, VB/VBScript, skrypty powłoki systemów uniksowych, BAT, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Tcl, asembler, Ruby, Lisp, Scheme, Diff, Smalltalk, PostScript i VHDL.  Link : http://notepad-plus-plus.org/

Poznaj Dark Room’a! Najskuteczniejszy program do pisania

Osobiście korzystam przy tworzeniu tekstu (tego tekstu również) programu tajemniczo nazywającego się Dark Room. Jak sama nazwa wskazuje program wprowadza nas w magiczny, ciemno-zielony świat w którym stawiamy zielone litery na czarnym tle. Kojarzysz film,

MATRIX?

Taki klimat towarzyszy mi przy każdym kolejnym wpisie, czy jest to kwestia gustu?

Oczywiście, że tak! Jednak są pewne dodatkowe plusy, które uważam za najważniejszy czynnik, który decyduje o tym, dlaczego warto zainteresować się i korzystać z tego programu do pisania! Magia Dark Room’a polega na jego prostocie oraz minimalistycznej funkcjonalności. Uruchamiasz program, naciskasz F11 dla usługi pracy programu w trybie full screen ( pełny ekran ) i to wszystko. W praktyce jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ podczas pisania artykułu, jest wiele czynników, które mogą zakłócić koncentracje nad następnym słowem, zdaniem itp. Tutaj takiej możliwości nie ma 😉 Uważam to za ogromny atut i przewagę tego programu nad popularnymi, wielkimi programami typu Word, OpenOffice. Oczywiście, że ich używam, ale wyłącznie w celu formatowania tekstu przed użyciem go na stronie internetowej.

 

„I know the best software for copywritres! What it is?

It’s called Human Brain” – laurencewins

 

Programy do nauki pisania, poprawiające poprawność oraz szybkość

 

Dla osób zamierzających poprawić swoją skuteczność oraz poprawność w pisaniu przygotowałem listę programów, które są obecnie najlepszą propozycją.

Mistrz Klawiatury I / II

Popularny program służący głównie do nauki szybkiego pisania na wiele rozmaitych sposobów. Stworzony przez firmę Nahlik Soft, która głównie zajmuję się tworzeniem programów edukacyjnych, program do pisania jest dostępny wyłącznie na licencji shareware, więc trzeba liczyć się z tym, że jest to wersja DEMO. Różnice pomiędzy wersjami są znaczące, jeśli masz problem z konkretnymi partiami klawiszy lub po prostu chcesz ćwiczyć pod okiem specjalisty, który jest w stanie przedstawić nawet Twoją rytmikę pisania, zdecydowanie polecam zainteresować się nowszą wersją – Mistrz’a Klawiatury II. Ciekawostką może być fakt, że teksty w programie zostały zrealizowane przez znanego poetę Stanisława Barańczaka, są ciekawe i odpowiednio przygotowane pod naukę. Zresztą wersja demo jest całkowicie bezpłatna, więc zastanawiać się nie warto. Zawsze możesz spróbować dogadać się z pobliską szkołą lub biblioteką, ponieważ w większości takich placówek są pełne, wykupione wersje.

 

MISTRZ KLAWIATURY I (http://www.nahliksoft.com.pl/phtml/p-mk1.html )

MISTRZ KLAWIATURY II(http://www.nahliksoft.com.pl/phtml/pliki.html)

 

Q-TYPING

Alternatywny wybór, dla wielu jeden z ulubionych programów do pisania na klawiaturze. Interfejs wewnątrz programu jest banalny w obsłudze oraz ciekawie przyciąga swoim przejrzystym menu. Program do pisania Q-Typing nie jest rozbudowany tak intensywnie jak mistrz klawiatury, jednak doskonale spełnia swoją rolę ucząc nauki sprawnego, szybkiego pisania na klawiaturze. Q-Typing oferuje 3 poziomy trudności, w każdym z nich odnajdziemy odpowiednio kilka lekcji, które pozwalają na opanowanie sekwencji klawiszy.Świetnie wyrabia nawyk trzymania palców na klawiaturze w odpowiednim miejscu, polecam, właśnie ten nawyk pomógł najbardziej w nauce. Jego ogromnym atutem jest to, że jest dostępny w sieci na licencji freeware, czyli całkowicie za darmo. Jeśli wykazujesz choć odrobinę chęci, zainstaluj i sprawdź czy program jest odpowiedni, w końcu jest za darmo – program do pisania

Link  q-typing

 

