Ranking zasilaczy – TOP 5 najlepszych zasilaczy

Czerwiec 24, 2017
625 Views

Zasilacz jest integralną częścią każdego komputera PC. Bez niego nie uda się uruchomić komputera, dlatego zakup ten jest obowiązkowy zawsze wtedy, gdy planujemy złożenie na zamówienie własnej jednostki lub unowocześnienie dotychczas posiadanej. Zasilaczy na rynku jest bardzo dużo, dlatego właściwy wybór jest bardzo trudny. Dziś zaprezentujemy nasz ranking zasilaczy, czyli top 5 zasilaczy komputerowych, które w pełni rekomendujemy.

Zasilacz SilentiumPC VERO L1 500W – nowoczesny sprzęt

ranking zasilaczy Thermaltake SMART SE 530W

Zestawienie rozpoczynamy od jednego z topowych produktów SilentiumPC. VERO L1 jest jednym z najbardziej polecanych oraz najlepszych zasilaczy komputerowych głównie ze względu na jego bezawaryjną pracę, a także nowoczesną konstrukcję. Zasilacz charakteryzuje się pokaźną mocą przekazywaną poprzez linię 12V i bogatym wachlarzem złącz zasilających.

Ponadto zasilacz ten dysponuje okablowaniem w pełnym oplocie, co zapewnia bezpieczeństwo i wyjątkowy wygląd. Całe urządzenie charakteryzuje się również niebanalnym designem, dlatego znajdzie swoje miejsce niemal w każdej obudowie.

Cena najlepszego zasilacza SilentiumPC VERO L1 500W, to w chwili obecnej około 160 złotych.


SilentiumPC VERO M1 600W – maksymalna wydajność w najlepszym zasilaczu

top5 najlepszych zasilaczy SilentiumPC VERO M1 600W

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że zasilacz ten posiada certyfikat sprawności 80 Plus. Oznacza to, że jego moc nominalna jest wyższa lub równa 80% mocy określonej przez producenta. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że dzisiejsze zasilacze często obarczone są bardzo dużymi stratami. Dodatkowo w drugim już podzespole w naszym zestawieniu wyprodukowanym przez SilentiumPC zastosowano modularne okablowanie, czyli możliwość odpięcia niepotrzebnych przewodów.

Warto również wspomnieć, że dzięki temu zasilaczowi i jego możliwościom utrzymanie czystości we wnętrzu obudowy nie będzie stanowiło nawet najmniejszego problemu. Cena VERO M1 jest nieco wyższa, ponieważ wynosi około 230 zł, lecz uważamy, że warto poczynić inwestycję tego typu.

Przeczytaj:  TOP 5 najlepszych routerów do domu - Ranking Routerów

SilentiumPC VERO L1 600W – mocniejszy brat topowej wersji

zasilacz SilentiumPC VERO L1 500W

Nic dodać, nic ująć – VERO L1 600W jest mocniejszą wersją jednego z najlepszych zasilaczy ujętych w naszym rankingu. Mimo iż sprzęt ten nie posiada modularnego okablowania, to nadal charakteryzuje się wysokim certyfikatem sprawności. Warto również wspomnieć, że zasilacz wyprodukowany przez SilentiumPC wyposażony został w ultra cichy system chłodzenia, który nie będzie przeszkadzał nawet bardzo wyczulonym na hałas użytkownikom.

Cena? 210 zł, jak najbardziej adekwatna do oferowanej jakości.


Thermaltake SMART SE 530W – mądra moc w najlepszym zasilaczu

najlepszy zasilacz SilentiumPC VERO L1 600W

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produktu firmy o równie mocno ugruntowanej pozycji na rynku – Thermaltake. Zasilacz ten pochodzi z nowej serii SMART, która skierowana jest do użytkowników komputerów w formacie ATX. W związku z tym bardzo dobrze radzi sobie z obsługą najnowszych technologii związanych właśnie z tym formatem. Skuteczność zasilacza SMART SE firmy Thermaltake plasuje się na zawrotnym poziomie 87%, co gwarantuje w pełni bezawaryjną pracę i bezpieczeństwo użytkowania.

Cena akurat tego sprzętu, to około 230 zł, czyli nadal można uznać, że jest to najlepszy zasilacz niskobudżetowy.


Antec VP 500W –  topowy „Antoś”

 Antec VP 500W najlepszy zasilacz

Firma Antec, pieszczotliwie wśród informatyków zwana „Antosiem” specjalizuje się nie tylko w produkcji obudów, czy układów chłodzenia, ale również najlepszych zasilaczy. Każdy produkt tworzony przez specjalistów tej firmy charakteryzuje się wysoką jakością i sprawnością. Opisywany zasilacz Antec VP to wysoce zaawansowana konstrukcja. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych komputerach zbudowanych w formacie ATX. Efektywność tego sprzętu sięga aż 82%, a całość dopełnia wydajny, ale cichy układ chłodzenia.

Cena: ok. 170 zł.

Ranking zasilaczy – TOP 5 najlepszych zasilaczy
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
TOP 5 najlepszych routerów do domu – Ranking Routerów

Router wraz z biegiem czasu stał się jednym z podstawowych urządzeń, które muszą stanąć w polskim domu. Dziś jest ich...

Zamknij