Najnowsze Informacje

Uważaj na gadżety windows 7

Sierpień 11, 2013
1267 Views

Popularne gadżety Windows 7 zostały wycofane w roku 2011 przez Microsoft ze względu na poważne luki w zabezpieczeniach.

Wykorzystywane były do uszkodzenia komputera, pozyskiwania informacji na temat użytkownika lub wyświetlania dodatkowych reklam.

Podobno w najgorszych przypadkach, autorzy gadżetów dla Windows 7 byli w stanie przejąć całkowitą kontrolę nad potencjalnym użytkownikiem systemu. Sprawdziłem czy jest to prawda i czy warto dalej interesować się dodatkowymi gadżetami dla Windows 7!

Miesięczna liczba osób zagrożonych !

Jak widać na przedstawionym obrazku miesięczna liczba wyszukiwań dla słowa kluczowego : gadżety Windows 7 wynosi : 8,100. Dlaczego dalej użytkownicy szukają informacji na temat zagrożonych, niebezpiecznych usług, które oferuje system Windows 7?

Czy są nieświadomi tego, że Windows wycofał Widget Gallery pod koniec roku 2011? Widgety z rozszerzeniem .exe mają ogromne możliwości uszkodzenia całego Twojego systemu oraz przejęcia nad nim kontroli.

Najwyższy czas, aby ktoś poinformował o tym zdarzeniu i przedstawił potencjalne zagrożenia, które tylko czekają na każdym kroku w sieci na Ciebie!

Czy gadżety windows 7 są bezpieczne? Przekonaj się, że nie !

gadgets-windows-7

Sytuacja wygląda znacznie gorzej  w sieci angielskojęzycznej. Frazę kluczową : gadgets windows 7 wpisuje ściśle, miesięcznie 49,500 osób w wyszukiwarce Google.

Jak widać jest o co walczyć. Taki ruch w sieci można wykorzystać na wiele sposobów. Strony które rzekomo są w 100%’centach czyste i posiadają certyfikat Softpedia to tylko początek brudnej prawdy.

W sieci ufaj wyłącznie samemu sobie ! – gadzety windows 7

ufaj-samemu-sobie

Strony internetowe, które testowałem :

  • http://www.myfavoritegadgets.info/
  • http://thoosje.com/Windows-7-gadgets-gallery.html
  • http://win7gadgets.com/

Wszystkie podane powyżej witryny są niebezpieczne i posiadają pliki, które mogą uszkodzić Twój komputer. Uważaj szczególnie na rozszerzenia plików .exe

Zawsze zanim zainstalujesz program, przeskanuj plik instalacyjny programem Malwarebytes Anti-Malware oraz aktualnym, posiadanym antywirusem!

Gadżety windows 7 są już historią i nie należy się nimi dłużej interesować.


Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

2 Comments

  1. Używałem kiedyś gadżetów ale miałem jakieś problemy i kom się zawieszał więc intuicyjnie wyłączyłem, szkoda bo fajne niektóre wskaźniki były.

    • Hey Deawu,
      kilka lat temu również używałem gadżetów od windows 7. Pomysł na ten artykuł zrodził się właśnie przez to w mojej głowie, jednak po sprawdzeniu obecnej sytuacji, zdecydowanie przedstawiłem zagrożenie jakie ze sobą niesie korzystanie z wycofanych produktów Microsoft’u. Strony za granicą związane z gadżetami, to jedne wielkie kłamstwo i masa czyhających zagrożeń.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
asus-fonpad
ASUS FonePad – Nowość Na Polskim Rynku

Firma ASUS co pewien czas zaskakuje klientów nowymi rozwiązaniami technicznymi. Pod koniec kwietnia firma przedstawiła szerokiej publiczności swój najnowszy produkt...

Zamknij