Najnowsze Informacje

Phablet – już nie smartfon, jeszcze nie tablet

Styczeń 29, 2016
197 Views

Urządzenia z ekranem dotykowym są już powszechnie używane – do dyspozycji mamy nie tylko smartfony, ale również tablety, laptopy czy nawigacje GPS wyposażone w tego rodzaju funkcję. Niedawno dołączyły do nich również phablety – urządzenia, których nazwa powstała od słów „phone”, czyli telefon, oraz „tablet”. Czym są phablety, do czego można je wykorzystywać, jak wybrać dobry phablet?

Czym są phablety?

Generalnie są to urządzenia mobilne wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej w przedziale od 5 cali do 7 cali – większość z nich ma przekątną 6 cali. Często posiadają one również moduł telefoniczny, dzięki któremu można wykonywać połączenia głosowe, dlatego bez problemu można używać ich jako telefon. Na uwagę zasługują także mała grubość i niska waga tego rodzaju urządzeń, dlatego są one łatwiejsze w noszeniu od grubego i ciężkiego tabletu.

Wśród pierwszych najbardziej popularnych modeli phabletów znalazły się urządzenia z serii Galaxy Note, następnie Note II oraz Note III. Teraz w ofercie posiada je również wiele innych marek zajmujących się produkcją telefonów dotykowych i tabletów.

Kiedy warto wybrać phablet?

Jeżeli interesuje cię dobry tablet, ale jednocześnie chcesz, żeby miał kompaktowy wymiar, phablet może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Również warto wziąć go pod uwagę wtedy, gdy chcesz kupić smartfon, ale z dużym wyświetlaczem, aby wygodnie przeglądać strony i korzystać z różnych aplikacji. W ten sposób można mieć dwa urządzenia w jednym. Oczywiście, 6-calowego phabletu nie włoży się do kieszeni, ponadto trzymanie go w jednej ręce przy uchu też nie jest zbyt wygodne, ale od czego są zestawy słuchawkowe?

Gdy chcesz kupić phablet, zwracaj uwagę na podobne parametry jak wtedy, gdy kupujesz dobry smartfon czy tablet – mocny procesor, duża liczba pamięci RAM oraz pamięci Flash, duża rozdzielczość ekranu, GPS to najważniejsze z nich. Najtańsze modele możesz mieć już w cenie około 300 złotych, na przykład Phablet Duo Galactic MS6001 od firmy Manta.

Przeczytaj:  Jaki Tablet Z 3g Warto Kupić? Poznaj Korzystne Propozycje

Artykuł zewnętrzny.

Phablet – już nie smartfon, jeszcze nie tablet
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Krok po Kroku – Aktualizacja Windows 10 z Windows 7 / 8.

Przedstawiamy poradnik aktualizacji do najnowszej odsłony Windowsa 10. Aktualizacje można wymusić z Windowsa 7 lub Windowsa 8. Windows 10 charakteryzuje...

Zamknij