Jak ściągać z YouTube? Kompletny Przewodnik od A do Z

YouTube to ponad 6 miliardów godzin wideo oglądane każdego miesiąca, oznacza to prawie godzinę dla każdej osoby zamieszkującej Ziemię. Ponad 100 godzin wideo zostaje przesyłane do serwisu co minutę. Youtube to źródło dochodu dla ponad milionów twórców z ponad 30 krajów na całym świecie. Zlokalizowane w 61 krajach, w 61 językach. Trzecia najpopularniejsza strona internetowa według rankingu – Alexa.

Statystyki o których marzy każdy młody przedsiębiorca, zakładający swój portal internetowy. Jednak nie trafiłeś tutaj bez powodu oraz po to, aby czytać jak wspaniały ten serwis jest, ponieważ to wie każdy. Szukasz po prostu rozwiązania na pytanie, jakim jest – Jak ściągać z Youtube? Proponuję, abyś skorzystał z spisu treści, który ułatwi Ci poruszanie się po tym obszernym poradniku.


Jak ściągać z Youtube?

Created by Master Isolated Images

Poradnik powstał ze względu na filmik, który został udostępniony w dniu 8 Kwietnia 2013 roku. Jest to pewnego rodzaju inspiracja. Po prostu stwierdziłem, że czasami w ramach odprężenia warto podzielić się jakimś ciekawym, bądź śmiesznym filmem ze znajomym, podróżując przykładowo autobusem. Uważam to za pewnego rodzaju formę urozmaicenia wspólnego spędzania czasu. Przedstawiam filmik, który cały czas sprawia, iż pojawia się na mojej twarzy uśmiech. Prostota, znakomite wykonanie, profesjonalna aranżacja i ten scenariusz.. Zobaczcie zresztą sami!

Jak zwierzęta spożywają swój obiad? Created by MisterEpicMann


W tym przypadku, aby pokazać znajomemu ten filmik, ważne jest to, aby posiadać jego ścieżkę audio oraz video, więc skorzystam z serwisów, które umożliwiają ściąganie plików w formacie MP4.

Jak ściągać z Youtube pliki Video w formacie MP4

Ściąganie filmików z Youtube w praktyce sprowadza się do wykonania trzech prostych kroków.

 1. Skopiuj unikalny adres filmiku.
 2. Wklej adres w ramkę, która znajduje się poniżej. Następnie naciśnij – Download
 3. Zostaniesz przekierowany na stronę, która umożliwia ściąganie filmików video. Z prawej strony są przedstawione opcje do wyboru formatu.

Wybierz format MP4 ( 360p – 1080p).

Im wyższa wartość tym lepsza jakość filmiku. Jeśli posiadasz miejsce na dysku oraz urządzeniu na które masz zamiar przesłać filmik, wybierz jak największą wartość spośród dostępnych.

Jak ściągać z YouTube pliki Audio w formacie MP3

Moim ulubionym rozwiązaniem do którego ciągle powracam jest witryna internetowa http://www.youtube-mp3.org która oferuje konwertowanie pliku audio do słynnego formatu MP3 z minimalnym bitrate 128 kBit/s. Cały proces odbywa się kompletnie za darmo i trwa maksymalnie kilka minut.

Pozostałe serwisy, które oferują możliwość ściągania filmików z Youtube

inne-serwisy-sciaganie-filmikow-z-youtube
jscreationzs

Możesz mieć swoje powody dla których powyższe serwisy nie są atrakcyjne i chcesz poznać alternatywne możliwości istniejące w sieci. Sprawdzone, skuteczne i darmowe. Lista, która przedstawię składa się z tych witryn, które udało mi się odnaleźć i które uważam za godne na tyle, by pojawiły się właśnie w tym miejscu.

Skoro skrypty online, sprawdzają się w praktyce, nie będę polecał programów, które wymagają instalacji na lokalnym dysku twardym. Uważam, że to rozwiązanie nie jest godne uwagi, zajmuje miejsce, próbuje wcisnąć na siłę swoje kompletnie bezużyteczne, naprawdę nie lubię(nie toleruję i nie będę promować) tego typu zagrywek od strony producentów oprogramowania.

SaveForm 

savefrom.net

Już na pierwszy rzut oka wiadomo co jest grane, co w trawie piszczy i jak sprawnie skorzystać z serwisu. Ogromny plus za to, nie lubię tracić czasu na doszukiwanie się informacji, bądź instrukcji obsługi skryptu, który pełni tak prostą funkcję.

