Komputery i notebooki poleasingowe – czy warto je kupić?

Podczas gdy współcześnie technologia zamknięta w urządzeniach takich jak komputery czy smartfony prężnie się rozwija, zakup sprzętu do osobistego użytku to wciąż niemały wydatek, który wymaga zastanowienia. Komputery i notebooki poleasingowe na stronie Komputery Markowe sprzedawane są znacznie taniej i podobnie jak nowe modele, są urządzeniami w pełni sprawnymi. Czy i dlaczego warto je kupić?

Gwarancja działania urządzeń za wyjątkowo niską cenę

Urządzenia takie jak komputery poleasingowe używane były w firmach jak różnego rodzaju korporacje czy na przykład urzędy. Firmy takie często wymieniają sprzęt, z którego na co dzień korzysta się do pracy. Robi się to dlatego, że urządzenia z czasem tracą gwarancję. W takich miejscach najlepiej jest korzystać z komputerów na gwarancji producenta, ponieważ wtedy w sytuacji jakiejkolwiek awarii ma się zapewnioną naprawę sprzętu. Komputery i notebooki poleasingowe to urządzenia w pełni sprawne, które zostały po prostu wymienione na nowsze modele. Przed sprzedażą zostają one odświeżone w profesjonalnym serwisie, a ten, kto zdecyduje się na ich zakup, może liczyć na roczny okres gwarancyjny.

Z pewnością gdy pod uwagę bierze się komputery poleasingowe, najpoważniejszym argumentem przemawiającym za ich wyborem jest niska cena. Urządzenia te sprzedawane są bardzo tanio – gdy ich koszt porówna się z komputerami dostępnymi w elektromarketach, różnica może wydawać się naprawdę szokująca. Jednocześnie komputery i notebooki poleasingowe to urządzenia w pełni sprawne, choć używane w firmie do zadań związanych z obowiązkami zawodowymi.

Komputery poleasingowe to urządzenia od renomowanych producentów

Komputery poleasingowe rzeczywiście różnią się zwykle od modeli, które znaleźć można w sklepach komputerowych. Pochodzą one z biznesowych serii urządzeń, które cechują się zwykle trwalszą obudową oraz typowo biurowym przeznaczeniem. Nie są to komputery o słabych parametrach, ponieważ takie nie sprawdziłyby się podczas pracy. Warto również pamiętać, że notebooki poleasingowe to mobilne komputery od producentów takich jak Dell czy HP, a marki te przez lata wydawały na rynek urządzenia doceniane przez firmy i osoby prywatne.

Ponieważ firmy wymieniają sprzęt wykorzystywany do pracy zwykle co około 2 lata, komputery poleasingowe będą modelami pochodzącymi sprzed właśnie takiego czasu. Wciąż jednak w tamtym właśnie okresie były to urządzenia wysokiej klasy, dlatego dziś nadal świetnie poradzą sobie z obsługą przeglądarki internetowej, kilku programów, czy nawet prostej gry. Zazwyczaj uważa się, że w firmowych komputerach nie jest potrzebna zaawansowana karta graficzna, przez co nie będzie to najlepszy wybór dla kogoś, kto chciałby móc uruchomić na takim urządzeniu nowe wydania gier.

Oceń post

Zostaw komentarz