Podsumowanie programów do nauki pisania na klawiaturze

Istnieją również inne, mniej lub bardziej znane programy do nauki pisania na klawiaturze, jednak przedstawiłem dwa najważniejsze, które w moim przypadku się sprawdziły i podwyższyły praktycznie moje umiejętności szybkości i poprawności pisania. Jeśli przedstawione powyżej nie zainteresowały Cię ostatecznie, zawsze możesz poszukać informacji w sieci o takich tytułach jak :

Polskie Programy do Pisania:

  • Kurs Szybkiego Pisania Na Klawiaturze – KSPNK
  • ACCU-TYPE 4
  • KLAWIATURKA
  • KLAWISZ 2000

 

Angielskie Programy do Pisania:

  • Typing Trainer
  • TypingMaster
  • KeyBlaze

 

Programy do pisania dla Matematyków – Równania Matematyczne

1# Maxima

Program do pisania wzorów matematycznych, wyrażeń numerycznych, zróżnicowania, integracji wszelkich układów. Jeśli potrzebujesz niezawodnego programu który posiada wszystkie funkcje związane z matematyką, trafiłeś odpowiednio. Program do pisania Maxima jest dostępny w sieci na licencji GNU (General Public License) a więc całkowicie za darmo, dzięki William’owi Schelter’owi, który uzyskał uprawnienia do wydania kodu źródłowego na wspomnianych wcześniej zasadach. Program jest stale aktualizowany, aby nie zawierał błędów

2#Derive – trial 30

Popularny Polski program w wersji Trial który udostępnia wiele funkcjonalnych narzędzi służących do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń symbolicznych wraz z numerycznymi z większości działów matematyki. Dokładnie rozwiązuje równania oraz nierówności, potrafi stosownie szybko stworzyć wykresy funkcji, wykonuje dokładne obliczenia na ułamkach oraz liczbach wymiernych. Jak na swoje możliwości, zyskał ogromną polarność, która rośnie z dnia na dzień, komentarze w większym procencie są pozytywne, aktualizacje bieżące, więc śmiało można wypróbować wersję trial na swoim komputerze. Link : http://www.chartwellyorke.com/derive.html – Derive – Program do pisania

3# MathType – Trial 30 dni

Potężny interaktywny edytor matematyczny, kompatybilny z listą 700 aplikacji oraz stron internetowych, tak ogromnych korporacji typu Microsoft Office, Gmail, Evernote, Moodle, WordpPress, itd. Jest to rozszerzenie słynnego Worda, wzbogacone o dodatkowe, przydatne funkcje. Warto wykorzystać potencjał drzemiący w MathType, szczególnie zalecany jest osobą , które nie były ostatecznie zadowolone z oprogramowania w podobnej dziedzinie : Microsoft Equation

Download Link :

http://www.dessci.com/en/products/MathType/default.html

Znaki matematyczne, zaawansowane skróty :

  • Pochodna cząstkowa Alt+d

  • Symbol całki Alt+f

  • µ Znak mikro Alt+m

  • ƒ Przekreślone pisane f Alt+Shift+f

  • Promil Alt+5

  • ° Stopień Alt+7

  • Mniejszy-równy Alt+(

  • Większy-równy Alt+)

  • « Dużo mniejszy Alt+Shift+,

  • » Dużo większy Alt+Shift+.

  • ± Plus-minus Alt+Shift+-

  • Różny Alt+=

  • W przybliżeniu równy Alt+Shift+=

  • Nieskończoność Alt+Shift+~

  • ? Inkrement Alt+Shift+d

  • × Znak mnożenia Alt+8

Dodatkowe propozycje w tym temacie

Polskie propozycje programów pisania wzorów matematycznych :

  • Cabri Geometry II Plus
  • Matematyka 1+2
  • Geometria 2.1
  • Ułamkowiec
  • DeadLine

Angielskie programy do pisania wzorów matematycznych :

  • Scilab
  • C.a.R
  • GeoGebra
  • FNGraph

Podsumowanie programów do pisania  

Istnieje wiele świetnych propozycji, programów, które posiadają swoją zbudowaną renomę od kilku lat. Warto zadać sobie proste pytanie i znać na nie odpowiedź. Czy wykorzystam całkowicie potencjał, który drzemie w programie, który jest płatny? Jeśli odpowiedź jest pozytywna, warto zainwestować i cieszyć się pełną wersją tytułu, który Cię zainteresował, jednak jeśli jesteś początkującym lub po prostu nie zamierasz czerpać korzyści z użytku, któregoś z programu do pisania polecam zainteresować się wersjami bezpłatnymi lub po prostu trial’ami, które dają również ogromne możliwości. Znasz już najlepszy program do pisania?

Oceń post

3 komentarze

Zostaw komentarz