Najnowsze Informacje

Laptop z desktopowymi podzespołami. Czy warto? Cena a wydajność

Marzec 22, 2016
458 Views

Laptopy z desktopowymi podzespołami wyglądają naprawdę topornie. Ich producenci obiecują, że urządzenia takie będą wydajne niczym kombajny, a użytkownik odczuje niewątpliwą różnicę w porównaniu ze zwykłymi laptopami. Jednak czy zamkniecie w obudowie laptopa tak dużych podzespołów, ma sens i widocznie przekłada się na jakość użytkowania? Spróbujemy ocenić największe zalety i wady tego typu laptopów.

W laptopach z desktopowymi podzespołami podzespoły są takie jak wykorzystywane w komputerach biurkowych. To może robić wrażenie, ale też powodować pewne obawy co do pracy samych podzespołów.

Wydajność laptopa z desktopowymi podzespołami

Z uwagi na fakt, iż w takim laptopie „upakowano” podzespoły, które teoretycznie montuje się w całkiem innych urządzeniach, możemy oczekiwać zwiększonej wydajności. Kiedy procesor i karta graficzna są tak mocne, laptopa można wykorzystywać niemalże jak komputer stacjonarny. To będzie kuszące przede wszystkim dla osób, które pracują na programach do obróbki zdjęć, filmów i grafiki, a także dla tych, którzy chcą na laptopie korzystać z wymagającego oprogramowania diagnostycznego i grać w bardzo rozbudowane gry. Oczywiście takiego laptopa nie można nazwać sprzętem dla graczy, ale niemniej jednak z pewnością sprawdziłby się w takim zastosowaniu.

Laptopy takie posiadają procesory Intel Core i7 z czterema rdzeniami i możliwością pracy na 8 wątkach. Taki laptop będzie z pewnością doskonały dla osób, które wymagają dużej wydajności do mobilnych zastosowań. Czasami zdarza się tak, że w terenie po prostu musimy mieć laptopa i nie może być to laptop byle jaki. W takim przypadku inwestycja w sprzęt z desktopowymi podzespołami będzie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że waga laptopa z zasilaczem może wynosić ok. 6 kilogramów i więcej, ale tego niestety nie da się w tym przypadku uniknąć.

Bestia, która może wszystko

Ogromną zaletą laptopów z desktopowymi podzespołami jest fakt, że są naprawdę solidnie wykonane. Nie brakuje im niczego, mamy dużą ilość gniazd, dobre głośniki, świetny ekran. Słowem wszystko może w takim laptopie zachwycać. Z jego zakupu zadowoleni będą przede wszystkim maksymalnie wymagający użytkownicy. Duże rozmiary laptopa i waga odpowiadająca przynajmniej dwukrotnej wadze innych laptopów sprawia, że sprzęt prezentuje się dość oryginalnie. Dzięki dużym wymiarom producenci mogą zastosować dobry system audio i pojemne ogniowo akumulatora. Sama jakość obudowy też będzie miłym zaskoczeniem.

Przeczytaj:  Jaki laptop do 2 tysięcy złotych?

Co z odprowadzeniem ciepła w laptopie?

Użytkownicy, którzy zapoznają się z technologią desktopowych laptopów często obawiają się, że nie będą one w stanie się odpowiednio chłodzić. W tym przypadku może być różnie. Jeżeli sprzęt jest naprawdę dobrej jakości i kosztuje tyle, ile na tę technologię przystało, to z chłodzeniem nie powinno być problemu. Z pewnością należy się wystrzegać laptopów, które mają desktopowe podzespoły, ale jednocześnie chłodzenie, które montowane jest w zwyczajnych jednostkach. Taki laptop będzie wyłącznie stratą pieniędzy, bo przez wysoką temperaturę nie będzie w stanie rozwinąć swoich możliwości.

Cena, czyli największa wada laptopów z deskowymi podzespołami

Wydaje się, że laptop z desktopowymi podzespołami to coś, co można pokochać od pierwszego wejrzenia. Niestety miłość tą studzi szybko bardzo wysoka cena sprzętu. Laptopy takie kosztują 15-30 tysięcy złotych. Jest to naprawdę bardzo dużo, znacznie więcej niż dobrej jakości komputer stacjonarny. Dobry laptop kupisz z pewnością taniej, niż w innych miejscach, aczkolwiek musisz mieć pewność, że będzie Ci rzeczywiście niezbędny.

Nie ma sensu kupować takiego laptopa wtedy, kiedy nie będziemy w stanie wykorzystać jego możliwości. Duży rozmiar, waga i cena to coś, co można przełknąć tylko wtedy, kiedy z laptopem rzeczywiście będziemy pracować przy czymś, przy czym inne sprzęty nie dają sobie rady. W innych przypadkach zakup byłby bezpodstawny, a pieniądze wydane niepotrzebnie.

 

Laptop z desktopowymi podzespołami. Czy warto? Cena a wydajność
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Danfoss Link – Smart Dom. Regulacja ogrzewania w domu – Recenzja, Opinie.

Od dłuższego czasu poszukiwałem w sieci informacji na temat optymalizacji kosztów ogrzewania w moim mieszkaniu.  Poznałem chyba każdy system, który sprawi,...

Zamknij