Najnowsze Informacje

Czym są szkolenia VBA?

Październik 28, 2016
410 Views

Nierzadko w ogłoszeniach o pracę można znaleźć wymagania dotyczące znajomości VBA. Czym jest VBA i jak można zdobyć wiedzę w tej dziedzinie?

VBA to skrót od Visual Basic for Applications, czyli języka programowania bazującego na Visual Basic (VB). Został on zaimplementowany w kilku różnych popularnych aplikacjach, między innymi pakiecie Microsoft Office, AutoCAD. VBA jest uproszczoną wersją VB, której głównym celem jest zautomatyzowanie pracy z dokumentami, przykładowo poprzez przygotowywanie makropoleceń, czyli specjalnego zestawu rozkazów pozwalającego na realizowanie algorytmu komputerowego przez daną aplikację, aby zautomatyzować czynności.

Obecnie VBA znajduje szerokie zastosowanie w kontekście obsługi programów, między innymi dzięki niemu możliwe jest łatwiejsze i bardziej efektywne wykorzystywanie arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel. Wobec tego na tych stanowiskach, gdzie często wykorzystywany jest Excel, znajomość VBA również jest bardzo pomocna.

Nauczenie się obsługi VBA, podobnie jak innych aplikacji i języków programowania, możliwe jest na kilka sposobów. Do dyspozycji są różnego rodzaju szkolenia internetowe, także za darmo, a także szkolenia płatne, zarówno w formie e-learningu, jak i również szkolenia stacjonarne. Na co warto się zdecydować?

Szkolenia VBA dostępne przez internet są bardzo wygodne, ale warto pamiętać o tym, że wtedy nauka wymaga samozaparcia, a także nierzadko nie można wówczas poprosić specjalisty o pomoc, gdy pojawiają się jakieś wątpliwości dotyczące działania oprogramowania i samego języka. Wobec tego wtedy, gdy liczy się skuteczność, warto wziąć pod uwagę szkolenia stacjonarne, które wprawdzie kosztują więcej, ale są kompleksowe i pozwalają na łatwiejsze zdobycie i zapamiętanie informacji.

W organizacji szkoleń stacjonarnych VBA specjalizuje się firma Hintmine (hintmine.pl), która oferuje szkolenia z podstaw programowania VBA, szkolenia dla średniozaawansowanych, zaawansowanych oraz dla analityków. Również HintMine prowadzi innego rodzaju szkolenia dotyczące oprogramowania. Z pełną gamą szkoleń można zapoznać się pod adresem: hintmine.pl.

Przeczytaj:  Jak Zrobić Screena? - Kilka Metod Na Wykonanie Zrzutu Ekranu
Czym są szkolenia VBA?
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki laptop do 2 tysięcy złotych?

Czasy, w których dobre komputery były poza zasięgiem finansowym średnio zarabiających osób się już skończyły. Obecnie na dobrego laptopa stać...

Zamknij