Najnowsze Informacje

5 najczęstszych mitów dotyczących materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Czerwiec 13, 2016
960 Views

Z badań przeprowadzonych wśród polskich uczniów i studentów wynika, że w coraz większym i szerszym stopniu nie tylko korzystamy z komputerów i laptopów, ale i rozmaitych urządzeń peryferyjnych. Nasze zapotrzebowanie na różnorodne możliwości jakie dają tego typu sprzęty sprawiła, że w większości domów spotkać można nie tylko wspomniany już komputer, ale i drukarkę, która wykorzystywana jest choćby do drukowania prac semestralnych, czy rozmaitych pomocy naukowych. To wymóg współczesnego trybu życia oraz sposobu nauczania. W związku z powszechną dostępnością i dużym zapotrzebowaniem na drukarki i drukowanie, wokół tej tematyki, a zwłaszcza materiałów eksploatacyjnych narosło mnóstwo niepotwierdzonych mitów i legend, które postaramy się obalić.

Mit I

Bardziej opłacalne jest kupno nowej drukarki niż oryginalnego zasobnika

To jeden z najpowszechniejszych mitów, jakie powtarzane są wśród użytkowników drukarek. Powód jest dość prozaiczny. Niejednokrotnie bowiem oryginalny zasobnik tuszu kosztuje więcej niż zakup nowej drukarki. Dlaczego tak się dzieje? W olbrzymiej większości przypadków kupując nową drukarkę otrzymujemy urządzenie, które posiada startowy zasobnik o specjalnie zmniejszonej pojemności przez producenta. W efekcie tusz szybko zużywa się, zaś my zmuszeni jesteśmy do zakupu nowego tuszu. Wiele osób w takim przypadku decyduje się na zakup oryginalnego, drogiego tuszu, inni decydują się na zakup tańszego zamiennika, jest i trzecia grupa, która wybierze zakup kolejnej drukarki…

Mit II

Wysoka cena oryginalnego zasobnika ma swoje podstawy i uzasadnienie

Jest to przekłamanie forsowane przez producentów drukarek. Oryginalne zasobniki posiadają zdecydowanie zbyt wygórowane ceny, których produkcja nie jest w żadnym stopniu oraz na żadnym etapie wytwórczym aż tak kosztowna. Okazuje się bowiem, iż obudowa w większości przypadków wykonana jest z dość taniego plastiku. Podobnie wygórowana cena dotyczy kosztów zakupu atramentu do kartridża, czy też specjalnego elektronicznego chipu. Wszystko to tworzy produkt, który powinien być sprzedawany w zdecydowanie niższej cenie, co wykorzystali producenci zamienników zapełniając tę lukę na rynku poprzez zaproponowanie tańszego produktu o tej samej jakości. Przykładowe ceny można przeanalizować na podstawie oferty tuszów Brother albo HP. Wystarczy wybrać odpowiedni model, aby się o tym przekonać.

Przeczytaj:  Jaki Tablet Z 3g Warto Kupić? Poznaj Korzystne Propozycje

Mit III

Nie warto używać zamienników

Wielu właścicieli drukarek nieznużenie upiera się przy forsowaniu twierdzenia, iż zamiennik tuszu do drukarki jest zdecydowanie gorszy od oryginalnych kartridży. Dlaczego tak się dzieje? To prawdopodobnie efekt niewiedzy w tym zakresie oraz strachu, który podsycany jest od czasu do czasu opowieściami o rzekomych uszkodzeniach drukarek. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Dobrej jakości alternatywne zasobniki zapewniają nie tylko porównywalną, ale wręcz identyczną jakość wydruków, co zasobniki oryginalne. Wynika to z jednakowego procesu produkcji obu rodzajów zasobników. Tym samym zakup zamienników jest racjonalny i zrozumiały, zwłaszcza, iż ich pojemność przewyższa tę oferowaną przez oryginały.

Mit IV

Używasz zamiennika – tracisz gwarancję drukarki

Niejednokrotnie usłyszeć możemy od producentów drukarek, iż wykorzystywanie przez Klienta zamienników oryginalnych tuszów oznacza automatyczną utratę gwarancji. Dlatego też istnieją dwa sposoby na obejście tego typu obostrzeń. Pierwszy to odsyłanie drukarki do serwisu z oryginalnym kartridżem. Drugi to korzystanie z gwarancji producenta zamienników. Okazuje się bowiem, iż najbardziej renomowani producenci zamienników udzielają użytkownikom gwarancji na sprawne działanie ich sprzętu w którym stosowane są produkowane przez firmę zamienniki. Tym samym jeśli okazałoby się, iż tusz, który znajduje się w alternatywnym kartridżu jest powodem awarii drukarki, wówczas firma taka usuwa usterkę na własny koszt. Zaznaczyć jednak musimy, iż jest to niezwykle rzadko występująca przypadłość.

Mit V

Zamiennik zawsze jest gorszą wersją oryginału

Jak już wspomnieliśmy, zamienniki zasobników z tuszem swoimi parametrami w niczym nie ustępują swoim pierwowzorom. W tego rodzaju przypadkach mamy do czynienia z produktem działającym na dokładnie tych samych zasadach co oryginał oraz z użyciem identycznych parametrów sprzętu. Zamienniki pod względem budowy nie różnią się niczym od ich droższych oryginałów. Problem mógłby nastręczać atrament. Jednak i on dostosowany jest całkowicie do jakości wydruków. Dzięki temu drukarka oraz głowica drukująca otrzymuje tusz, który spełnia te same warunki oraz posiada identyczne parametry co oryginał. Są nimi gęstość, szybkość wysychania atramentu, struktura, a nawet skład chemiczny!

Przeczytaj:  WordPress w Praktyce - Zbuduj Swoje Internetowe Imperium

5 najczęstszych mitów dotyczących materiałów eksploatacyjnych do drukarek
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

1 Comments

  1. Mit II:
    Po prostu producenci drukarek obkładają swoje drukarki małą marżą, natomiast tą „stratę”, a raczej „zysk” w aspekcie długo terminowym przekładają na materiały eksploatacyjne.

    Mit III/V:
    Osobiście posiadam Brothera, który może mieć już koło 10 lat i jedzie cały czas na tych samych zamiennikach i nic się z tą drukarką nie dzieje. Choć zastanawiam, się nad zakupem nowszego urządzenia (szybciej drukującego i skanującego), ale ze względu na fakt, iż już nie studiuję i nie drukuję tego tyle, to w praktyce nie jest mi to potrzebne – więc wolę wydać kasę gdzieś indziej.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wakacyjny konkurs dla posiadaczy urządzeń firmy TECH – wygraj iPhone’a lub tablet Lenovo

Firma Tech Sterowniki zaprasza wszystkich do udziału w konkursie, w którym do wygrania są: tablet Lenovo Yoga Tab 3 16 GB...

Zamknij