Najnowsze Informacje

Jaki laptop do 2 tysięcy złotych?

Październik 21, 2016
395 Views

Czasy, w których dobre komputery były poza zasięgiem finansowym średnio zarabiających osób się już skończyły. Obecnie na dobrego laptopa stać praktycznie każdego. Komputery z dobrej półki, które zadowolą każdego śmiertelnika, proponuje w przystępnych cenach między innymi marka Toshiba.

Jaki komputer można kupić do 2 tysięcy złotych? Dobry. W obecnych czasach taka kwota wystarczy nam, aby zakupić takiego laptopa, który spełni wszystkie nasze codzienne potrzeby. Pozwoli nam zarówno napisać makro w Excelu, kupić buty na aukcji, jak i obejrzeć ulubiony film, stworzyć stronę internetową czy zagrać w jedną z nowszych gier. Komputer do użytku domowego nie musi być bowiem demonem prędkości.

Standardowy ekran wystarczy do użytku domowego

Do użytku domowego ekran o wielkości 15,6 cala będzie idealny. Jest to zresztą najbardziej logiczny wybór zestawiając cenę do jego wielkości. Laptop z mniejszym ekranem na pewno nie będzie wiele tańszy, a z kolei te z większymi mogą przekroczyć cenę 2 tysięcy złotych o kilkanaście procent. W kontekście kompaktowego sprzętu do domu może to mieć spore znaczenie. Starajmy się w dodatku szukać ekranów z matową matrycą, ponieważ jest ona odporniejsza na „palcowanie”, a w dodatku widać na niej sporo więcej niż na błyszczącej (szczególnie w słoneczny dzień).

Kiedy ważna jest karta graficzna?

To zależy od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na graniu w gry komputerowe bądź pracy graficznej nad zdjęciami z naszych wakacji powinniśmy zwrócić uwagę na jej specyfikację i konkretne parametry. Jeśli komputer potrzebujemy z kolei wyłącznie do odwiedzenia internetu, oglądania ulubionych seriali czy chociażby przeglądania dokumentów, nie jest to aż tak ważne. Dla przykładu laptop TOSHIBA Satellite C55T-C5300i3-5020U posiada kartę graficzną Intel HD Graphics, która pozwoli nam bezproblemowe zrealizowanie wszystkich tych rzeczy. Cena tego komputera w popularnych sklepach nie przekracza 2 tysięcy złotych.

Przeczytaj:  3 Szybkie i wygodne sposoby na to Jak wyłączyć Windows 8

rtv-euro-agd-jaki-laptop-do-2-tysiecy-zlotych1

Połączenie dysków SSD i HDD to optymalne rozwiązanie dla domowego komputera

Jeśli zależy nam zarówno na odpowiedniej prędkości naszego laptopa, jak i możliwości zapisywania na nim dużej ilości danych połączenie dwóch dysków SSD i HDD wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Umożliwia to zarówno szybki start systemu (z dysku SSD, który trwa o kilkanaście sekund szybciej niż z HDD) oraz pozwala jednocześnie na zapisywanie dużych aplikacji i plików (na dysku HDD). W tym przypadku należy mieć na uwadze fakt, że dysk SSD warto zostawić tylko na obsługę systemu operacyjnego, resztę danych zapisując na dysku HDD. Ten pierwszy „nie lubi” bowiem zbyt dużej ilości zapisów i odczytów.

Toshiba jednym z liderów wśród laptopów kompaktowych

Jeśli zależy nam na połączeniu dobrej jakości sprzętu, odpowiedniej obsługi i serwisu oraz przystępnej ceny wybór komputerów marki Toshiba (znajdziesz je tutaj http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,_Toshiba.bhtml) wydaje się być naturalny. Japońska firma zajmuje się produkcją laptopów od kilkunastu lat i z roku na rok robi to w satysfakcjonujący sposób. Marka ta jest polecana przez polskich sprzedawców i doceniana przez klientów, w związku z czym zakup laptopa z logiem tego producenta na pewno będzie dobrą decyzją.

Jaki laptop do 2 tysięcy złotych?
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
internet
Brak połączenia? – 12 czynności, które możesz wykonać, gdy padnie Ci internet

Zdarza Ci się widzieć na ekranie monitora komunikat: „Nie można połączyć się z internetem” albo „Program nie może wyświetlić witryny...

Zamknij