Uważam tą witrynę obecnie za number ONE. Dostatecznie szybko ściąga filmy z YouTube, pozwala na wybór kilku ogólnodostępnych formatów, oczywiście możesz wygenerować wyłącznie ścieżkę audio.

saveform2

Lepiej być nie może? Oczywiście, że zawsze może! W tym wypadku mamy do wyboru ogromną ilość serwisów, które są kompatybilne z witryną SaveForm – czyli, możesz pobierać materiały udostępnione w innych serwisach dostępnych właśnie na tej liście. Portal istnieje od 2008 roku i świetnie spełnia swoją funkcję. Jak ściągać z YouTube? Nic dodać nic ująć.

KeepVid 

keepvid

Minimalistyczny desing oraz interfejs, sprawia, że od razu chcę spróbować skorzystać z serwisu. Działa to na mnie jaka czerwona płachta na byka. Jest to mój drugi ulubiony portal z którego korzystam i gorąco polecam. Chcesz dowiedzieć się Jak ściągać z YouTube? Wejdź na KeepVid, wklej link wybierz interesujący Cię format pliku i ciesz się pobranym materiałem na dysku. Jak powinna brzmieć reklama tej strony internetowej? Dzieli Cię dosłownie minuta od ściągnięcia filmiku z YouTube na dysk.

SaveVid 

SaveVid

Przyjrzyj się wykonanemu screenshot’owi powyżej. Widzisz, co Panowie odpowiedzialni za stworzenie SaveVid.com komunikują? Chcą, aby nowy świeżo upieczony użytkownik zainstalował wtyczkę do swojej przeglądarki, aby móc korzystać z ich serwisu. Czy to jest jakiś absurd? Czy naprawdę ktoś na to pójdzie?

W internecie to nie przedsiębiorca, właściciel strony/firmy/usługi stawia nam warunki. To my internauci napędzamy e-gospodarkę i świadomie wybieramy usługi z których chcemy skorzystać, mając swoje powody.Kompletnie odrzucam takie oferty i automatycznie przechodzę do następnej strony, która bez żadnych inwazyjnych komunikatów oferuje swoją ofertę.

Tobie proponuję zrobić to samo, czyli odrzucić taką ofertę. To już nie te czasy. Należy nam się odpowiedni szacunek, to my aktywni użytkownicy w sieci jesteśmy potęgą internetu, tworzymy go! Przypomnę jak Internet Explorer został potraktowany przez miłośników Wide World Web w czasach kiedy stawialiśmy swoje pierwsze wspólne kroki. 

Wskazówki oraz cenne porady – Jak ściągać z YouTube

Wskazówki oraz cenne porady
Stuart Miles
 • Zdarzyć się może sytuacja w której po ściągnięciu filmu w formacie video (dla przykładu mp4) zauważysz kompletny brak dźwięku. Po prostu ścieżka dźwiękowa nie będzie poprawnie działać.  Warto spróbować kilku innych serwisów pełniących tego typu usługę, wybrać kompletnie inne rozszerzenie pliku FLV / AVI oraz zaopatrzyć się w najnowszą paczkę kodeków do oglądania filmów. Proponuję standardowy K-Lite Codec Pack Full 10.1.5
 • Pamiętaj, że ściągając materiały zamieszczone na YouTube narażasz się na odpowiedzialność prawną ze względu na prawa autorskie jakie każdy filmik posiada. Proponuję poświęcić trochę wolnego czasu w ciągu dnia na zapoznanie się z zagadnieniem praw autorskich, które obowiązują w serwisie YouTube.
 • Zastanawiasz się czy ściąganie materiałów na YouTube jest legalne? Szukasz informacji na temat dozwolonego użytku prawnego? Przedstawiam kilka ciekawych koncepcji i zaznaczam z góry, że najważniejszy jest regulamin przedstawiony na stronie głównej YouTube’a. Nie sugeruj się dosadnie zdaniami, które zostały wypowiedziane na tym forum. Udostępniam to, jako materiał z którego można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków : Czy można legalnie ściągać filmiki z YouTube?
 • Buforowanie filmików na YouTube trwa wieczność? Istnieje kilka metod na to, aby usprawnić przepływ danych na Twoim łączu. Skorzystaj z tego poradnika na temat tego – Jak przyśpieszyć internet! Z doświadczenia wiem, iż posługując się radami zawartymi w tamtym artykule, możesz wpłynąć na szybkość ładowania się filmików.


Oceń post

3 komentarze

 1. Czasem potrzebna jest tylko mp3-ka(to niekoniecznie z teledysku) i Twój poradnik mi się przyda.
  A teraz mala errata: „Youtube to źródło dochodu dla ponad milionów twórców” oraz uparcie nazywasz serwis Savefrom serwisem SaveForm.
  Pozdrawiam.

 2. Jest jeszcze łatwiejsza opcja, może znana, może nie.
  Wpisać słowo lataa zaraz po www. oglądając filmik na YT. Również można wybierać jakość i format.

Zostaw komentarz