aktualizacje

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Październik 8, 2013
388 Views

Liczba osób, która szuka informacji na temat tego jak skutecznie wyłączyć aktualizacje systemu Windows 7 przekracza próg tysiąca osób na miesiąc. Przyzwoity wynik i mam nadzieje, że wśród tych użytkowników szukających odpowiedzi, znajdują się również osoby, które posiadają oryginalną kopię systemu Windows 7. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i wykonasz odpowiednie kroki dotyczące tego jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 –  zastanów się. Aktualizacje pełnią funkcję zabezpieczającą system, posiadają najnowsze definicje filtrów, szkodliwych łączy, zapewniają dodatkową wydajność oraz stabilność  wewnątrz środowiska systemu Windows.Czy chcesz, aby Twój system operacyjny funkcjonował bezpieczne w internecie, bez krytycznych poprawek, które rekomenduje Microsoft  Jeśli jesteś zmuszony do wykonania tej czynności, pamiętaj o tym, aby co jakiś okres czasu ręczne wykonać kompletną, aktualizację systemu. Doskonale wiem o tym, że komunikaty są uciążliwe i notorycznie. Częstotliwość powiadomień instalacji dodatkowych funkcji systemu, nie każdemu odpowiada. Jednak skoro już wiesz, co możesz stracić przedstawiam gotowe rozwiązanie problemu – Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7. Jeśli jesteś gotowy na podjęcie takiej decyzji, polecam najpierw zaopatrzyć się w aktualizację – Service Pack 1 a następnie podążyć niżej opisaną ścieżką.

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 – Część Pierwsza

jak1 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7


Nie wnikam w to jaki jest powodów  dla którego chcesz pozbyć się automatycznych aktualizacji, choć stawiam, że jest to po prostu nielegalne oprogramowanie. W obecnej sytuacji materialnej w jakiej znajduje się większość Polaków ( dziękujemy ukochany ZUS’sie) jest to całkowicie zrozumiałe i naturalne. Użytkownicy szukają wszelkich możliwych rozwiązań pozyskania płatnych programów nieodpłatnie icon wink Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 Przejdźmy do meritum sprawy, czyli jak wyłączyć aktualizacje Windows 7.

 • Przejdź do – Panelu sterowania

1 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Następnie w zależności od ustalonego widoku (proponuje Małe ikony) , znajdź oraz kliknij – Windows Update. Jeśli masz problemy z odnalezieniem tych ustawień, skorzystaj z skrótu klawiszowego Control + F.

2 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Strona główna funkcji – Windows Update, przedstawia się następująco

3 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Przejdź do – Zmień ustawienia 

4 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Z rozwijanej  listy menu wybierz – Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)

5 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Jeśli chcesz mieć pewność, że żadna aktualizacja nie zostanie automatycznie pobrana, odznacz wszystkie rekomendowane ustawienia Microsoft’u. Pamiętaj jednak, że podejmujesz ogromne ryzyko surfując w sieci, bez aktualnych, krytycznych poprawek oraz nakładek systemu operacyjnego Windows.

6 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Potwierdź swój świadomy wybór, naciskająć – OK

7 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Ostatnią czynnością, jaką pozostało wykonać, jest kolejne potwierdzenie swoich zamiarów – OK

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 – Część Druga

jak2 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Czy wiesz, że podczas pracy w systemie operacyjnym, cały czas pracują aktywne usługi w tle? Jedną z nich zainteresuje Cię szczególnie, ponieważ dotyczy wykrywania, pobierania oraz instalowania aktualizacji systemu. Dodatkowo jest powiązana z funkcją API Windows Update Agent (WUA) odpowiadająca za aktualizacje programów stworzonych przez Microsoft. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyłączyć aktualizacje Windows 7, musisz to koniecznie sprawdzić.

Przejdź ponownie do – Panelu sterowania

1 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Proponwałem wcześniej skorzystać z widoku według : Małe ikony. Jeśli ustawiłeś również tą samą perpektywę widoku ikon, masz trzy, proste wyjścia.

 • Przejdź do – Narzędzia AdministracyjneUsługi
 • Szukaj w Panelu sterowania – Usługi - Wybierz
 • Polecenie uruchom – services.msc

8 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Przystawka Usługi posiada szereg przypisanych funkcji i pełni ważną rolę w systemie operacyjnym Windows. Wyświetla stany, opisy poszczególnych usług. Eksportuje poszczególne informacje. Najważniejszą w tej sytuacji funkcją jest włączanie i wyłączanie usług dla konkretnego profilu sprzętu.

 • Znajdź – Windows Update (Skorzystaj z klawisza – W )

9 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

Jak wyłączyć aktualizacje w Windows 7? Ostatnią czynnością jaką musisz wykonać jest naciśnięcie prawego przycisku myszy i świadome, kliknięcie – Zatrzymaj.

10 Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

Powiązane słowa kluczowe

 • jak wyłączyć aktualizacje windows 7
 • wyłącznie aktualizacji Windows 7
 • czy da sie zatrzymac aktualizcje windws
 • windows7 aktualizacje jak wyłączyć
 • windows 7 wylaczenie aktualizacji
 • windows 7 update poradnik
 • windows 7 jak odłączyć aktualizacje wirtualny wojownik
 • jak wyłączyć komputer bez instalowania aktualizacji windows 7
 • jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w windows 7
 • jak wyłączyć aktualizację win 7

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

 • https://www.facebook.com/groups/564599603567524/ Patryk

  I jest mały problem:)

  Bo wchodząc do windows update niemam praktycznie zadnej opcji…
  nic nie moge zrobić a w usłusze services niemam usługi windows update :( jakies sugestie? a powód dość banalny (ostatnia aktualizacja wywala mi kompa i musze ciagle przywracac system…)

Przeczytaj poprzedni wpis:
facebook-over-the-world
Największy poradnik w sieci – Facebook

Jeszcze niespełna 10 lat temu Facebook był nic nieznaczącym projektem akademickim przygotowanym przez jednego informatycznego zapaleńca z Harvardu. Dzięki wyjątkowemu...

Zamknij